Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem szoptatja a kicsiket, mi...

Nem szoptatja a kicsiket, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
A macskánk kedden szült 6 db kiscicát.Idáig szoptatta őket, törődött velük.Tegnap óta azonban, feléjük sem néz, pedig sírnak, ha odavezetem, beteszem a dobozba, ahol a kicsik vannak, pánikszerűen menekül, fúj a kiscicákra.Tegnap úgy oldottam meg a helyzetet, jobb ötlet híján, hogy összezártam a cicákkal az anyamacskát a hordozható ketrecbe.Eleinte minden erővel próbált kijutni, harapdálta a rácsot stb., de egy idő múlva belenyugodott a helyzetbe, elkezdte szoptatni, nyalogatni a kicsiket.Ma is így oldottam meg a szoptatást, de hosszútávon tudom, hogy nem megoldás ez.Mellesleg ma rövid időn belül újból kétségbeesetten próbált kijutni a ketrecből, így inkább kiengedtem, viszont a kicsik nem laktak jól, még mindig sírnak az anyjuk után. Mi lehet ennek az oka, és hogy lehetne megoldani ezt a helyzetet. Köszönöm előre is a válaszokat!
2009. szept. 12. 22:45
 1/8 anonim válasza:
0%
fejd meg a macskádat és tedd bele a cumis üvegbe a tejet.4éves/f
2009. szept. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez a cicád első szülése volt valószínüleg.

Jól oldottad meg a dolgot, sajnos ennél többet nem tudsz tenni, nálunk két héten belül megoldódott.

2009. szept. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Általában megérzik ha valami baj van a kölykökkel de elég érdekes lenne ha mind a 6 életképtelen lenne... Nem értem miért csinálhatja ezt... Vegyél nekik valami tápszert és próbáld meg felnevelni, vagy zárd őket össze mindig. :(

OFF

Nagyokosok mit szólnak ehhez akik szerint a kutyák, macskák akarnak szülni és szükségük van erre?

2009. szept. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az első válaszhoz nem szólnék hozzá, 4 éves vagy ,? lol


2-dik : Nem , nem ez az első szülése a nyáron is szült már 3 db cicát, őket minden probléma nélkül fölnevelte.

2009. szept. 12. 22:59
 5/8 A kérdező kommentje:

3-dik: Igen végső esetben azt hiszem kénytelen leszek vmi tápszerrel magam megoldani.


Köszönöm a válaszokat! ha esetleg vkinek még lenne ötlete, kérem írjon!

2009. szept. 12. 23:01
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp meg kéne vizsgáltatni a kölyköket és a nőstény macskát, nincs-e baj. És nem ártana ivartalanítani. Az ilyen sűrű vemhesülés a nőstényt is megviselheti, lehet, hogy az ő szervezete nem bírja és ezért nem akar szoptatni.
2009. szept. 13. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Értem, az ivartalanítás már tervbe volt véve az ezt megelőző szülés után, de sajnos tényleg nagyon gyorsan újból teherbe esett, ezután mindenképp elvégeztetem a műtétet, egyrészt a macskának is jobb, ha nem szül szinte folyamatosan, másrészt ha azt nézzük, hogy egy évben átlagban kétszer szül egy macska, kb. 5-8 kölyköt, mindenki kiszámolhatja mennyi jön össze néhány év alatt. Ennyi macskát senki sem képes tartani, kóbormacskatenyésztést hobbiból folytatni pedig felelőtlenség.

Ha nem oldódik meg a dolog,természetesen állatorvoshoz viszem, sajnos a helyi állatorvos egyáltalán nem mondható szakszerűnek, sem tudás főként pedig a higiéniát illetően nem, úgy hogy még keresgélek megfelelőbbet a környéken.

Köszönöm a válaszodat!

2009. szept. 13. 00:22
 8/8 anonim válasza:
Lehet, hogy az anya macskának van baja, szerintem vidd el a kicsiket is, és az anyát is állatorvoshoz.
2009. szept. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!