Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám teljesen megőrült,...

A macskám teljesen megőrült, depressziós lenne?

Figyelt kérdés

Édesanyám (hozzá áll legközelebb) két hete elutazott külföldre, addig a szomszéd járt át etetni. Én más városban tanulok, ám most hazajöttem, és a macska teljesen meg van őrülve. Alig hajlandó enni, de minden percben bújna. Szőröz, nyálaz, húszszor lerakom egymás után, ugyanúgy visszajön, nem tudok tőle konkrétan semmit csinálni, a WC-ajtót is kinyitja, és az ölembe ugrik. Éjjel nem hagy aludni, ötpercenként felkelt, ha pedig nem, arra kelek, hogy a hátamon alszik. Kizárni nem tudom, mert ki tud nyitni minden ajtót, ha kulcsra zárom, akkor meg kapar, nyávog, dörömböl egész éjjel.


Az a legfurcsább, hogy 9 hónapos korában fogadtuk be egy másik családtól, akik eléggé elhanyagolták, napokra egyedül hagyták egy nagy tál száraztáppal, így általában kibírhatatlan, unszimpatikus, antiszociális dög. Régebben foltokban tépkedte a szőrét, kisebesítette magát.


Mi van vele? Mit tudnék vele csinálni, hogy egy kicsit, csak egy kicsit békénhagyjon? Az utobbi három napban alig aludtam, csak macskát babusgattam...


2009. szept. 17. 12:13
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom anyukád sokat szokta dédelgetni, így nagyon hiányzik neki. És ha már egyszer magára hagyták, fél h újra megteszik. Szerintem a szomszéd se ért rá dajkálni, így most örül Neked és kényeztetheted:D
2009. szept. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
De jó nekem... :) Nem mintha nem imádnám, nagyon édes, alig van szívem ledobni (bár hasztalan), de kéne már egy kis pihi...
2009. szept. 17. 12:21
 3/28 anonim ***** válasza:
55%
Ha nyugalmat szeretnél, akkor minek fogadtátok be? Valószínű, hogy magányos lehet a cica és azért keresi folyamatosan a társaságod. A macska is igényli, hogy törődjenek és foglalkozzanak vele. 2 hétig egyedül volt, csak néha ugrott át a szomszéd? Örülhetsz, hogy nem zakkant meg teljesen. Inkább az lenne a furcsa, ha nem bújni akarna, hanem átharapni a torkod. Ezek szerint neked terhedre van szegényke....
2009. szept. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Már évek óta velünk van, és eddig sosem csinált ilyet. Nem kell rögtön kitalálni, hogy nem is szeretem őt, de kíváncsi lennék, te hogy éreznéd magad, ha konkrétan nem hagyna három napja aludni, és már bocsánat, de szarni se tudnál elmenni, mert megint ott lenne az öledben.


Amúgy a szomszéd naponta járt át, pont azért lett megkérve, mert mi törődünk az állatainkkal...

2009. szept. 17. 12:24
 5/28 anonim ***** válasza:
73%
Előző vagyok. Egyébként a macska símogatása nyugtatóként hat az emberre, úgyhogy mégsem annyira hasztalan. De lahet, hogy most az összes macska kicsit furcsább. Én reggel óta hallgatom, ahogy az enyém nyervog, meg ugrál és megtámadja a kutyát. Lehet, hogy csak az időváltozás
2009. szept. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Én a macskámmal alszom ált. (kivéve amikor bnőm ott van).

Mostanában mellém bújik, mert fázik szegény:)


Hagyd, hogy a lábadhoz odafeküdhessen a takaróra. Akkor talán alszik rendesen és igazából téged se fog annyira zavarni mintha a hátadon aludna.

2009. szept. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
73%
Egy macska soha nem lehet kibírhatatlan, unszimpatikus, antiszociális dög. A macska érző lény, családtag, mondhatnám, ember. Szüksége van a szeretetre. Nemcsak kapni akar, ad is. Egy gyereket se lehetne egyedül hagyni csak kajával egy jó szó nélkül. Mikor jön haza az anyukád?
2009. szept. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
82%
Húúú, előző, ezért mit fogsz kapni.... Én is hasonlítottam már az emberekhez az állatokat ezen az oldalon, aztán kb. 30 ember esett nekem, hogy mit képzelek én. De egyet értek veled.
2009. szept. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ha már egyszer magára hagyta sokáig az előző gazdija a cicát, akkor valószinű, hogy most nagyon megijedt szegi, hogy megint ez történik. Ezért bújik most hozzád, nehogy te is elhagyd. Anyukád nagyon hiányozhat neki, ha megjön akkor egy pár nap után tuti lenyugszik a cicó is. Addig meg tényleg rakd a lábadhoz, ne tedd ki a szürét, mert akkor azt gondolja, hogy el van hagyva. Nálunk is volt hasonló, a tesóm cicája volt. Ő kollégista volt és egész héten koplalt a cica, nem evett, mikor hazajött a tesóm meg zabált a cica egész nap, meg le se tudta tenni az öléből.Ez igy ment 4 évig, szegény cicó és a tesóm is teljesen kikészültek.:-(
2009. szept. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

"Egy macska soha nem lehet kibírhatatlan, unszimpatikus, antiszociális dög." Az én macskám, egyezzünk ki annyiban, hogy én ismerem. Ez kb olyan szintű megállapítás, hogy minden kisgyerek jó meg aranyos. Eddig nekem megsimogatni sem hagyta magát, belémharapott, karmolt, pedig soha, soha nem bántottam, etettem, csak ritkán látott.


Sajnos a lábamnál nem jó neki, én is kiegyeznék azzal, ha oda feküdne, de nem hajlandó.

2009. szept. 17. 13:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!