Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lesz egy macskánk. Tanácsok?

Lesz egy macskánk. Tanácsok?

Figyelt kérdés
Nemsokára érkezik hozzánk egy 2 éves nőstény, házi cica.Eddig kint volt tartva de nálunk kinti-benti tartás lesz.Szerintetek milyen lesz az első éjszaka?Bent fog aludni.Kb meddig tart míg az alomra szokik?Mikor elmegyek fog nyávogni?Minden tanácsot szívesen elfogadok és tapasztalatokat is.
2013. márc. 15. 18:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Először is gratulálok a cicushoz!:)

Remélem nem gond ha először tapasztalatot írok:

Nekem volt egy kinti-benti macsekom. Nagyjából csak enni meg aludni járt haza xd. Bár ú utcáról befogadott volt..De mikor hazahoztuk hamar megbarátkozott a környezettel. Este kiengedtük, de másnap reggel már nyávogott az ajtóban.:) Nagyon édes volt. Alommal kapcsolatban sajnos nem tudok mit mondani....első alkalomtól kezdve kijárt. Sosem használt almot.

Az, hogy nyávogni fog-e ez cicafüggő. Volt olyan macskám akit nem érdekelte ha elmegyek, de volt olyan aki nyávogott egy kicsit.


Kiengedésnél mindenképp figyeld egy két alkalommal, nehogy véletlenül elszökjön. Bár a macskák okosak, biztos visszamenne.

Minél hamarabb ivartalanítanám a helyedben, jobb megelőzni....:)

Remélem tudtam segíteni, jó cicázást! Majd küldj képet róla!:)

2013. márc. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Maxitabi ***** válasza:

Szia,

mivel nem ismeri a környezetet és titeket sem, ameddig meg nem szokja mindkettőt, én bizony bent tartanám 1-2 hétig. Főleg azért, mert már 2 éves!! De biztos hamar menni fog! Az almot megmutatod neki(ráteszed),kaparsz egy-kettőt és valószínűleg tudni fogja..

Első éjszaka fogja felfedezni a házat,amikor csend és nyugalom van-ti alusztok. Nem kell csodásítani, meg lesz ijedve,de hagyni kell, hogy a saját tempójában ismerkedjen a környezettel.

2013. márc. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is bent tartanám (ha bentinek is szeretnéd), amíg meg nem szokja, hogy már nálatok van az új otthona. Viszont ebben az esetben nem tudom mennyire örülne az alomnak, amit még valószínű életében nem látott. Én régebben gondolkodtam rajta, hogy veszek valami jó minőségű homokot alomnak, mert annyira rossz almokba nyúltam bele, hogy fele a macskán volt, fele meg kint a tálból, mert imádta sokáig kaparászni, és ha nem is volt benne dolga, akkor is belement játszani. Mondjuk kicsi volt még... Igen, ha meg még ivaros, akkor pláne nehéz lesz bent tartani. Ha az almot nem preferálná, akkor lehet homokot kéne beszerezni (ő a kinti piszkítást szokta meg), mert ha van cserepes növényetek, a föld nem biztos, hogy megússza. Persze a homokot nehéz lehet pisitleníteni, nem is gondolnám ezt végleges megoldásnak. Ha kijárós lesz úgyis kint fogja végezni továbbra is a dolgát.

Ha izgulós vagy, akkor nem lesz túl jó az első nap/éjszaka, mert állandóan azt fogod figyelni, hogy milyen a cica, aki valószínűleg még rosszul fogja magát érezni, mert teljesen új neki minden. Ilyenkor igazán nem is fogod látni az igazi személyiségét. Lehet fújni is fog rád, meg bizalmatlan lesz. Idővel meg fogja szokni az újdonságot, ne izgulj, ha mondjuk elbújik vagy nem is mozdul. Tegyél ki neki almot, száraz kaját, vizet és mutasd meg neki az elején, hogy azért tudja, hogy hol vannak ezek. Utána lassanként majd hozzászoktatható a rendes menethez, etetés, kijárás stb.

Sokat számít, hogy milyen a személyisége a nyávogás is ettől függ. Ha már elfogad és megfog szokni, akkor valamilyen szinten biztos fogsz neki hiányozni, ha elmész. Vagy nyávog vagy csak kikísér és üldögél még kicsit az ajtóban, vár haza az ablakban stb...

Pár macskás dolgot be kéne szerezni, de nem tudom, hogy egy 2 éves eddig teljesen kinti macska mit kezd a szobai cuccokkal. Na majd írnak még (remélem), mert másnak több tapasztalata is lehet ebben.

2013. márc. 16. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tanácsokat és a tapasztalatokat mindenkinek.:))

Okés,ha megérkezik a cica csinélok róla képet:)

2013. márc. 16. 09:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!