Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szabad macskát sétáltatni?

Szabad macskát sétáltatni?

Figyelt kérdés
Van már 1 hete egy szép macskánk, és néha sokat nyávog, látszik rajta hogy ki akar menni(benn tartjuk).Ma kivittem pórázzal kicsit de egyből el akart szökni.Mit tegyek?Adjatok tanácsokat légyszíves!

2013. márc. 6. 16:32
 1/5 anonim válasza:
36%
Nekem is van cicám méghozzá kettő. És ha kiakarnak menni a házból kiengedjük. Nem mi sétáltatjuk majd ő megsétáltatja magát , a macskák az olyan zegzugokat szeretik ahova ember nembiztos hogy be tudna menni.. Szerintem simán csak engedd ki :D nem fog elmenni mert etetitek és oda van szokva más úgy se etetné.. tegyél egy kis nyakörvet a nyakára amiben benne van a teló számotok , csippeltesd be és kevés esély van arra hogy eltűnjön.ez az én véleményem :)
2013. márc. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
23%
Ez egy macska, könyörgöm... Engedd ki, majd úgyis hazamegy!
2013. márc. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

Nekünk van macskánk és szoktuk vinni sétálni!:)

Az elején nem fogja szeretni, de meg fogja szokni és ha nem akkor nem kell erőltetni.

13/L

2013. márc. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Vicuska87 ***** válasza:
64%

Nekem is van cicám, de abszolút nem vágyik ki!


Ha kiviszed sétálni, akkor folyamatosan kell hozzá szoktatni a zajokhoz, szagokhoz, a terephez! Oltva legyen, és féregtelenítve, mert az utcán nagyon könnyű bármit haza vinni, ami súlyos betegséget okozhat!

2013. márc. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én viszem a cicám sétálni tavasszal és nyáron, amikor jó idő van. Nagyon élvezi.

Én soha nem engedném el csak úgy, felügyelet nélkül!! Egyáltalán nincs garancia rá hogy visszamegy, főleg nem 1 hét után! Ha lakásban tartjátok, akkor csakis pórázon vidd ki sétálni.


Az enyém pici kora óta pórázhoz van szoktatva, úgy sétál vele mint egy kutya. Annyi kivétel van, hogy itt a macska mondja hogy merre menjünk, nem én. :)

A macskát nem lehet húzni, meg taszigatni, megmondani neki hogy merre menjünk. Te követet a cicát, míg ő bóklászik.


Kezd el hozzászoktatni a hámhoz. Ha kicsi, akkor nem lesz gond. Ha idősebb, akkor nem biztos hogy sikerülni fog.

Nem szabad elfejteni, hogy minden macska külön személyiség. Bár ha a te cicád is az ajtóban ülő, nyávogó fajta akkor szerintem nem lesz gond a hámmal és a sétával, mert a mi cicánk is ilyen (volt).

2013. márc. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!