Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van olyan macska fajta ami...

Van olyan macska fajta ami azt szereti ha egész nap simogatják meg dögönyözik és nem rohangál egész nap és nem játszik sokat. Ha igen melyik az?

Figyelt kérdés
2009. szept. 12. 14:26
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
Inkább az idősebb cicák ilyenek. A tízéves kandúrom legszívesebben egész nap rajtam feküdne, és simogattatná magát. Fiatal cicusnak sosem leszel te a fő programja, neki még annyira izgalmas a világ.
2009. szept. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet tudni, minden macska más és más JELLEM. valamelyik egész nap törleszkedik neked meg simogattatja magát, a másik tojik rád, akkor megy oda hízelegni, ha akar valamit. volt ilyen meg olyan macskám is már. de ha kandúrt választasz, akkor valószínűbb, hogy hízelkedősebb lesz. a kandúrok általában bújósabbak, kedvesebbek.
2009. szept. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ahogy az előttem szólók írták a kölyökmacska mindenképp játszik, rohangál. Aztán az egyik hamarabb, a másik később nyugszik meg.

Nekem van olyan 17 éves macskám, aki felveszi a versenyt a fél éves kölykökkel. Ő már ilyen marad.

2009. szept. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szoktatás kérdése. Ha kiskorától kézhez szoktatod, nagy valószínűséggel ragaszkodóbb lesz.
2009. szept. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyen cicát szeretnél, akkor szerintem olyan 1-1,5 éveset fogadj be, mert nekik már kialakult a személyiségük. Kicsinek még mindegyik játékos és rosszcsont. :) Olyan helyről (pl közvetlenül a régi gazditól, vagy menhelyről) szerezd be, ahol jól ismerik a cicát. Így találhatsz nyugodtabb természetűt.

Egyébként a Birman cicákra jellemző, hogy rendkívül nyugodt tipusok. Viszont hosszú szőrűek, ezért elég sokat kell ápolni a bundájukat.

2009. szept. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Itt biztosan találsz, a jellemük is le van írva általában. Jó lenne, ha közülük választanál, ezek általában hányattatott sorsú cicusok, ideiglenes befogadóknál várnak végleges gazdira:

[link]

[link]

2009. szept. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Talán a perzsa. De lehet tévedek. Nálam egy éve lakik egy másfél éves lány házicica. Igaz, hogy játszani is imád, de öt ölben lehet szeretgetni akár 2órán keresztül is. Iszonyatosan szeretetéhes. Állítólag azért mert utcáról lett felhozva.szóval lehet nem fajtafüggő
2009. szept. 16. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!