Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen macska lenne legjobb...

Milyen macska lenne legjobb házi cica mellé?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves tricolor házi lány cicám, bújós természet, de játékos is. Még nincs ivartalanítva.

Szeretnék neki egy cica testvért, természetesen azt is házi fajtát, hogy ne unatkozzon, amikor nem vagyok otthon, de még nem volt két macskám egyszerre.

Milyen lenne neki a legmegfelelőbb? Ivartalanított fiú macs, vagy egy másik lány macs? Esetleg ivartalanított lány? Melyikkel szokna össze jobban?



2013. márc. 8. 20:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha ivartalanítva lesznek akkor szerintem legyen egy ivartalanított fiú cica. Olyan szép nagy bundás lesz, nekem a kandúrok jobban bejönnek mint a nőstények, de a nőstény se rossz. Szerintem ha most van egy lány, akkor egy fiú legyen mellé. Ha kiscicát viszel, akkor megszokják egymást.
2013. márc. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kandúrt semmiképpen, ivartalanított hím már jó lehet, de rájuk vigyázni, kell, mert nagyon könnyen elhíznak.

A lány vagy ivartalanított lány is jó lehet, ezeknél már nem ez dönt, hanem a cica alapmentalitása. Az enyém például olyan kis félénk, gyáva, hogy bármelyik macska teljesen elnyomja, mellé például egy domináns, erőszakos macskát nem tehetnék be.

Két domináns macskával megint csak gond lehet, mert ezt a hierarchiai kérdést egymás közt kell lezavarniuk.


Két cica összeszoktatásánál először egy-egy játékukat mutasd meg a másiknak, amin érzik egymás szagát, majd egy semleges területen mutasd be őket, esetleg tehetsz le nekik kis élelmet, hogy azzal foglalják le magukat, de egyúttal láthatják, hallhatják egymást. Eztán kis szünet, vedd őket külön, pár óra múlva ismétlés, eztán már megpróbálhatod őket együtt hagyni, és nézd meg, hogyan viszonyulnak egymáshoz. :)

2013. márc. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

De jó, hogy másban is felmerül ez a kérdés. Nekem ivartalanított fiú cicám van és ugyanúgy nem tudtam eldönteni, hogy milyen nemű legyen a "társ", mert döntő részben miatta lesz másik cica. Szintén kérdezgettem, azt a választ kaptam, hogy ivartalanított állatkáknál ez mindegy, mert nálam tuti az lesz a második is.

Még nekem sem volt így két macskám, hogy "ésszel" figyelek rájuk. Végül is én fiú mellett döntöttem, mert nekem is jobban tetszik a fiúk alkata, ha már a cicáknak állítólag mindegy. Meg kis korban (10-12 hetes) még nem tartom jónak az ivartalanítást (hogy a születés helyén ivartalaníttassa a jelenlegi gazdi) és a lánynál nem merném bevállalni a későbbiekben ezt a műtétet, hiába "rutin". Az is volt egy vélemény, hogy az ivartalanított fiúk kedvesebbek, de lehet ezt sokan megcáfolnák. Tényleg sok függ a cica személyiségétől is. Szerintem vedd számba, hogy melyik nemű mellett mi szól és egy idő után kialakul, hogy melyik nemhez fogsz inkább húzni. Vagyis nálam így jött és ma már teljesen biztosan tudom, hogy ivartalanított fiú.

2013. márc. 9. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, ha ivartalanított az új, és ha a tied is ivartalanítva lesz.

Lány macska műtéte sem kockázatos, legalábbis minimális a kockázat, az állatorvosok napi több fiú és lány macskát műtenek szerencsére sokan elviszik az állataikat. Nekem is van 4 lány ivartalanított macskám, egyiknél sem volt semmi probléma.

2013. márc. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Kinga1995 ***** válasza:

Egy másik ivartalanított lány lenne sztem a tökéletes választás. Igazából mind1, ha ivartalanított, cska az ivartalanított kandúrok nagyon el tudnak hízni (tapasztalat).

Plusz próbáld meg figyelembe venni a személyiségüket, így ahogy mondják, két domináns is rossz páros, egy domináns és egy visszahúzódó még rosszabb.

Persze nehéz megtudni, hogy pontosan milyen a cica, de próbáld meg olyan helyről hozni, ahol jobban figyelnek rá (ne ilyen ipari nagy tenyésztésből, hanem pl háztól), mert ott meg tudják mondani, hogy milyen a macsek. Ha nagyon domináns a tiéd, akkor mondjuk jó párt kb lehetetlen mellé találni, de magányosan is elvan ha jó a gazdája :-) (tapasztalat)

Inkább unatkozzon egyedül, minthogy vmelyiknek (vagy mind2nek) rossz legyen.

2013. márc. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!