Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalanítás után, hogy...

Ivartalanítás után, hogy születhetnek kiscicák?

Figyelt kérdés

Van egy hím nagy cicánk, és ivartalanítottuk December 20.-án, mert befogadtunk egy nőstény cicát az utcáról.

Az állatorvos semmi papírt nem adott róla amit furcsálltam, sőt a kis könyvét sem kérte el, de szerencsére felhívtam és nem állt szándékában tagadni, hogy Decemberben ő végezte el a műtétet.

Ennek már lassan 3 hónapja lenne.

Észrevettük Január végén, hogy a nőstény cica pocija picit mintha kerekebb lenne. Felhívtuk az orvost, azt mondta ne aggódjunk, csak "jól van tartva", más nem lehet. Februárban nem nőtt tovább a pocija, így betudtuk mi is annak, hogy imádja a pociját. (Tényleg nagyon falán cica, így nem gyanakodtunk.)

Viszont ma reggel nem kis megdöbbenésünkre kiscicák születtek. Három gyönyörűséges pici cica.

Felhívtam az orvost, aki azt mondja ez lehetetlen.

Létezik, hogy rosszul történt az ivartalanítás? Van ilyen? A nőstény cica nem találkozott másik kandúrral, mert lakásban lakunk a negyedik emeleten.

Vigyem el újra a fiú cicánkat, hogy megnézhessék a műtétet nem baltázta-e el a doki? Egyáltalán hogy lehet az ilyet elrontani?

Kétségbe vagyok esve, mert negyedik emeleten vagyunk, és 2 nap múlva én kórházba megyek.

Nem tudom mit tegyek.


2013. márc. 12. 08:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, a cicáknál mennyi idő a vemhesség, de csak azt a lehetőséget látom, hogy befogadás előtt nem sokkal történt meg az eset.


Az ivartalanítás fiúk esetében olyan egyértelmű, nem tudom elképzelni, hogy miként lehet elrontani úgy, hogy utána ivaros maradjon. Hacsak nem volt neki valahogyan egy 3. heréje, ami pici korában a hasüregben maradt. Bár ha ez is lenne (amit nem hiszek), nem tudom, működőképes volna-e, ha a hasüregben maradt.


De kívácsian fogom figyelni a válaszokat.

2013. márc. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mivel az utcáról fogadtátok be lehet, hogy már ott megfogant. Akár aznap is megtörténhetett amikor befogadtátok. Én olyanról még nem halottam, hogy ivartalanított állatnak szült vagy nemzet utódokat. Ez ellen most már nem tudsz tenni. Ha esetleg van olyan szomszédod, vagy ismerősöd, barátod, rokonod akiben bízol kérd meg hogy nézzen rájuk, és etesse őket. És ha kijössz a kórházból azért vidd el a kandúrodat de egy másik állatorvoshoz, mert nem hiszem, hogy befogja vallani , aki csinálta, hogy elrontotta a műtétet.
2013. márc. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A macska vemhességének időtartama 58-71 nap, legtöbbször 63. és a 66. nap közé esik.

Tehát az is előfordulhat, hogy már akkor vemhes volt, mikor befogadtátok.


Nem tudom hol olvastam vagy láttam, de a nőstény macska képes több hónapig elraktározni a kandúr macska spermáját... tehát később is teherbe tud esni, mint mikor megtörtént a párzás.


Mindenképpen vidd vissza a kandúr macskát hogy megnézzék, és szerintem a nőstény cicádat is vidd el, ha már lehetséges. Jó lenne őt is ivartalanítani, mert a nőstény tüzelése elég idegesítő szokott lenni. :)

2013. márc. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!


Huhh, akkor lehetséges, hogy picik már a pocijában voltak amikor hozzánk került Decemberben? Ez mindent megmagyarázna. Azért nem gondoltam erre, mert abban a hitben éltem, hogy a cicák 2 hónapig terhesek.


A fiú cicám azért megvizsgáltatom egy másik orvossal, már be is jelentkeztem, és délután háromra várnak.

Az ivartalanító orvost is felhívtam (igaz mielőtt it válaszoltatok nekem), aki csak nevetett a telefonba..


Mindenesetre ha már megszülettek a picik, nagyon örülünk nekik. Kár, hogy kicsi a lakás, így minden sokkal nehezebb lesz, de valahogy megoldjuk. Nem tudom hogy, de mindent átvészelünk.

A picik teljesen elvarázsoltak minket. Olyanok mint a kisegerek. xD

A mama cica nagyon bátor és ügyes volt. Ügyesen szoptatja a piciket, szóval büszke vagyok rá.

A kórházba menetelem alatt is néznek 2x a cicáimra, szóval azzal nem lesz gond. A férjem vigyáz rájuk.


Ha az orvostól hazajöttünk, még megírom a fejleményeket.


Még egyszer köszönöm mindenkinek a válaszokat!

2013. márc. 12. 09:50
 5/11 anonim ***** válasza:

"A macska vemhesség 63-65 napig tart.

A vemhességi idő változó a 60 és a 70 nap is normális még."

Tehát lehet, hogy közvetlenül a befogadása előtt sikeredtek be a picik. Ne aggódj szerintem.

A hasüregben lévő heréről annyit, hogy az elsorvad az állandó meleg miatt, nemhogy nemzőképtelen vele a cica, de általában el is rákosodik... Tehát ne ijesztgesd 3. hasüregi herével...

2013. márc. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
63%

Decemberben nem volt vemhes a cicád, és a spermiumokat se raktározzák :D

Egyszerű a magyarázat amit az orvosnak is tudnia kellene,hogy ivartalanítás után a kandúroknál 4 hét míg kiürülnek a hormonok ergo január 20-ig simán befedezhette a nőstényt.A születés dátuma is stimmel így az ivartalanítot kandúr az apuka :) Nem kell újra ivartalanítani,már nem tud eredményesen kicsiket gyártani.

2013. márc. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Én csak hozzátenném a saját történetünket: 4-szer műtötték a kandúr macskánkat, mert a hasüregben volt a heréje. Szegényt többször altattál- műtötték, és mindíg spriccelte a falat, abból derült ki , hogy valahol van egy 3. heréje. Többszöri próbálkozásnál csak nyirokmirigyet operáltak ki belőle, mert az ugyan olyan, mint a here.Végül a hasfalon, a köldök mellett volt a bűnös , azóta minden ok.
2013. márc. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

6-os, elarulok egy titkot.

A himek nem a hormonokkal, hanem a spermiumokkal szaporodnak.

Tehat, ivartalanitas utan 0.001mp utan mar keptelen szaporodni, bar a hormonok miatt a hajlandosag tenyleg megvan, de az csak a cselekedet.

2014. márc. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8as..olvass és kérdezz,hidd el,hogy műtét után még 3-4 hétig tudnak kölyköt csinálni!
2014. márc. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

6(9)

Pontosan mit olvassak? Egyreszt, tokeletesen baromsagnak tartom, amit allitasz, de nem zarkozok el attol, hogy meggyozz az igazadrol, ha tudsz barmi hiteles informaciot felmutatni.

Addig csak a biologiai, es anatomiai ismereteimnek hiszek.

(ami szerint a szaporodashoz spermiumokra van szukseg, ami a herekben termelodik, es a mellekherekben raktarozodik. Es ivartalanitaskor a macskaknal mindkettot kiveszik, muteti uton. A jelen nem leves torvenye miatt, elmeleti, es technikai kizart dolog, hogy az ivartalanitott kandur, miutan megszabaditottak mind a ket herejetol, utodokat nemzen.)

2014. márc. 3. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!