Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen kézjeleket használjak?

Milyen kézjeleket használjak?

Figyelt kérdés
Klikkerezek a macskámmal, de még nagyon az elején vagyok, még egy jelet sem tanítottam meg neki. Épp ültetem, de tegnapig még csak magát a klikker hangját tanítottam meg neki. Milyen jeleket használjak? Szeretném ugyan azokat amiket a kutyakiképzők de ezek mik?

2013. márc. 21. 17:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
A macskának aztán használhatsz bármilyen kézjelet, semmit nem érsz vele. A macska öntörvényű állat, nem tudod idomítani, mint a kutyát.
2013. márc. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

http://www.youtube.com/watch?v=G5dIB2oF6sQ

http://www.youtube.com/watch?v=7P_XgJpUTis

http://www.youtube.com/watch?v=eFuD7-PchvM


Küldhetnék még számtalan ilyet, erről a macskáról. Na és ez csak egy macska. Baromira nem a kérdésemre válaszoltál, tök fölösleges volt válaszolnod, megkímélhetted volna magadat a fáradságtól.

2013. márc. 22. 09:47
 3/16 Valletta ***** válasza:
43%

A kézjelek elég eltérőek, volt már a kutyás topikban egy kérdés erről, szinte mindenki mást írt. Amit én használok kutyához:

ül: nagyjából vízszintesen, a kutya felé tartott kinyújtott mutatóujj

fekszik: a nyitott, lefelé néző tenyeremet nagyjából vízszintesen lefelé mozdítom, szükséges estén le is teszem, hogy "oda le" feküdjön

áll: ökölbe szorított kéz

marad: a kutya felé néző, függőlegesen tartott, nyitott tenyér

gyere: felém néz a tenyér és az ujjakat együtt behajlítva hívom

fordul (körbe, maga körül): a lefelé tartott kinyújtott hüvelykujjammal egy kört írok le


Igazából használhatsz bármit, amit neked tetszik és segíti a macskát, hogy összekapcsolja a jelet a feladattal. Nem akarok beleszólni, de ha pálcát használsz és megtanítod, hogy az orrát hozzáérintve kövesse, könnyebb dolgod lesz, mert egy macska azért nem olyan aktív, mint egy kutya. Klikkernél akkor kell csak tanítani a jelet vagy parancsot, amikor már teljesen jól végrehajtja a feladatot.

Sok sikert a cicához, türelemmel biztos jól el vagy látva. :)

2013. márc. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Valletta ***** válasza:
43%
Első: én láttam már olyan videót is, ahol egy bárányt tanítottak meg akadályt ugrani, klikkerrel, szóval pozitív megerősítéssel (ami a macskát is erősen motiválja), egészen rendhagyó állatokat is meg lehet tanítani egészen rendhagyó dolgokra. Ez nem különb attól, mint amikor hívod a macskát vacsorázni és jön, mert tudja, hogy kaját kap.
2013. márc. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
43%

Tényleg kár volt válaszolnom. Soha többet macskás kérdést!

Újabban milyen agresszívek a macskások!

2013. márc. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm Valletta! A klikker.hu alapján haladok vele, az elég szakszerűen elmagyaráz mindent, bár kutyákra. De szerintem tanítani ugyan úgy kell, és meglepő módon a macskát kb 2 nap alatt beklikkeltem, és 1 napja tanítom neki az ült, amit ha meglátja a klikkert csinálja. Nagyon okos kis jószág, kutyám még nem volt, de ez nagyon meglepett. Azt olvastam hogy a pálcás feladatok macskával nem olyan könnyűek, mert játékosan a mellső lábával kapja el ahogy minden mást is. Tudnál linkelni esetleg egy cikket erről a pálcás dologról?

Első válaszoló: Ez nem agresszívság. Csak tudod elég bosszantó amikor föltesz az ember egy kicsivel nehezebb kérdést mint a "A macskám vért hányik és kifolyt az egyik szeme vigyem orvoshoz?" és egy napot vár a válaszra, és akkor egy ilyen érkezik. Akkor válaszolj egy kérdésre ha tényleg tudod rá a választ. Biztos az iskolában se adtak jó jegyet ha egy matek dolgozatban leírtad a legyek szaporodását.

2013. márc. 22. 13:01
 7/16 anonim ***** válasza:
0%

A macska hihetetlnül okos állat és mindenre betanítható.Azonkívül,ha a kutyáknak kinyitod a kapuajtót elszöknek,a macska nem.Tudjuk akkor jönnek a macskaellenesek,hogy a macska házhoz hű.Csak az baj,hogy mikor a nagymamám elköltözött,a 7 macskája nem volt hajlandó elhagyni az új házat,annyira féltek,hogy elvesztik a nagyim.

Szóval nagyon kiakadok mikor kioktat a soha macskát nem tartó arról milyenek a macskák engem,akinek már 23 macskája volt...

Sokkal jobban levágja a hangulatod mint egy kutya.

2013. márc. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy megnézheted az Itt a piros hol a piros videot az indavideo.hu feltöltésen a macska még ezt is tudja....viccre fogva ...nagyon állat...
2013. márc. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Linda kösz hogy kiállsz mellettem, de te sem a kérdésre válaszoltál... Ötletek a kézjelekre? Tudsz egy honlapot? Ha nem, akkor miért nem privátban írtál neki? Megint ez van, meglátom hogy 2 válasz érkezett a kérdésemre és örülök hátha valami hasznos, erre egy nagy OFF az egész....
2013. márc. 22. 18:16
 10/16 anonim ***** válasza:

Erre használtad a privát üzenetet, Liinda?

Én meg sajnállak a másik kiírt kérdésed miatt, és bátorítalak? Most néztem utána a vaksági támogatásnak, amit nem tudtál..

2013. márc. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!