Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szőrhullás elleni megoldások?

Szőrhullás elleni megoldások?

Figyelt kérdés
Az állatorvoson már túlvagyunk, nem talált semmi kivetnivalót, nincs parazita vagy más betegség, a cica kiválóan érzi magát, örökké játszik, nagyon jó az étvágya és remek kondícióban van. a cicámnak szerintem jobban hullik a szőre, mint kéne a normális vedlés során. Ugyan nem csomókban jön a szőre, de ha fésülöm, akkor sok összegyűlik, és ez így van minden alkalommal, bármikor csinálom. A hátán az aljszőr már annyira lejött a fésüléstől, hogy láthatóan ritka lett. És a tapintása sem olyan mint korábban. Mi lehet a megoldás?
2013. márc. 21. 21:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy sokat fésülöd? Mi sosem fésültük a cicát, nem hullott a szőre. Lehet hogy nincs összefüggés, csak tippelek.
2013. márc. 22. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Már kicsit hülyén érzem magam, mert állandóan ezt "reklámozom", pedig nem akarom, de nekünk annyira bevált a macska Bérescsepp a szőrre is, hogy csak ajánlani tudom. Nem ezért vettem neki, de szemmel láthatóan és tapinthatóan szebb, tömörebb, selymesebb, puhább lett tőle a bundája. Szerintem ha doki sem talált rá semmi okot, akkor mindenképp valamilyen plusz vitamint szedetnék/etetnék a cicával, ami kimondottan a szőrre jó. Egy idő után biztos helyreáll.
2013. márc. 22. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
nem fésülöm sokat, hetente 2* szerintem ez normális. az állatorvosokban nem bizom, mert a kandur macskám lába miattuk bénult le, és el akarták altani, most meg felnőtt kandur már és kutya baja. nem hallottam még erről a cseppről, hol lehet ezt kapni? kipróbálnám hátha segit, mert már mem birok a szőrrel, minden hol ott van :(
2013. márc. 22. 10:13
 4/11 anonim ***** válasza:

Én sem igazán bízom a dokikban... sajnos, pedig jó lenne egy bevált, akihez bármikor rossz érzés nélkül mehetnénk. Na mindegy is...

Én pont dokinál vettem, de szerintem állatboltokban is kapható. Láttam már neten is, megrendelhető: pl.: [link]

2013. márc. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Elég hosszú a leírása, de ez is benne van:


"Fakó szőrzet, szőrhullás, vedlés esetén javítja a szőrzet minőségét, regenerálja a bőrt és védi a nyálkahártyákat."


"Adagolás:

1 csepp / testtömegkg annyi ivóvízbe, vagy táplálékba, amennyit az állat biztosan elfogyaszt.

A készítményt betegségmegelõzés és roborálás céljából 2 hónapon át kell adagolni az állatnak.

A készítmény adagolását egy hónapos közbeiktatott szünet után javasoljuk megismételni."


Ez az üvegcse egy 4 kg-os macskának 135 napig elég, szóval akár 2 kúrát végig lehet csinálni vele azaz 5 hónapig elég, szóval árban is megéri. Ezt nem is tudom miért írtam le... tényleg marketingezek. :DDD

2013. márc. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
:D köszi szépen legalább valaki segítőkész :) ki fogom próbálni mindenképp, csak tudjam beszerezni valahol :S
2013. márc. 22. 21:00
 7/11 anonim ***** válasza:
Remélem nálatok is beválik. :)
2013. márc. 23. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ugyanez a problémám egy 10 hónapos sziámi cicával. Próbáltam fésülni, de ugye nekik annyira rövid a szőrük, hogy a fésüléssel semmi nem jön ki szinte. Mi is megjártuk az orvost, azt mondta próbáljak tápot váltani. Eddig Hill's junior tápot evett, nem hinném, hogy az okozhatta de vettem neki egy kifejezetten szőrproblémákra való tápot. 3 napja eszi, változásról még nem tudok beszámolni. Esetleg próbáld meg te is a táp cserét.
2013. márc. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszi a tanácsot, de már ezt is próbáltam, a cica 3-adik hete kitekatot és friskiest alutasakos eledelt kap, de még semmi javulás :(
2013. márc. 23. 17:07
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát nem ezeket a tápokat kéne adni. A friskies és a kitekat elég vacak tápok. Tényleg tápot kéne cserélned.
2013. márc. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!