Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A tiltólistás ételek/italok...

A tiltólistás ételek/italok pici mennyiségben is ártanak a cicáknak? Konkrétan napi 3ek kakaóital

Figyelt kérdés
Főtt brokkoli, kelt tésztakból(kalács,zsemle) pici darabok, tescos kakaóból készített ital.ezek amiket imád,noha meglepő.a kakaóról nemrég olvastam hogy mérgező a teobromin miatt. Olyan pici mennyiségben sem szabad adni néha?
2009. szept. 16. 01:06
 1/4 anonim ***** válasza:
82%

A mérgek testtömeg kilogrammonként hatnak. Vagyis ha mondjuk egy 20 kilós állatnak 20 gramm méreg kell, akkor egy egykilós állatnak 1 gramm, ugyanahhoz a hatáshoz.


Te mondjuk 60-70 kg vagy, a macskád meg mondjuk 1-2. Vajon hogyan állapítod meg, hogy ami neked "pici", az vajon neki is pici-e?

2009. szept. 16. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Némelyik macskának igen fura az ízlése. Nekem az egyik például oda volt az ecetes uborkáért. Mindazonáltal annak ellenére, hogy szívesen megrágcsálják az édességeket - azt sem mindegyik - fölösleges szénhidráttal etetni a macskát. Ugyanis teljesen más az emésztőrendszere, mint az emberé. A macsek ragadozó. Mi emberek mindenevők vagyunk. Tehát mi hasznosítani tudjuk a növényi táplálékot is, míg a kutyák-macskák nemigen. Tehát jóllakik vele, a bendője tele lesz, de nem fedezi semmilyen tápanyagszükségletét. Szépen keresztülmegy rajta.


Kakaót én két okból sem adnék macskának. Az egyik a kakaó vagy csokitartalma miatt, ami rendkívül hizlaló és az érrendszerre is káros hatással van. (Emberek esetében is.) Másrészt a macskák nem igazán tudják megemészteni a tehéntejet, azon belül is azokat az elfuserált vizezett löttyöket, amiket manapság tejként adnak el. Menni fog tőle a hasa, ami miatt kiszáradhat.


Annyiféle kimondottan macskáknak készült finomság van, falatkák, teljes értékű táplálékok (ezek közül ki kell tapasztalni melyiket szereti, mert ebben is igen válogatósak tudnak lenni), száraz és aszpikos macskaeledel, marhahússal, sertés és baromfihússal; ez szvsz a macskának bőven elég.


Attól, hogy imádja, még nem biztos, hogy adni kéne neki belőle. Az ő érdekében.

2009. szept. 16. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ő egy 5kg-s cica. Amíg nem tudtam,h nem lehet addig adtam neki néha pár kanállal és abból gondoltam,hogy ha akkor nem történt semmi, talán okés. De akkor inkább nem előtte iszom ezentúl. Csak ő olyan erőszakos egy haspók és mindig kunyizik,ellenálni meg nehéz neki. :)
2009. szept. 16. 05:04
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is most olvastam, hogy miket nem lehet és közte van a vöröshagyma is. Hát én amibe lehet teszek vöröshagymát, Macika meg a házi koszttól a mennyekbe tud repülni, folyton sikoltozik, ha mi eszünk. Úgyhogy most szigorúan nem adok neki olyat, amiben tiltott ételek vannak. Mit mondjak nem örül, tegnap fél órát tornázott a pörkölt miatt, de nem kapott szegényke.

A főzelékekért is teljesen meg van őrülve, meg a sima főtt krumplit is szereti. Furcsa macska. :)

2009. szept. 16. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!