Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit lehet tenni macska VS...

Emyke031 kérdése:

Mit lehet tenni macska VS növény ügyben? Hasznos ötleteket szeretnék kérni!

Figyelt kérdés
Kis panelban lakunk. Lassan egy db növényem sem marad. - Az egyik yucca -félém ma borult le a rámászásnak köszönhetően kb 20adszorra, úgy 5kg földdel együtt, alig tört megint ketté, persze cserepestül. Spray? V. mit lehet tenni?

2013. márc. 20. 09:11
 1/8 SzilKa ***** válasza:

Mi is kisebb lakasban lakunk, ket macskaval. Noveny mar csak egy maradt, illetve vagy az etkezoasztalra, vagy a haloszobaba teszem azt az egy-ket kisebb viragot, ahova a macskak nem johetnek be. A tobbi nagyobb novenyt, amit kaptam-kapok, inkabb anyukamnal vagy anyosomnal teszem letetbe :)

Szoval vagy tudod olyan helyre tenni a novenyt, ahol nem eri el a cicad, vagy lemondasz a novenyekrol. Esetleg jo minosegu munovenyre csereled oket, ha a latvanyukrol nem tudsz lemondani.

2013. márc. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Vicuska87 ***** válasza:
47%
Nálunk az asztalos csinált, ilyen falra tehető növénytartót, mi nálunk minden növény a falra van téve fel, és ott nem érik el! Én nagyon szeretem a virágokat, de csak így megoldható!
2013. márc. 20. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Salx Narval ***** válasza:
Tarts kaktuszt, kétszer belepofoz, ne félj megtanulja a rendet.:D A viccet félretéve, tényleg nincs más megoldás, mint, hogy olyan helyen tartod a virágot ahol nem érhetik el. Talán segíthetnek a játékszerek is,hogy lekössék a figyelmüket. Egyébként a kaktuszt tényleg elkerülik, de hamar felismerik, hogy melyik virág nem szúr és annak annyi.:D
2013. márc. 20. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Van kaktusz is (a plafonig ér), persze azt nem bántják...

Igyekszem persze, hogy ne érjék el általában a növényeket(ez a kis cserepeseknél működik), viszont a yuccám úgy másfél méteres (a sok törés ellenére), és ezt nem tudom már feltenni magasra. Amúgy meg a szekrény tetején is mászkálnak, ...

A riasztó spray érdekelne kifejezetten, vagy valami hasonló, ha valaki használt már olyat, ami hatásos is lenne...

2013. márc. 20. 10:34
 5/8 anonim ***** válasza:
Én beletörődtem, hogy mióta macskám van, nincs cserepes növény.
2013. márc. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én sem hinném, hogy meglehet menteni a növényeid, mivel valahogy szeretik nyírni őket, nekem még rá is feküdt az egyikre és azon szundizott. Olvastam, hogy tegyünk a cserépbe narancshéjat vagy naftalint, utóbbiról tudom, hogy nagyon büdös, de nekem venni sem sikerült. A citrusfélék meg hidegen hagyták, ugyanúgy ment a növény támadás. Nekem is meghalt pár... :( Akkor én is kérdezgettem meg olvasgattam, de semmi hasznosat nem találtam erről.
2013. márc. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálam a dolog addig működött míg a cica nem tudott magasra ugrani. Annyi bosszúságot okozott, hogy mindig nekiesett a növényeknek, meg a földet kaparta, hogy megváltam a növényektől. Amíg ez a cica van, nem lesz növény.
2013. márc. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A Panzi távoltartó sprayt (200 ml) vásároltam a macskámnak (kb. 850-900 Ft), a tájékoztatója szerint narancsolajat tartalmaz, amit a macskák nem kedvelnek. Bárhol fújtam, nem kerülte el a macska, teljesen hidegen hagyta, még csak nem is szimatolt. Persze vannak még drágább termékek is, de ezek után nem próbálkozok vele. Én macskamentát ültettem, talán ha megerősödik, azt fogja rágcsálni inkább. Bár a virágok nagyon szimpatikusak neki, nekem még a kaktuszról is "lepofozott" egy 15 centis ágat. Rágni már nem merte.
2013. márc. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!