Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska BARF-étrenddel?

Macska BARF-étrenddel?

Figyelt kérdés
Nemrég olvastam egy kutyás újságban egy cikket a BARF étrenddel kapcsolatban, melynek a lényege e nyersen etetés. Utána olvastam, de igazán csak a kutyák etetésével foglalkoznak, így nem tudom macskáknak mi a jó arány és mennyiség. Felnőtt kutyák esetén a testsúly 2-4%-át javasolják, 40% csontos hús- 30% színhús- 30% zöldég-gyümölcsre felosztva. Ez az arány macskák esetén is helyt álló? Két macskám van, az egyik 5kiló körül van, ivartalanított kandúr, jó formában van, de sokszor beteg. A másik 7-8 kiló körül van, ivartalanított kandúr ő is, testvérek, eléggé el van hízva. Sok helyen olvastam, hogy ez a fajta etetés csökkenti a betegségek kialakulását is, ez igaz? A másik problémám, hogy az elhízott macskának mennyivel kevesebbek kéne adni? Kutyáknál olvastam, hogy pár húsfélét, és zöldség- gyümölcsöt nem szabad adni a kutyának. Macskák esetén mit nem szabad adni? Továbbá félek a fertőzésveszélytől, így ha leforrázom a húst, attól elpusztulnak az enzimek? Vagy a baktériumok se? Az úgy jó, ha főtt húst, és nyers zöldég-gyümölcsöt kapnak? Félek, hogy a macskák gyomorsava nem elég erős, hogy elpusztítsa a kórokozókat, továbbá az egyik macskám rendszeresen beteg, őt még jobban féltem.

2013. márc. 11. 12:35
 1/4 Mecse ***** válasza:
77%

Cicáknak több hús kell mint a kutyáknak, sokkal, tehát az arányok nem feltétlenül stimmelnek egy az egyben.


Ha beszélsz angolul (magyarul gyakorlatilag lófütty amit találni lehet róla) akkor ezeket a linkeket tudom ajánlani.


Receptek;


[link]


[link]


Segítség az erre való átállásban plusz általános infók ;


[link]


[link]


Azt hiszem egy olyan magyar oldal van amit mindig linkelnek ilyenkor, de ott elég nagy mennyiségű tésztát is javasolnak hogy keverjen a gazdi a húshoz, én pedig tudom hogy a macskáknak minimális (0, hogy pontos legyek) a szénhidrát-szükségletük, így ezt nem tartom helyes etetési módnak, ezért nem is linkelem ide.


A külföldi oldalakon soha senki nem említi hogy külön szénhidrát bombát kellene tenni az ételükbe, mivel köze nincs a természetes táplálékukhoz, a BARF pedig ahhoz próbál minél hasonlóbbat kreálni, szóval ha valamilyen magyar oldalon tésztát látsz hozzáadva akkor én onnan elnavigálnék sebesen a helyedben.


A cicák gyomráért nem kell ennyire aggódni, sokkal erősebb a gyomorsavuk mint az emberé például, a disznón kívül gyakorlatilag bármilyen nyers húst tudnak kezelni, nem kell mindent megfőzőcskézni nekik, de a linkben amit beillesztettem ez is ki van tárgyalva szépen, érvekkel, javaslatokkal ha aggódsz ilyesmiért.


Ha nem beszélsz angolul akkor sajnos az egész válaszomnak semmi értelme, ezt akkor sajnálom.

2013. márc. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
6 éve tanulok angolt, de alapszinten tudom, vagy kicsit többet, de megpróbálom, köszi a linkeket :)
2013. márc. 11. 17:34
 3/4 Maxitabi ***** válasza:
100%

Nézd meg itt és van barfos fórum is azt hiszem..

[link]

A cicáknak való Barf németül is van,ha az megy esetleg..

a zooplus.hu-n vannak hozzávalók.

De fagyaszthatod is a húst, az állítólag jobb.

Taurin kell feltétlenül nekik!!

2013. márc. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Jeannie ***** válasza:
92%
Szia! Mi fél éve etetjük a cicákat barf módszer szerint, nyers eledellel. A tapasztalatok félelmetesen jók. Nem nagy dolog az egész, kell minőségi, friss húst (sertés tilos!) venni a hentestől, és komplex multivitamint a zooplustol. A husit le kell darálni, én meg szoktam kérni rá a hentest, otthon meg bekeverem egy kis vizzel meg a vitaminnal az útmutató alapján, aztán megy egy hónapra a fagyasztoba, 5 dekás adagokban, attól elpusztul minden baktérium. Napi kétszer 5 dekát esznek, mindig csak annyit veszek elő, hogy friss legyen. Néha kapnak mellé egy csirkenyakat, vagy friss belsőséget, csak úgy, mert szeretik. Ha bármi kérdés akad, keress nyugodtan :)
2013. márc. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!