Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tanítsam meg a cicámat...

Hogyan tanítsam meg a cicámat pacsit adni?

Figyelt kérdés
2008. jún. 10. 14:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát, szerintem sehogy.. A macskák nem olyanok, mint a kutyák. Maguknak valók, és csak azt csinálják, amihez kedvük van, nehezen hódolnak be az ember kívánságainak. De ha mégis olyan elszánt vagy, hogy erőszakot szeretnél venni rajta, olvasd el ezt a cikket a cicák oktatásáról:

http:/www.haziallat.hu/cikkek/macska/cicaoktatas-lehet-e-a-macskat-is-idomitani/

Sok sikert!

2008. jún. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszi!


Amúgy nem hiszek abba, hogy ne lehetne:) A jutalomfalatka nagy úr.

2008. jún. 10. 15:00
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem, hibás volt a link. Újra megpróbálom:

[link]

2008. jún. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
nem működik a link:(
2008. jún. 10. 15:02
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nekem sem nyitotta meg. Próbáld meg úgy, hogy a háziállat.hu-ig eljutva válaszd a macska témakört, azon belül a viselkedést, és ott lesz lentebb valahol a cikk.

Egyébként érdemes olvasgatni az oldalt, sok érdekesség van benne.

2008. jún. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszi:)


Majd egy év múlva megírom, ha sikerült:))

2008. jún. 10. 15:40
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg lehet tanítani, de az én tapasztalatom az, hogy sokkal könnyebben megtanulnak valamit, ha elleshetik. Az én egyik régi cicám pl. a kutyától leste el, hogy az visszahozza az eldobott labdát és a cica is teljesen rá volt erre kattanva, állandóan hozta a kis alufólia golyóit :) Amúgy szerintem egy teljesen felesleges dolog arra kérni egy állatot, hogy mindenféle felesleges dolgokkal szórakoztassa az embereket. Ő nem azért van, hogy bohóckodjon. Csak szeresd és biztosíts neki jó életet arra a rövid kis időszakra,jó esetben 10-15 évre amíg élhet. De ez csak az én személyes véleményem.
2008. jún. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszi, de én nem terrorizálni akarom. Csak engem szórakoztatna, mert az idegenektől úgyis fél. Amúgy szeret "tanulni", s nagyon emberbarát, ha alszik az ablakban, s otthagyom, mert kimegyek WC-re, azonnal jön, meg egy kertben sem megy el messzebbre, csak amíg rámlát. Nem bántanám, meg erőszakolnám meg a természetét:)


köszi.

2008. jún. 10. 17:00
 9/13 anonim válasza:
100%

A mi macskánk úgy tanulta meg magának kinyitni a résnyire nyitva hagyott ajtót, hogy öcsémmel lehasaltunk melléje és a kezünkkel "bemutattuk" neki, hogy mit is kell csinálnia. Majd odatessékeltük a cicát és az ő "kezével" nyitottuk ki az ajtót. Szép lassan megtanulta. :)

A te esetedben a pacsiadás kicsit macerás, de szerintem azért lehetséges! :)

2008. jún. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
A macskákat is meglehet tanítani pacsizni.Akármennyire is hhetetlennek tűnik a dolog én egyszer megtanítottam a szomszéd macskáját pacsizni.Mindig vicből megfogtam a mancsát és kezetráztam vele aztán annyira megszokta a dolgot hogy már automatikusan nyújtja a mancsát de nagyon fajin nem is gondoltam hogy rászokik a pacsizásra :) A kutyámat is hasonló módszerrel tanítottam meg pacsizni ő is már reflexből csinálja a pacsizást
2008. jún. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!