Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy ösztönözzem a cicám...

Norzsu kérdése:

Hogy ösztönözzem a cicám vízfogyasztásra? Van egy 8 hónapos ivartalanított kandúrom, és alig akar inni. Van drága itatókútja,2-3 vizesedény mindig friss vízzel, a csapot is meg szoktam neki nyitni, de akkor meg csak pancsizik.

Figyelt kérdés
Van valakinek valami jó ötlete erre? A cica egészséges, mert múlt héten voltam vele orvosnál más problémával.

2013. márc. 11. 11:41
 1/10 anonim ***** válasza:
11%
Száraztápot kap? Arra azért szoktak inni! Ha nem adtál neki idáig, akkor próbáld meg. Whiskas száraztápot szoktam venni a cicámnak, amikor abból eszik, utána mindig innia kell rá! :)
2013. márc. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen kap száraz tápot royal canin sterilised, orijen, ancana, de meg így sem iszik eleget, hisz olvastam, hogy testtömeg kilógrammonként kb 55-70 ml kéne meginnia, ő ettől igencsak lemarad.
2013. márc. 11. 11:55
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
A tejet sem szereti?
2013. márc. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

utolsó! Tejet nem adunk a cicának, max macskáknak valót, mert a sima tehéntej jól meghajtja őket.


Kérdező, ha valamivel megízesítenéd neki a vizet akkor sem inná meg?

2013. márc. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Valletta ***** válasza:
A macska akkor iszik, amikor szomjas és akkor lesz szomjas, amikor a szervezetének vízre van szüksége. Ha nagyon aggódsz, akkor áztasd be vízbe a tápját.
2013. márc. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Tejből is csak pár kortyot iszik aztán otthagyja, és legtöbbször rá sem jár utána :(
2013. márc. 11. 12:10
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én akkor nem adnék neki száraztápot. A macska eredetileg arra van berendezkedve, hogy a folyadékszükséglete nagy részét az élelemből fedezze. Vagy beáztatnám neki a száraztápot, vagy konzervvel, főtt hússal etetném, esetleg nyerssel, de arra nagyon oda kell figyelni.
2013. márc. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Mecse ***** válasza:
100%

Csak száraz táppal etetni nem igazán egészséges mivel textúra tekintetében nem is lehetne messzebb a természetes eledelüktől. A fogkőre gyakorolt pozitív hatását elismerem mindezek mellett.


Nem tudod "rávenni" hogy többet igyon, ebből szoktak lenni a problémák, hogy tényleg nem isznak eleget csak száraz táp mellé.


Ezen nagyon könnyen segíthetsz hogyha veszel neki mellé konzerv eledeleket (jó minőségűre gondolok itt, magas állati fehérje %-al és színezék- tartósítószer- gabona- mentesre), illetve hogyha sima nyers húst adsz neki (disznón kívül).


A cicák normál esetben a húsból (és nemcsak húsból, elejtett állatok belső szerveiből, stb.) nyerik ki a szükséges nedvességet, így nincs feltétlenül "beléjük kódolva" hogy az evés mellé mennyit, és hogy egyáltalán kell inniuk, mivel az evés maga lefedi az ivást is majdhogynem teljes egészében ha hússal táplálkoznak.


És tudom, most sokan fognak jönni hogy egész életében száraz tápot evett a macskájuk és makk egészséges. Nem mondom hogy nincs olyan is, mert van.


Variáld meg az etetését egy picit konzerv / nedves táppal és husival, és így nem kell majd emiatt aggódnod.

2013. márc. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igen sok oldalt olvastam evvel kapcsolatban. Az én cicám főként nedves kajákat eszik ebből is jó minőségűeket (Bozita, Almo Nature,Miamor, Schesir stb.) A száraztáp szerintem a fogainka kell, fogkő ellen, meg mivel ivartalanított a steril tápok a vizelet ph szabályozására.

Csak több oldalon olvastam, hogy attól még, hogy nedvessel etetem főként kéne innia többet, mint most és :( az állatorvosom is azt mondta. Csak ezért kérdeztem, hogy hogyan ösztönözhetném erre.

2013. márc. 11. 14:34
 10/10 anonim ***** válasza:
A vizes edényei közvetlen közelében vannak az etető edény(ek)nek? Úgy tudom, hogy néhány cicát zavarja, ha közvetlen az étel mellett van a vize.
2013. márc. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!