Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kikopott a cica szőre?!

Kikopott a cica szőre?!

Figyelt kérdés
2 hete azt vettem észre,hogy az egyik cicámnak ki van kopva a szőre.Foltokban mintha kidörzsölték volna és olyan érdes is.Rendesen eszik,iszik,játszik stb.JA és egy ivartalanított,3 éves lány cicáról van szó,mellette van még 5 de nekik semmi hasonló tünetük nincs.

2013. márc. 3. 22:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Gomba vagy atka, át fog az terjedni a többire is. Ha nem tudod biztosan megítélni, akkor doki, h biztos vagy benne, hogy gomba, akkor ratiopharm candibene spray (van canestene is, nagyjából 2× annyiért, 1800 körül, az előbbi 6-900 közt), egy hétig napi 1× fújd le. Kenőcsöt ne vegyél, mert lenyalja. A spray-nél lefújás után várj picit, míg megszárad, csak utána engedd el a cicát. Vény nélküli a cucc.
2013. márc. 4. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ja igen, lehet rühes is, de az szerintem már feltűnt volna... Az kicsit durvább lenne már két hét alatt.
2013. márc. 4. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Emyke031 ***** válasza:

Érdes akár attól is lehet,ha simán kivakarta, de tényleg vmi gomba/betegség is akár.

Nekünk az egyik macskám kezdte el vakarni magát, egyre többször néhány helyen. Kb. 2 nap alatt elkezdett látszani a bőre . Ő mondjuk hosszú szőrű. Elkezdtem még többet fésülni a szőrét(nem nagyon hagyta magát még akkoriban, fürdetés volt), aztán pár nap után már nem is vakarózott.

2013. márc. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem vakarózik többet mint szokott egy átlagos macska,így is lehet gomba?
2013. márc. 4. 09:34
 5/8 Vicuska87 ***** válasza:
Állatorvosnak érdemes megmutatni, mert olyan hogy szőr kikopás, nincs! Valami élősködő lehet... vagy valami bőr probléma. Viszont az első válaszolóval nem értek egyet, hogy orvosi látlelet nélkül kezelni kezd el gombára való gyógyszerekkel. Lehet nem is az a baj!
2013. márc. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem véletlenül írtam, hogy ha nem tudja megítélni, akkor irány a doki...

A fürdetés is jó lehet, megfelelő samponnal, de ha nagyon bizonytalan, akkor nyilván előbb orvos.

2013. márc. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem kapott mostanában valami nem megszokott kaját?Csak mert sima allergia is lehet...Nem feltétlen élősködő
2013. márc. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Semmi szokatlan kaját nem kapott,több táluk van és egyikben száraz macskakaja van,másikban konzerv,néha kapnak felvágottat stb. házikosztot amit megesznek.Eddig egyik kajától sem kapott egyik cica sem bajt.
2013. márc. 5. 22:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!