Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 12 éves perzsa nőstény cicámna...

12 éves perzsa nőstény cicámnak atkás lett a füle. Mennyire könnyen kezelhető, gyógyítható ez a fertőzés? Benti cicusról van szó.

Figyelt kérdés
Voltunk állatorvosnál, kapott fülcseppet és immunerősítőt. Azt mondták, hogy így ébren nem tudják igazán kipucolni a fülét, viszont altatni a kora miatt nem merik. Ugye, azért így is meg fog gyógyulni?

2013. márc. 4. 23:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem az a kérdés, használhat-e neki a csepp, hanem, hogy be tudod-e adni neki, mert nem igazán szeretik.
2013. márc. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
nem volt még dolgom fülatkával(koppkopp)De szerintem ha lelkiismeretesen kezeled akkor idővel meggyógyul.Nem hiszem,hogy a 12 éves perzsád egy vadállat lenne :) így az orvos ébren is kipucolhatja a fülét annyira amennyire tudja.Te is cseppentsd neki jó mélyre a fülcseppet.Minden gyógyuláshoz idő kell.
2013. márc. 5. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Kinga1995 ***** válasza:
48%

Ez lassan gyógyul, de ha adod neki becsületesen a fülcseppet nem lehet baj!

Csak a macsekok nemigen szeretik, ha becseppentenek a szemükbe/fülükbe (tapasztalat). Vhogy bírd rá, hogy a cseppentés alatt maradjon nyugton! (Jutalomfalatokkal nekem ment! :-D )

2013. márc. 5. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Szerencsére az állatorvos kipucolta, amennyire csak tudta, persze, altatásban jobban ment volna. Ezenkívül kapott atka/élősködőirtót a nyakára.


Cseppenteni eddig végül is tudtam, igazából a macskám egy kis díva, de csak nyafizik, tulajdonképpen majdnem mindent megenged, nagyon okos cica, tudja, hogy csak jót szeretnék :)

2013. márc. 5. 09:01
 5/12 anonim ***** válasza:
1-2 hét kell, esetleg egy hónap amíg meggyógyul. fontos,hogy más mackához ne engedd, ne nagyon mászkáljon ki. napi 1-2szer orvosi rendelvényre kell csögötetni, illetve tisztogatni a fülecskéjét, kitörölni belőle az atka-kakit. bár nagyon utálja, de fontos, mert nagyon viszket neki a kis füle és elveszítheti a hallását is, ugyhogy fontos!
2013. márc. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Kinga1995 ***** válasza:
Most mi a francért kellett lepontozni?! Elmondtam a személyes tapasztalataimat a saját cicusommal.
2013. márc. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Kinga1995 ***** válasza:
71%
A macsekodnak meg jobbulást! :-)
2013. márc. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ne haragudj Kinga, nem én pontoztalak le :( Köszönöm szépen a jókívánságokat, és jó tanácsokat, mindenkinek ment a zöld kéz :)
2013. márc. 6. 11:44
 9/12 A kérdező kommentje:
Most voltam orvosnál kontroll vizsgálaton, és már sokkal jobb a cica füle :) Viszont nagyon sokat fizettem. Amikor először voltam ott majdnem 14 ezret, és most a kontrollért 2700-et. Ez korrekt? Mert nekem rettenetesen drágának tűnik.
2013. márc. 6. 14:23
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Drága..a 14 is sok,de a mostani 2700et se értem egy kontrolért..
2013. márc. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!