Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van egy macskám, milyen fajta...

Dojikah kérdése:

Van egy macskám, milyen fajta lehet? Úgy hoztuk el egy volt osztálytársamtól, ők is úgy fogadták be előtte. Érdekel milyen fajtáról van szó.

Figyelt kérdés

Ricky-t 6 hetesen hoztuk el és már az elején is vadabb és önfejűbb volt mint bármely eddigi macskám. Nem az a tipikus bújós, magát eldobós, dagasztva ébresztős. Míg ki nem herélték, 8-10 hónaposan folyamatosan nyávogott és rohangált a lakásban, kint imád lenni, ha behívom nem is foglalkozik velem. Folyamatosan harap, de ha olyanja van (mostmár golyók nélkül) odafekszik a mellkasomra és dorombol + alszik rajtam. Még csak 5 kilós, de gyönyörű.


[link]


[link]


[link]


Ha valami macskaszakértő ember ráismer hogy miféle, szeretném tudni, de lehet hogy csak sima házi csak ilyen a személyisége.



2013. márc. 1. 09:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Páromnak ugyanilyen cicája van. Az övé "kerti vegyes" szerintem neked is házi macskád van (Felis silvestris catus). Amúgy nagyon aranyos! :)
2013. márc. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors választ, utánanézek, lehet megtudok kicsit többet Róla :)
2013. márc. 1. 09:19
 3/8 anonim ***** válasza:
Ő egy házi macska. Nagyon korán választottátok el az anyjától, 6 hetesen, azért lehet az, hogy nem olyan bújós. 12 hetes koráig az anyjával kellett volna maradnia, addig tanítja meg neki az anyja az alapvető viselkedési szabályokat. Ha úgy fogadták be, akkor gondolom nem volt meg az anyja, így más lehetőse nem volt. 8-10 hónaposan azért nyávogott, mert rajta volt a párzás, de azt helyesen tettétek, hogy ki lett ivartalanítva :) Egyébként nagyon aranyos macska :)
2013. márc. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)

Nem tudom mennyi időt töltött az anyukájával, a testvérei bújósak voltak és nyugodtak, ő meg ment össze vissza, nem állt meg, nem foglalkozott senkivel sem. De szeretem a kihívást, úgyhogy Őt hoztam el.

2013. márc. 1. 09:57
 5/8 Valletta ***** válasza:
Európai rövidszőrű. A köznyelvben "házi".
2013. márc. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Vicuska87 ***** válasza:
Házi cica
2013. márc. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Ő akkor is az én vadállat kedvencem.
2013. márc. 3. 20:48
 8/8 A kérdező kommentje:
De amúgy nem hat nála az, ha a nyakán összefogom a bőrt, pedig az összes macskám (4) eldobta magát tőle...
2013. márc. 26. 23:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!