Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért pisil be mindig? (ivarta...

Miért pisil be mindig? (ivartalanított)

Figyelt kérdés

Szóval van egy lassan két éves cicám. Menhelyről hoztam. Ott mondták is, hogy nem nagyon jár az alomba pisilni, valószínűleg idegrendszeri baj.

Nincs problémája a veséjének.

Próbáltam azt, hogy feltörlöm papírzsepivel, megszagoltatom vele, aztán az alomba rakom. Ez nem jött be. Aztán próbáltam, hogy egy picit a fenekére csapok, ha a parkettára pisil. De ez se jött be. Azt is próbáltam, hogy pisi közbe odaviszem az alomhoz, de szintúgy nem segít.

Nem tudom már mit próbáljak..

Tudja, hogy rosszat tesz, mert összehúzza utána magát.

Meg azt is tudja mikor kell pisilnie, mert legugol és aztán pisi után megpróbálpróbálja ugye elkaparni.

Tehát nem menet közbe pisil be, szóval tudja mikor van ingere.

Néha még az alomba is pisil, de inkább nem.

Többféle almot is próbáltam, szóval az se lehet baj.

Hogy neveljem rá?

Ja amúgy a kaki az rendesen az alomba megy.


2013. febr. 27. 16:19
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
megpróbálja*
2013. febr. 27. 16:21
 2/16 anonim ***** válasza:

Nekem nem volt ilyen tapasztalatom csak további próbálkozásokat írok.

Ha esetleg másik helyre is tennél almot, ahova pisil? Mondjuk írtad parkettára csinálja, azért a szoba közepén hülyén nézne ki az alom.

Vagy mondjuk azokra a helyekre ahova szokott pisilni tennél ki felszeletelt citromot, narancsot, állítólag ezeket ők nem szeretik. Vagy naftalint, de attól lehet te is behalnál, ha egyáltalán lehet még kapni.

Mondjuk annyiban van kissé ismerős érzésem, hogy egy volt ismerősöm cicája pisilt náluk mindig összevissza. Ugyanúgy tudta, hogy rosszat csinál, de akkor is. Aztán elköltöztek és az új helyen normálisan az alomba vizelt (ugyanabba a tálcába). Lehet valami nem tetszik neki a lakásotokban.

Az idegrendszeri baj az valami olyasmit jelent, hogy nem tiszta? Akkor meg lehet nem is tudsz vele mit csinálni. Sajnálom, hogy eddig senki nem írt. Hátha lesz rá megoldás, mert elhiszem, hogy zavar.

2013. febr. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a választ!!


Elütötték és nincs farka, mert le kellett amputálni. Elvileg ezért lett ilyen idegrendszeri problémája.


Remélem azért nem az a baj, hogy nem tetszik neki a házunk.. Nem tehetjük meg, hogy elköltözünk. :/


Az ötletek jók, kipróbálom őket!

Mégegyszer köszönöm! :-)

2013. febr. 27. 19:05
 4/16 Mecse ***** válasza:

Nem nagyon tudok okosat mondani mert ahogy látom már majdnem mindent megpróbáltál. Az alomtálcája milyen helyen van? Mondanám hogy nem tetszik neki, de ha kakilni belemegy akkor ez nem lehet...


A riasztáshoz szólnék hozzá, az én cicusomnak pl. semmi baja a citrusfélékkel, viszont van valami amit gyűlöl (abban az esetben ha esetleg a te cicád is ilyen furi mint az enyém ebben az értelemben hogy nem reagál a citrusokra), az pedig a teafaolaj, a 100%-os. Ha abból lecseppentesz egy pár cseppet bárhová, olyan 5 méteres körben fogja kikerülni!


Nem tudom hogy az megoldható-e hogy mindenhol becsepegteted ami az alomtálcája kicsit nagyobb körében van (alomtálcája környékén azért ne mert akkor azt is el fogja kerülni), de talán megéri megpróbálni?


A teafaolajnak ilyen koncentrátumban elég erőteljes illata van emberek számára is, így mondjuk kiszellőztethetsz ha csepegtettél, a cica utána is érezni fogja, te viszont kevésbé.


Tenyésztő barátnőmnek is az összes macskája gyűlöli az illatát a teafaolajnak, így egy próbát megér, tudom hogy csak tüneti megoldás, de nincs több ötletem mivel majdnem mindent próbáltál már, nagyon ügyesen... Tényleg lehet sajnos hogy az idegrendszeri dologgal áll kapcsolatban...

2013. febr. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen neked is! :-)

A te ötleted is kipróbálom. Azt hittem amúgy, hogy én nem csinálok valamit jól, mert ő az első cicusom. De aztán utánanéztem mit lehetne tenni, és akkor találtam meg ezeket az opciókat, amiket ki is próbáltam. És hát gondoltam, ha az se használ, akkor más baj lehet, pl. ugye a veséjével, de nem.


Az alomtálcája egy szekrény és a fal között van.

Egyébként az én cicám is furi :-D


Hogyha ilyen marad élete végéig, hát legyen! De addig is kipróbálom a ti trükkjeiteket. Aztán remélem bejön. :-)

2013. febr. 27. 20:23
 6/16 anonim ***** válasza:
Ilyenkor rendes nő vizelete van? Nem csak egy egészen picit pisil oda? Nem látszik rajta semmiféle erőlködés?
2013. febr. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Teljesen rendes vizelete van!! Sok és átlátszó. Ezt úgy értem semmi vércsepp és nem zavaros.
2013. febr. 28. 10:54
 8/16 A kérdező kommentje:

Ja és nem, nem erőlködik.

Simán leguggol és már ereszti is. Aztán “elkaparja“ és ennyi.

2013. febr. 28. 10:58
 9/16 anonim ***** válasza:

Hát akkor nem beteg, pedig ez pont az az eset, amikor én azt kívánnám, hogy bár inkább egy betegség lenne, mert az legalább kezelhető.


Lehet, hogy ingerlik a szagok, mert attól, hogy te felmosol, ő azt érzi. Az én kiscicám egyszer egy betegség miatt kezdett el bepisilni, kedven helye volt a fotel. A betegség már elmúlt, de a fotelba annyira beleitta magát a pisiszag, hogy ugyan úgy járt oda pisilni. Iszonyat idegesítő volt, hónapokig így ment. Pedig sikáltam a fotelt domestossal, mosószerrel, speciális szagtalanítóval, semmi nem vált be. És egyszer csak megvilágosodtam. Ecet! Fele ecet-fele víz arányban. Jó bőven mostam le vele, hogy a matrac is átázzon valamennyire. Egy pár napi iszonyat büdös eset szag volt a lakásban, de végül elmúlt, és azóta egyszer sem pisilt oda a cica. :)

Szóval szerintem próbáld meg, hogy ecettel kitakarítod az egész lakást. De azt javaslom hogy ezt jó időben tedd meg, amikor sokat lehet szellőztetni, mert tényleg nagyon büdi. Nálam úgy két nap alatt múlt el az ecetszag, pedig az csak egy fotel volt, nem az egész lakás, ráadásul nyáron, amikor folyamatosan nyitva volt az ablak.

2013. febr. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :-)


Kipróbálok majd mindent, amit írtatok szép fokozatosan. Aztán meglátjuk melyik jön be! :-)

2013. febr. 28. 12:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!