Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Én semmit nem értek macskául,...

Én semmit nem értek macskául, a macskám viszont jó pár emberi szót megért. Akkor most melyik faj az okosabb?

Figyelt kérdés
2013. márc. 7. 19:35
 1/10 anonim ***** válasza:
27%
Akkor úgy látszik, hogy te retardált vagy.
2013. márc. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%

Vegyél különórákat.

A legtöbb ember, akinek macskája van, egy hónap alatt perfekt megtanulja a nyelvüket.

Írni meg nem is kell!

2013. márc. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
En folyekonyan beszelek macskaul. A delfint, es a siralyt elegge torom, de csak mert nem oshonosak itt.
2013. márc. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
61%

Én sem értem mindig, amit a macskám mond, persze a szokásos jelző nyivákolásokon kívül, hogy éhes vagy játszani akar. Elég sokat pofázik, beszélget csak úgy, én meg nem értem.

Amúgy szerintem okosabbak, mert galád sunyi módon megszelídítették magukat az emberekkel, nem kell bajlódniuk fűtés kiépítésével, mégis jó melegben van a fenekük télen is, nem kell dolgozniuk, mégis kapnak kaját, sok simogatást, míg mi gürizünk.

2013. márc. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az ember csak azért tud beszélni, mert nőtt neki olyan gégemicsodája, amivel beszéddé tudja formálni a hangokat! A macskoknak ilyene nincs. nekem gyakran az az érzésem, hogy ha tudnának, beszélnének. Gyakran úgy tűnik mintha tudatosan használnák a testüket is, vagy szemkontaktussal "kiegyeznek" velem, odakísérnek valahová amit mutatni szeretnének, és képesek TUDATOS kompromisszumra... IQ tesztet is csak azért nehéz velük kitölteni, mert makacsok, és függetlenek!
2013. márc. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Kovács Pistike01 ***** válasza:

A macska valóban nagyon intelligens állat, de ne essünk azért túlzásba. :)


A beszédet meg ne bagatellizáljuk el, ez az egyik legemberibb, legnagyszerűbb, legkülönlegesebb tulajdonságunk.

2013. márc. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Valletta ***** válasza:

Az, hogy a macska szemkontaktust tart és testbeszéddel, illetve különféle hangokkal kommunikál még nagyon messze áll a beszédtől.


Ráadásul a macska nem érti az emberi beszédet. A szavak hangzását összeköti bizonyos dolgokkal, amelyek a hallott szó után következnek. Ha azt mondod neki "gyere ide" helyett, hogy "takarodj", közben a hívást kommunikálod a testbeszédeddel és a hangsúlyoddal, akkor a takarodj-ra fog odamenni.

2013. márc. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Valetta, csak egy csontocska szükséges a beszédhez! Egyébként sem beszédben kell mérni az intelligenciát.
2013. márc. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Kinga1995 ***** válasza:

Valletta mondja jól.

Felmászik a szekrényre, meglövöd vízipisztollyal és közlöd vele, hogy "Lefelé!" Onnantól le fog jönni a "Lefelé!"-re.

De ha azt mondod, hogy "Felfelé!", akkor a "Felfelére!"-re fog lejönni.

Ettől még értelmes állatok, tanítsd meg ezt egy csigának mondjuk :-D

2013. márc. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Valetta, csak egy csontocska szükséges a beszédhez! Egyébként sem beszédben kell mérni az intelligenciát."

Maradj már csöndben ha ilyen buta vagy. A beszéd pontosan méri az intelligenciát, mivel rendkívül magas kell hozzá, hogy egy faj "beszélni" tudjon, pontosan ezért nem képes másik faj.

2013. márc. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!