Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hova tehetem el addig a cicát?

Hova tehetem el addig a cicát?

Figyelt kérdés
Most vagyok 7 hetes terhes és félek hogy ha megszületik a baba a macska nem fogja elfogadni vagy ráfekszik ráugrik stb.Van valami lehetőség ahova elviszem Marcimat addig amíg nagyobb nem lesz a gyerek?

2013. márc. 20. 11:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne gondolj még a legrosszabbra. Ha megmutatjátok neki a babát és segítetek neki megszokni a jelenlétét akkor nem lesz gond.

Ha úgy látjátok, nem jó amit csinálna, rosszban sántikál, akkor rákiabáltok és megtanulja hogy azt nem szabad.

2013. márc. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
10%
Ha kertes a házatok, akkor egyébként is jobb ha kiszoktatjátok őt. Jön a nyár, pont megfelelő alkalom erre.
2013. márc. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell a macskát sehová se eltenni. Rendesen kell féregteleníteni, ápolni, akkor betegséget ne kap el. Ráfeküdni nem fog, inkább félni fog és elkerüli a babát, majd szépen lassan összebarátkoznak. Millió embernek születik gyereke, mégsem dobja ki a macskát, és lám a gyerekek sem halnak bele.
2013. márc. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Vicuska87 ***** válasza:
83%
Én sem tenném a cicákat sehova! Szépen össze kell szokatni őket, sikerülni fog! A cicát mindig alaposan fésülni kell, féregteleníteni, és jól ápolni, és külső élősködő se legyen rajta!
2013. márc. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne az legyen az első gondolatod, hogy félreteszed a macskát, amíg nem tudja magát megvédeni attól a sátántól :)


Már előre fel lehet készíteni a cicát, hogy nem mehet be ide-oda... Lehet, hogy élből nem fogja érdekelni a baba és kerülni fogja, mint a forró kását.



Ha külön szobája lesz a babának, vagy pl. a nappaliban sok időt fogsz a babával lenni akkor egy sima szúnyoghálós ajtót is fel lehet tenni. Ha meg pl. éjszaka veletek alszik majd a hálóban, akkor simán be kell csukni az ajtót.

2013. márc. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, nem fog ráfeküdni (nem tudom, honnan ered ez a hiedelem).Unokám születése után évekig nem ment be abba a szobába, ahol a gyerek volt. Ha mégis tartasz tőle, add olyannak, aki véglegesre vállalja, nem jó a cicának ez a "hol nálam, hol másnál".
2013. márc. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ne agyalj ezen. Az én macskám 8 hónapos volt mikor született a baba, soha felé se nézett, mert kiskorában nem szokta meg a gyerekeket. 4 éves volt a lányom mikor a cica meghalt (veleszületett betegség miatt), egy kezemen össze tudom számolni hányszor érintette meg a lányom, mert félt tőle a cica. Majd meglátod hogyan viszonyul hozzá, nem kell egyből rosszakra gondolni.
2013. márc. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Na most tudni kell a macskáról hogy eléggé vad, nem tud játszani mert egyből szétkarmolja az embert,meg harap is már próbáltam tanítani arra hogy az emberi kéz nem játék de semmi értelme nem volt.ha kizárjuk akkor addig nyávog meg kaparja az ajtót olyan hagnosan amennyire csak lehet hogy a multkor már annyira elegem lett belőle hogy bezártam a fürdőbe.panelben élünk egy 50 nm es lakásban.ez a macska bolond egyszer találtunk egy kismacskát és behoztuk 3 napig szétültetem őket aztán vaalhogy Marci kiszabadult nekirontott a macskának meg aztán nekünk is a párommal olyan csúnya sebeket okozott hogy baleseti lett belőle.Nagyon dúrva volt azóta félek tőle ha már látom hogy támadni akar.
2013. márc. 21. 08:51
 9/9 anonim ***** válasza:
Viszont ha ez a helyzet, és nem "szelídithető", valóban célszerűbb lenne új gazdát keresni neki, mert ha a baba már kúszik-mászik és eléri a cicát, belekaphat az arcába.
2013. márc. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!