Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kifutó macskának?

Kifutó macskának?

Figyelt kérdés

Már sokat hallottam arról, hogy lehet macskának kifutót építeni, ahova ki tud menni, és még se tud meglógni onnan. Olyasmi kérdések vannak a fejemben, hogy:

-Mekkora méret kell 1 cicára? (szélesség x hosszúság x magasság-ot ha írtok az jó lenne)

-Mi az, ami feltétlen helyet kell kapjon egy macskakifutóban? (gondolom nem árt valami amire mászni tud és tudja kaparni)


Nagyon örülnék pár tanácsnak, főleg olyantól, akinek van tapasztalata, vagy csak ő is tervezi egy ilyen építését.


2013. márc. 15. 19:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Én csak tervezem egyenlőre a kifutót. A méret, minél nagyobb annál jobb. Sok képet néztem neten, pl. lehet a ház oldalához építeni, így egy oldal már megvan alapból, kevesebb munka van vele. Úgy tervezem, hogy legyen benne bokor, esetleg kis fa, rönk, inkább természetes dolgok, amire felmászhatnak, elbújhatnak. Rendes kaparófa van bent, azt kintre nem tennék. Ezenkívül lehet benne bolti macskaház is, pl:

[link]

Itt van is egypár kép kifutóról is, amennyi látszik belőle. A lényege az lenne, hogy kint is lehessen a természetben, túl sok dolgot nem tennék ki, úgyis szaladgálna a macska, napozna, levegőzne. Lenne nekem is hely, hogy kiüljek a macskával :)

A méret jó lenne 2,5-3m magasság, szélesség, hosszúság pedig amekkora csak lehet. Szeretnek magasban lenni, így a magasságot fontosnak tartom, fel tudjanak ülni valahová.

2013. márc. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Én egyébként elsősorban ilyenen gondolkoztam:

[link]

Az ilyen saját levegőző zuga lenne, és szabad bejárása lenne a házba. Csak mondjuk egy tető kéne esetleg rá. Ennek egyébként a mérete: 120cm szélesség x 115cm hossz x 240cm magasság

2013. márc. 15. 22:20
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez is jó, ez inkább olyan mászós fajta, mint szaladgálós, de az biztos, hogy évezné a macska :)

Esetleg almot lehet neki kitenni, ha maga a kifutó nem ér le a földig. Nálam az erkélyen van még alom, de imádnak a szabad levegőn wc-zni, nézelődés közben ha rájuk jön, nem kell bejönni a lakásba a benti wc-re.

2013. márc. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!