Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy neveljem meg a macskám?

Hogy neveljem meg a macskám?

Figyelt kérdés
Kiscicaként kaptam,lány, pár hetesen, már szobatiszta volt, ezt tartotta is, aztán elutaztam 2éjszakára kb 3hónapos korában, a szomszéd etette, de az alma nem volt cserélve, tartottam is tőle, mire megyek haza, az alom nem volt vészes, viszont mindent összekakált. Most kb 6-7hónapos, azóta is előfordul hetente többször, hogy lepisili a cuccaim, pl bele a szennyestartóba már többször sikerült, vagy pl egyik éjjel leesett a fogasról a dzsekim, és arra. Simán a padlón nincs tócsa, csak a cuccaimra utazik. Időnként a földre is kakil, az alomtálca 2méteres körzetébe. Alomcsere napján is megejt ilyen akciót simán, tehát nem a higiéniával van a baja. Barátnőm párszor a kakilós dolog után beleverte az orrát, de nem javult a helyzet, kezd nagyon elegem lenni. Szerintetek mit kezdjek vele?

2013. márc. 12. 19:49
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Jah és nagyon szeretettel fogadtuk be, sokat foglalkoztunk vele, játszottunk, simogattuk, amikor elutaztunk, a szomszéd, aki etetni jött, szintén játszott vele, ő is macskás. Kis vadóc, de bújós is.
2013. márc. 12. 19:58
 2/11 anonim ***** válasza:
12%
verd meg
2013. márc. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy nem egyből veszem észre, ha igen, akkor meg szoktam
2013. márc. 12. 20:32
 4/11 Kinga1995 ***** válasza:

Úristen! Ne bántsátok!

Ha rajtakpjátok lőjetek neki oda vízipisztollyal és szóljatok rá erélyesen! Akkor összeköti a dolgokat és abbahagyja.

2013. márc. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Szereti a vizet, hagyja magát fürdetni, de megpróbálom, hátha :D Ha van még ötlet, szívesen fogadom. De ha nem egyből kap, amikor csinálja, akkor is hat a bünti?
2013. márc. 12. 21:15
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Te jó ég csak viccből mondtam a verést, nehogy bántsd :DD Az nagyonnemjó nevelési eszköz... .-. A macska nem tudja összekötni az agyában hogy a verést speciel ezért meg ezért kapta, de azt eléred hogy félni fog! :o ÉS: bármilyen enyhe büntetést is csak akkor alkalmazz, ha a macskát akkor 'kapod rajta'! Különben nem.fogja érteni
2013. márc. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
jajj durván sosem verném meg, odavittük a kakihoz, odadugtuk az orrát, és a fenekére csaptunk, nem durván, hanem hogy lássa, nem kéne, de ez nem hatott, ezért kértem segítséget.
2013. márc. 12. 21:21
 8/11 anonim ***** válasza:
Denee... Ha oda viszed meg minden még akkor sem tudja összekötni a fejében. Annyit érzékel belőle, hogy felvették, letették (neki 8 hogy hova) és megütötték. Ennyi. :s
2013. márc. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A cicát csak úgy lehet megnevelni, ha rajtakapod, utólag nem fogja érteni, hogy miért büntetted meg, még ha meg is mutatod neki. Csak néhány másodperces az az intervallum, amíg össze tudja kapcsolni a büntetést a nem kívánt cselekedettel. Veréssel szintén nem lehet túl sokat elérni, csak azt, hogy félni fog a cica (nyilván ez arra vonatkozik, ha fájdalmat is okoz neki az ember). Meg kéne próbálnod meglesni úgy, hogy ne vegyen észre, és abban a pillanatban, amikor lepisil valamit, amit nem kéne, menj oda, és erélyesen szólj rá. Ha esetleg sikerül többször rajtakapni, mindig használd ugyanazt a hangsúlyt és ugyanazokat a szavakat. Egy macskát megnevelni időigényes folyamat, lehet, hogy néhány hétbe, hónapba is beletelik, hogy leszoktasd, legalábbis nekem ez a tapasztalatom macskanevelés téren (szerencsére az enyémet csak a konyhapultra ugrálásról kellett leszoktatni). Milyen almot használsz? Lehet, hogy többfélével kellene kísérletezni, hogy rájöjj, melyik az, amelyiket a legjobban szereti használni. És próbálj meg előle mindent eldugni, ami pisilésre csábítaná.
2013. márc. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Még sose kaptam rajta, pedig nagyon sokszor előfordult ilyen. De próbálkozni fogok. Többféle almot is használtam már, nem gondoltam, hogy ez számít.
2013. márc. 13. 21:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!