Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Állatkínzó szomszéd. Mit...

Állatkínzó szomszéd. Mit lehet tenni, kihez kell fordulni? Felháborító.

Figyelt kérdés

Az egyik szomszédunk kb. havonta egyszer elmegy itthonról egy hétre, vagy többre, és kizárja a macskáját a lakásból. Szerencsétlen állat egész nap nyávog, DE TÉNYLEG folyamatosan, éjjel-nappal. Se aludni, se tanulni nem lehet tőle, de ez még a kisebbik gond. Próbáltuk már megfogni, meg csalogatni kajával, de szegényke nagyon félénk, elszalad, ha közelítünk hozzá. Felhívtam már egy csomó állatvédő szervet meg a menhelyet is, de egy csomó fel se vette, az Illatos úton meg mondták hogy ÉN fogjam meg, és vigyem be...ami kb. egyenlő a lehetetlennel, mert a macska a szomszéd 3 lépcsőházba is átmászik a rácson keresztül, én meg nem tudok utána menni...

A szomszédok raknak ki neki kaját, szóval szegény megdögleni nem fog amég távol van az idióta gazdája, csak szenved. Meg mi is szenvedünk a folyamatos nyávogástól. Ilyenkor kinek lehet szólni? Felháborító komolyan...



2013. márc. 16. 13:47
 1/10 anonim válasza:
0%
Mer szerinted jobb lenne ha összeszarná a lakást?
2013. márc. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Leszarom, hogy összeszarja a lakást, akkor vigye át valakihez, hogy gondoskodjon róla amíg ő távol van... Szegény éhes, szomjas, fázik, minket meg nem hagy aludni. Csoda hogy még le nem lőtte valaki szerencsétlent, de ha így megy tovább, előbb utóbb valaki biztos megmérgezi vagy agyonüti.. és ez a hülye gazdája miatt van.
2013. márc. 16. 13:51
 3/10 anonim válasza:
66%

Ha a gazdája venné a fáradtságot és venne neki macskaalmot, akkor a cica automatikusan azt fogja használni. Tapasztalatból mondom. :)

De befogni semmiképp sem tudod, ha félénk. Hogyha közeledni szeretnél felé, akkor lépésenként tedd. az sem rossz ötlet, ha raksz ki neki egy kis ennivalót, meg vizet. :)

A macskák feltalálják magukat ilyen esetben, az ösztöneikben van. :)

2013. márc. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%

Jesszusom... az első válaszoló aztán tényleg egy szív lélek ember lehet... Én nagyon nem szeretek beszólogatni, de ez a kijelentés megdöbbent, mert a valóban állatkínzó gazdát támogatja. Az olyan ember, aki felelősségteljesen vállal egy állatot nem hagyja magára sem kint sem bent ennyi időre. Nem egy tárgy nem egy mozgó valami, ami ellátja magát... ááááááááááááááááá.


Kedves kérdező, szerintem nem nagyon tudsz ezzel mit kezdeni, hacsak te nem veszed magadhoz valahogy vagy egy ismerős, aki tud róla gondoskodni, mert egyértelmű, hogy rossz helyen van a cica. Ha ez megoldható lenne még akkor is valahogy kíméletesen el kéne kapni őt, jajj szegény. :( Bár már olvastam itt olyat is, hogy valaki befogadta a szomszédja két cicáját meggyógyítatta őket, aztán a szomszéd fölháborodottan pár hét után visszakövetelte a macskákat. Nem is tudok mit írni csak szörnyülködni.

Szóval nem is tudom mit tennék a helyedben, mert a gazdája ha ezt megteszi, akkor vele beszélni fölösleges. Egyértelműen alkalmatlan az állattartásra.

A menhely is kilőve.

2013. márc. 16. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
7%
Egyébként meg mit szervezkedsz? Minek akarod te megfogni más macskáját? Szerintem értelmezd újra az állatkínzás fogalmát.
2013. márc. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
68%

Igen, a vadállatok a szabadban élnek.

Kap kaját? Kitől? A szomszédoktól? Az hol felelős állattartás? Teljesen igaza van a kérdezőnek és hadd döntse már el, hogy őt mi zavarja és mi nem. Eleve rossz látni, ha egy macska elvan hanyagolva, az meg még rosszabb, ha ennek hangot is ad és sír, nyávog állandóan. Ha kicsit is komolyabban venné az ember az állatokat ez bizony már állatkínzásnak megfelelő magatartásnak minősül több szempontból is.

2013. márc. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
78%
Szerintem beszélj a szomszéddal, hogy mi a helyzet ha elutazik. Ha van ismerőse akinél hagyhatná a cicát, akkor jó, ha nincs, és megteheted, addig fogadjátok be. Egy próbát megér. :)
2013. márc. 18. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Mit szervezkedek?? A macska kb minden második héten halálra nyávogja magát, el tudod ezt képzelni?? Nekem is volt macskám meg van most is a szüleimnél, nem az zavar, hogy picit nyávog esténként... Hanem hogy SÍR, nyavalyog mint egy kisbaba akit kiraktak EGÉSZ ÁLLÓ NAP ÉS ÉJSZAKA. Az hagyján, hogy szétmegy tőle az agyam, de a lelkem is kikészül ettől a keserves nyivákolástól...


Köszönöm a segítő válaszokat, megpróbálok beszélni vele majd.. Felőlem nálunk is hagyhatja, csak ne kint a lépcsőházban, hogy megőrüljön tőle mindenki... Remélem értelmesebb viselkedést tanúsít majd, mint eddig.

2013. márc. 18. 13:37
 9/10 anonim ***** válasza:
72%
Sok sikert a szomszédhoz, nagy levegőt és türelmet! Remélem belátja, hogy nem megfelelően kezelte ezt az egészet és értékeli majd a segítő szándékod.
2013. márc. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
51%
Ha meg nem javul a helyzet, szerintem csinálj valamilyen csapdaszeruséget, rakj bele kaját, és így meg tudod fogni. (mert írtad, hogy elfut). És vidd haza, ameddig a szomszéd nyaralni van, ott mégiscsak jobb helye van szegénynek mint kint... (gondolom haza tudod vinni nem? mert írtad hogy neked is van cicád) De ezt csak akkor ha nem tudsz beszélni a szomszéddal, vagy azt is megbeszélheted, hogy amíg nyaral, odaviszi hozzátok. Más megoldás most nem jut eszembe. Szegény cica :(
2013. jún. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!