Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szeretnék egy kiscicát....

Szeretnék egy kiscicát. Apukám nagyon szereti őket. Anyukám viszont nem nagyon. Hogy vegyem rá őt egy cica tartására?

Figyelt kérdés
2013. márc. 12. 19:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
beszélgess anyukáddal őszintén.és mond el egy kiscica jóoldalát,hogy miért hasznos,miért érné meg......talán ha nagyon szépen kéred megengedi...soksikert!!!!!!!!!
2013. márc. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Azt mondta hogy majd meglátjuk.meg hogy gondolkozik rajta.Nagyon remélem megengedi:)
2013. márc. 12. 19:48
 3/11 anonim ***** válasza:

hát ha így mondta,hogy gondolkozik rajta akkor egészen biztosan! csak bókolj neki,és mond meg neki ,hogy gondoskodsz róla

és felelősségérzeted is lesz.megéri hidd el!!:)))

SZIA

2013. márc. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szia.:)Nálunk is ez volt a helyzet.Mi úgy vettük rá ő a tesómmal,hogy vagy kutya,vagy macska.Mivel apu nem nagyon szereti a kutyákat,viszont a macskákat imádja,ezért anyu engedett.(Mára már ő szereti a legjobban őket.:))
2013. márc. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Gyaah:)).Remélem nekem is megengedik.Nektek milyen cicátok van?
2013. márc. 12. 20:35
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem ebből nem volt gond szinte sose, de a szomszédom simán csak hazaállított a kiscicával, kidobni már senkinek sem volt szíve a kis drágát. :)
2013. márc. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Esetleg megpróbálkozhattok már egy kicsit nagyobb cicával is, akinek már benőtt a feje lágya ill. eddig is lakásban élt, ahol megvoltak bizonyos szabályok, pl. ne másszon a függönyre. Sőt, a volt gazdi ill. ideiglenes befogadó ilyenkor rengeteget tud mesélni arról, hogy milyen a macska természete. Egy kismacska nevelése tényleg sok idő és türelem, de én akkor se tudnék rá haragudni, ha szétszedi a házat. Mi is várjuk a kismacskánkat! Ami még fontos: mondd meg az anyukádnak, hogy majd te fogod takarítani az alomtálcát. Ha már ő nem szeretne macskát, ne ő takarítsa akkor az állat piszkát, még ha a takarítás napi rutinja is.
2013. márc. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Igen, ez már nagy részben siker, hogy nem egy jó nagy NEM-mel felelt. Kérdezd meg, hogy mi az a dolog, ami miatt csak gondolkodik és latolgatja a dolgot. És igen, ha olyasmi, hogy akkor neki plusz "terhet" kell magára vállalnia ezzel (alom tisztítás, etetés, stb...) akkor mondhatod, hogy a te cicád, ezekkel te foglalkozol, neki nem lesz ezzel plusz feladata (ha meg más nyomós oka van biztos megtudjátok beszélni). Viszont ezt így is kell gondolnod meg persze tenned is. És igen, ahogy olvastam is előttem, mondhatod, hogy ezzel tanulsz felelősségvállalást is egy állatka irányában, ami szerintem is igaz, mert egy cicára is, mint minden élőlényre -akit mi vállalunk és mi gondoskodunk róla- figyelni kell és gondoskodni róluk.

Sok sikert hozzá és remélem nagy örömötökre lesz mindannyitoknak.

Amúgy nekem sziámi "származékom" van, mert nem törzskönyvezett, de én nagyon szeretem a kis hülye bandzsa fejét és a folyamatos magyarázását.

2013. márc. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én is most készülök cicavállalásra, ezért arra gondoltam, hogy az almot (ami ugye több kilós kiszerelés) és a macskaeledelt mindig házhoz fogom rendelni, így még cipekednem sem kell! Mondjuk nekünk nincs autónk és messze van a bolt ahhoz, hogy még több kilós zsákot a kezembe vegyek. Csak tipp, hogy kevesebb legyen a gond a leendő cica körül.
2013. márc. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.Úgy látszik megengedi..
2013. márc. 15. 17:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!