Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mitől lehet ez a kopasz folt...

Mitől lehet ez a kopasz folt a cica hátán? Lelki probléma miatt?

Figyelt kérdés

A cicát egy barátunkra hagytuk 1 hétre. Erre az időre a barát a lakásunkba "költözött". Először történt hogy magára hagytuk a cicát. Külföldön lakunk, repülővel mentünk haza máskor autóval utazunk olyankor visszük magunkkal,már többször is volt így és nem volt gond.

Mikor hazajöttünk, a cica hátán kopasz foltot találtam, amit serényen nyalogatott és néha mintha "tépte" is volna,amit persze próbáltam megakadályozni... Mikor magára hagytuk nem volt semmi folt,most meg... nagyon megijedtem. Nincs a bőrén seb, semmi elváltozás egyszerűen csak hiányzik a szőre és rózsaszín volt a bőre,gondolom a szőrkitépés után kissé bevérzett. Lehet a cica lelki okok miatt csinálta amiért magára hagytuk és ez pótcselekvés volt? Nagyon érzékeny,félős,sértődős típus. A barátunk egyébként azt mondta,hogy kb két nap múlva már odament hozzá és dorombolt és egyszer a szőnyegre piszkított amit még soha nem csinált. Az alom tiszta volt. Valakivel történt már ilyesmi hogy a cica a gazdi távollétében csinált furcsa dolgokat? Leginkább a szőrkitépés érdekelne. Válaszokat előre is köszönöm.



2013. márc. 13. 21:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem zárható ki, bár a legtöbb esetben a gazdi valójában érzékenyebb, mint maga a macska. :)

Nem lehet, hogy egy másik macskával vagy kutyával összekapott a cica? Esetleg kiszökött és akkor... Lehet az ismerősöd nem merte bevallani. Ő mit mondott, amikor rákérdeztél? Azt meg tudta mondani mikor kezdődött a dolog?

Fertőtlenítsd le azt a helyet (akkor is ha nincs látható seb), valószínűleg nemsokára kinő a szőre.

Így nehezen kideríthető az ok, akár félelmében valami alá is bemászhatott, ahová becsípte a szőrét és kiszakadt stb.

2013. márc. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kösz a hsz-t. A barát azt mondta,hogy ő észre sem vette, a cica félhosszú szőrű, rásimul a szőre a kopasz foltra. De persze meglehet hogy nem mondja el ,hogy igazából mi történt. Megbízható személynek ismerjük. Ki nem engedte. A házban pedig nincs olyan hely ahol így lekopaszította volna magát. Annyira nem félénk,hogy itthon bújkáljon. Na hát ez már sajnos megtörtént ,remélhetőleg tényleg nem más probléma áll a háttérben a szőr már kezd növögetni, de én attól félek,hogy tovább kopaszítja magát.. mert csak irritálja a kopasz terület. Remélem abbahagyja.
2013. márc. 13. 21:47
 3/5 anonim válasza:
Ha csak nem akar múlni, és esetleg terjed is, mindenképpen állatorvos! Nehogy rühatka legyen, és esetleg elkapjatok ti is. Ha erről lenne szó ne hibaztasd a barátod, hisz szemmel nem is láthatod, és a borretegbe furja bele járatait, mint a szu a fába.
2013. márc. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én cicám nyakánál kétszer volt húszforintos nagyságú szőrkopás, mindkétszer az oltás és cseppentős féregtelenítő után. Talán allergia lehetett, azóta visszanőtt a szőre.
2013. márc. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A cicám most már nem piszkálja a sebet. Viszont barátunknak vmiért mégis lelkiismeretfurdalása van. Vajon miért? Nem is hiszem el most már ,hogy egy akkora foltot nem vett észre ráadásul a hátán. A cica az ölébe is telepedett néha. Én egyből megláttam még mielőtt felvettem. Nos úgy gondolom,hogy történt vami "baleset" és a barát nem merte bevallani, felnőtt emberek vagyunk ha őszintén elmondja sem haragudnék rá,hisz bármi megtörténhet. Köszönöm a hsz.eket
2013. márc. 16. 09:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!