Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen módszerrel lehet...

Tetris kérdése:

Milyen módszerrel lehet rávenni a macskát, hogy ne hozza be az egerekett?

Figyelt kérdés

Behozott egy egeret, és eleresztette az előszobában. Az egér beköltözött a cipősszekrény mögé, és remekül elvackolódott. Papírfecnikből fészket csinált, és behordott oda rengeteg száraz kutya és macskakaját. Úgy derült ki, hogy egér lehet a cipősszekrény mögött, hogy a macska állandőan öa szekrény és a fal közötti résbe. Majd elájultam, amikor elhúztam, hogy mi lehet ott.

Sajnos az egér meglépett, és pár napra rá azt vettem észre, hogy a spejzban kiszóródott a lencse. Már sejtettem, hogy ki lehet a bűnös. Úgyhogy a macsekot szépen bezártam a spájzba, addig ki nem jöhet, amíg el nem kapja az egeret. Egy óráig bírtam, annyira nyávogott, hogy engedjem már ki.

A hétvégén az egész spájzot ki kellett rámolni, mert az egér bemászott a hűtőláda alá, és nem lehetett elérni.

Két nap alatt megrágta a lencsét, kirágta a kutyakajás zsákot, lukat fúrt a maacskakajára, kirágott 3 zacskó száraztésztát, beleszart a hagymák közé, beleharapdált az összes krumpliba. A spárgát szétcincálta, és fészket épített belőle a hűtőláda alá. Hatalmas kárt, és felfordulást okozott. Végül sikerült elkapni, és kidobni a kertbe. Megszidtam a macskát, de kétlem, hogy értette volna, hogy mi van. Már máskor is hozott be egeret, de eddig még mindig kinyírta őket. Most meg eleresztette élve. És milyen dagadt volt az az egér!!!!!

Hogy neveljem meg, hogy máskor ne hozzon be egeret?



2013. márc. 13. 16:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne bántsd az egeret, hanem kétnaponta írj beszámolót, mert én hihetetlenül jót nevettem ezen:))
2013. márc. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek, legközelebb blogot róla! :D


Nah, most viccen kívül... gondolom, nem dicsérted meg, ezért engedte el. bevitte neked, eldicsekedni, mit fogott... erre te nemcsak hogy nem dicsérted meg, de esetleg meg is szidtad érte, akkor minek strapálja magát? :P


Legközelebb dicsérd meg (akkor is, ha közben az infarktus kerülget), és egyértelműen küldd ki (vagy rakd ki), és akkor mehet vissza a házba, ha már nincs nála az egér. Ha kint megeszi (vagy elengedi), akkor utána bemehet, és agyon lehet szeretgetni, vagy valami kis finomsággal jutalmazni.

2013. márc. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Valamikor találtam egy macskaszótárt.

Eszerint a

- szemrehányás macskanyelven rvá;

- egér macskanyelven rmeö;

- bemennék macskanyelven éáu;

- hagyd abba, nem szabad macskanyelven uá, uá.

Az "á"-t, "u"-t és "ö"-t nagyon röviden kell ejteni.


Bocs'! Nem csúfolkodás, csak érdekes.

2013. márc. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. A macskanyelvet most tanulgatom. Már tettem néhány próbát, de olyan buta képet vágott hozzá a macskánk, hogy valamit biztos rosszul csináltam. Hát még gyakorolni kell!

Mégegyszer köszönöm!

2013. márc. 13. 17:35
 5/13 G3C1 ***** válasza:
100%

én olvastam egy etológus könyvét, amiben nagyon érdekesen volt leírva az erről való leszoktatás. ott egy kutyáról volt szó, amelyik folyton megölte a csirkéket, és a muki azt csinálta, hogy a döglött csirkével verte el a kutyát, így a kutya megtanulta, hogy ez rossz dolog, és soha többet nem csinálta..


amúgy a macskáknál ez egyfajta bókot jelent, azért visz be neked mindenféle "nyalánkságot" mert máshogy nem tudja kimutatni a köszönetét és a szeretetét.. a bakmacska is gyakran zsákmámmyal csalja ágyba a kiszemeltjét :DD

(az én macskám az összes bogarat egy kupacba fogta reggelre, és ott dicsekedett vele, én megdícsértem...

(de egy pöppet más mint egy vérző haldokló egér :DD

2013. márc. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Hat most elajultam! Ezek szerint ajandeknak szanta az egeret? A meglepetes mindenesetre sikerult.

Koszonom szepen a valaszt.

2013. márc. 14. 00:14
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, így van! Ajándéknak szánta.

Anno, még lánykoromban volt egy cicám a nagyiéknál. Csak olyan megtűrt macska volt a háznál, de én nagyon szerettem és csak nekem dorombolt. Amikor nagyiéknál voltam (mindegy hogy csak egy hétvégére vagy az egész nyarat ott voltam), minden reggel az ajtóban volt vagy egy egér vagy egy veréb, rigó... Igaz nekem "fél halott állapotban" tette le. Még éltek, de már nem nagyon.

2013. márc. 14. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg jó amit írtál! Nagyon vicces! Jó lenne ha majd még történne ilyen akkor leírnád! :D Nagyon jóó :) Nálunk még nyáron szokott ez megesni, két cicánk van. És nyáron ha itthon vagyunk sokszor a belső ajtó nyitva van és a külső hálós ajtó van becsukva amin van cicabejáró. Vagy is már be lett zárva és lehet nem nyitjuk ki nyáron...XD Szóval nyáron a cicaajtón nem csak a macskák jöttek be XD Vagy épp nem csak a mi macskáink...egyszer a szomszéd macska is bejött XD Sokszór hozták be az egeret úgy. Háromszor fordult elő, hogy élve behozták az egeret és az én szobámba futottak be vele és az ágyam alól kellett kihalászni....vagy éppen a konyhában futkároztak. Volt hogy élő madarat is behoztak, nagyon rossz volt mert sajnáltam őket :( Anyukám talált ki egy jó taktikát! Vagy is nála ez automatikusan jött, hogy egyszer hallottuk h jön be valamelyik macska az ajtón és anyukám meg meglátta hogy megint hoz magával valamit. Na erre meg úgy elkezdett sikítani, hogy a macska kimenekült XD És én is megijedtem. Szóval szerinte ha hozna be valamit akkor sikítani kell és kimenekül. Ugy hogy az ajtót nyáron sem nyitjuk ki. De vicces volt mikor bezártuk a cicabejárót mert azt hitték nyitva van és sokszór nekimentek eleinte XD Aztán rájöttek,hogy zárva van. Próbáld meg ugy beengedni a cicát, hogy nézd meg előtte nincs-e valami a szájában. Ha a lakásba nem is legfeljebb a lábtörlőre fogja vinni a zsákmányt :$
2013. márc. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok! Még írni akartam,hogy régen volt egy sziámi macskánk és ez a fajta igazi ragadozó!Olyan madarakat is elkapott amit egy házi macska nehezen tud. Még a fakopácsot is elkapta reptében,meg minden kis fürgébb madarat is. Na egyszer meg arra mentem haza hogy láttam valamit a fűben csillogni.....nem tudtam kitalálni mi lehet aztán odamentem és mozaikba le volt pakolva egy csomó hal XD Volt minden féle még aranyhal is aztán nem hittem el,hogy ezt meg honnan hozta....Eszembe jutott hogy két házzal arrébb lévő ismerőseinknek van egy kisebb tavuk. És kiderült hogy nagy szeretettel onnan halászik....volt mikor be is hozta a házba.
2013. márc. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 borcsi02 ***** válasza:

Sok mindent nem, csak annyit tudsz tenni, hogy lehetőleg csukjátok az ajtókat, és figyeljétek, mivel akar berontani a szájában (feltéve hogy nincs külön kis macskaajtaja).

Szerintem nem, vagy csak nehezen lehet erről leszoktatni egy cicát, iszonyatosan erős ösztönök hajtják ilyenkor. Én azt figyeltem meg nálunk, hogy amikor elkaptak valamit a cicáim, igyekeztek spurizni a zsákmánnyal be a lakásba, hogy biztonságos környezetben tudjanak játszogatni vele-persze ha hagytuk volna, és toporogva torlódtak a csukott ajtó előtt, hogy végre bejuthassanak, mentsék a szerzeményüket. Nyilván mert nagyrészt benti cicák, és "haza akarták hozni".

Amúgy a másik verzió is teljesen igaz, hogy kedveskedésből és elbüszkélkedni állítanak haza a zsákmánnyal. A szomszéd kiscica pl egeret nem igazán tudott fogni, de színes faleveleket rakosgatott az ajtó előtti kinti cipőnkbe.

Sajnos ismerős a történeted, volt pár ilyen esetünk, a legbizarrabb az volt, amikor az alig pár hónapos cicám- akiről nem is gondoltam volna, hogy képes már levadászni egy egeret, múlt nyáron felhozott nekem egy élő, teljesen fitt egeret az emeletre, én az ágyon fekve tanultam, és nem láttam, hogy van nála valami, ő meg felugrott vele oda boldogan, de akkorát ugrottam és sikítottam, hogy szegény megijedt és elejtette, mire az egér össze-vissza kezdett rohangálni az ágyneműn, fel a falvédőre, aztán amikor egy dossziéra megpróbáltam rátaszigálni, hogy kidobjam az ablakon, még a karomon is felszaladt..brrrr. Aztán be az ágy alá, végül elhúzogattam a bútorokat, és a cica fel is kapta és elrohant vele, én meg utána. :) Szegény picikém biztos nem értette, hogy ő ajándékot hozott nekem, én meg csak kiabálok, ugrálok. Nem tudom, melyikünk ijedt meg jobban. :) Utána egy napig tiszta vörös volt a karom, annyira sikáltam, meg persze ágynemű csere, stb.

Na,akkor kezdtem el éberebb lenni egértémában. Nyáron, amikor jó az idő, szeretjük nyitva tartani hosszabb időre nappal a bejárati ajtót, hogy tudjanak közlekedni a cicák, de ezt idén már nem fogom eljátszani, mert nem kell egérinvázió...:( Amúgy is kezdenek elszaporodni a szomszéd sufnijában, és oda járnak vadászgatni a cicák. Idén már két elkapott, félhalott egeret találtam a kertben, szóval elkezdődött a "vadászidény".

Mellesleg a cicáink a gyíkokkal ugyanezt csinálják, van bőven azokból is nyáron, de az legalább nem annyira undorító, mint egy egér, és kicsit megnőtt az ingerküszöböm ezen a téren.:)

Szóval javaslom a zárt ajtókat és az éberséget!:)

2013. márc. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!