Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan győzzem meg a szüleimet...

Hogyan győzzem meg a szüleimet, hogy lehessen egy cicám?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék valamilyen állatot itthonra. Sajnos panelben lakunk így a kutyát sajnos már kizártam, maradtak a cicók. Nem tudom, hogyan győzzem meg a szüleimet, hogy jó helye lenne. Amikor felvetettem az állatos kérdést apa azt mondja, nála jobban senki nem szeretne kutyát, macskát de kínzás nekik a panel lakás és az 5órás egyedüllét. Valamint azt is mondta, hogy büdösek és a szaguk átjárja a ruháinkat stb. ő nem akar büdösen dolgozni járni...

A nagyszüleimnél van két kinti cica+ vagy 10-et még etetnek. De az nem ugyanolyan. Alig látom őket, pedig nagyon "jó fejek".

Hogyan tudnám meggyőzni őket, hogy nekem szükségem van egy állatra?

Igaz cica, de hordanám sétálni is, foglalkoznék, játszanék vele. Minden álmom egy bundás cica, aki bent él velünk.


2013. márc. 24. 17:59
1 2
 1/12 Antik Város válasza:
59%

Hidd el, nem akarnak neked rosszat. És maguknak sem, valamint egy ártatlan cicának sem, akit be kellene zárni a panelba. Hiába látsz lakásokban macskát, az nem az ő életterük.

Egy állat folyamatos törődést, gondoskodást, odafigyelést mozgást igényel. Gondold végig egy évedet. Van úgy, hogy nem vagy otthon pár napig? (Nyaralás, osztálykirándulás, stb.) Van úgy, hogy egész nap elfoglalt vagy? Előfordul, hogy megszokott, vagy kötelező dolgokat "nem esik jól" megcsinálni, ezért mellőzöd? Ilyenkor ki kötelessége lesz a cica? Mert azt nem lehet csak úgy "leparkolni", mint egy plüssmacit, ha ideig-óráig nem akarjuk babusgatni.

2013. márc. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Nem unnék rá ismerem magamat. Állatbolond vagyon, ahogy apa is. Szerintem ő is örülne egy állatnak csak ugye be vagyunk zárva ide...

Nagyon sok macska bent él, az osztálytársamé is és azt mondják, jobb nekik bent mint kint.

Azt tudom, hogy nem akarnak nekem rosszat, de azért kicsit megérthetnének..mind a kettőjüknek remek gyerekkora volt, kertes ház, állatok. Minden ami nekem sose lesz/lehet.

2013. márc. 24. 18:50
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy vedd rá, de az, hogy büdösek, nem igaz. Nekem is benti cicám van, és egyáltalán nem büdös.
2013. márc. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szervusz!

Én is pont ilyen cipőben járok, annyi különbséggel, hogy nekem úgy-ahogy már sikerült meggyőznöm anyumat.

A cicák egyébként, nagyon jól érzik magukat lakásba is; normális körülmények közt! (kaparófa, játék, mozgástér, saját kis hely, tiszta alom stb.)

Na, visszatérve a macska kérdésre. Én úgy győztem meg őket, hogy nagyon gyakran keveset emlegettem nekik. Milyen jó lenne, óó de jó lenne. Persze igyekeztem nem túlzásba vinni :DD

Ja, és rengeteg mindent átnéztem, netes fórum, oldalak, itt a gyakori stb. Mikor már elég infóval voltam fölszerelkezve akkor ezt így összeírtam, az orruk alá dugtam, hogy nesze barátkozzatok a gondolattal :D Persze puhítás után.

Ja, és az örök nagy kedvenc, hogy az egyik (kedvesebb, szeretettebb félnél nem tudom milyen a kapcsolatod a szüleiddel) kezdtem puhatolózni hátha közben járna a másiknál.

Ráadásul ahogy olvastam, apud is nagy állatbarát, szeretne ő is kutyust vagy cicát. Így már lényegesebben könnyebb, mintha egy egyszerű maradi gondolkodású, nagyhangú mogorva apukával/anyukával van dolog.

Ja, és amikor emlegeted a dolgot, igyekezd úgy felállítani, hogy a jó dolgokat erősíted de nem rejted véka alá a rossz oldalát se. :) Azt nem szabad.

Na, most hogy egy egész stratégiát leírtam, úgy döntöttem megyek aludni.

Esetleg milyen fajtájú cicára gondoltál? Hosszú-rövid szőrű? Ezek is döntőek lehetnek.

2013. márc. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

A ragdollok nagyon tetszenek, de nem szeretném őket ennyire lehúzni.

Hosszú szőrűt szeretnék vagy narancssárga, rövidszőrűt. A fajta nekem szinte mindegy csak jópofa cica legyen, ne olyan ideggyenge, idióta mint az osztàlytársamé.

Mindenkèppen kandúrt szeretnék, ha ez számít.

2013. márc. 24. 21:50
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem szóló tök jól leírta a dolgokat. Egyetértek, hogy előtte olvass utána, hogy mire van szükségük a cicáknak, miket művelnek és ezt is kalkuláld bele. Mindenképp vállalj felelősséget érte és ezt tartsd is be a valóságban is.

Az, hogy benti és be van zárva, fajta függő és személyiség függő is lehet, hogy bírja-e vagy sem. Szerintem, ha kis kortól így van és foglalkoznak vele, akkor teljes életet élhet bent is a cica. A ragdoll tényleg gyönyörű és pl. róla azt is olvastam, hogy szeret bent lenni, persze ez lehet csak szöveg.

A kandúrkát ivartalanítani kell és akkor egyáltalán nem lesz büdös, mert szerintem apudban az a szag van benne, amit a kertes házaknál érezni az az ivaros cicák művelete után marad (írtad, hogy ő kertes házban nőtt fel). Amúgy meg tényleg nagyon tiszta állatok. Az almot tisztítani kell és semmi szag nem lesz a lakásban.

Az én cicámat sokszor szoktam szimatolni (belenyomom az arcom a bundájába), mert pl. a takarón fekve átveszi az öblítő illatát és az ő kis tiszta illatával nekem tökre bejön. :D

Sok sikert! :)

2013. márc. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

A pisiszagra gondol szerintem. Főleg azért szeretném a ragdolt mert gyerekszerető és ez nagyon fontos.

Èn úgy vagyok vele, hogy a macskák nem rombolnak szándékosan, csak ha unatkoznak és nem tudják mivel levezetni a fölös energiájukat.

2013. márc. 25. 14:05
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
először is muszály meggyőzni a szüleidet hogy jól gondját fogod viselni pl.:macskaalom kitakarítása,játék stb. ha ez sikerül akkor már inentől gyerekjáték!igaz nehéz meggyőzni a szülőket főleg ha kisállatról van szó!de ne aggódj ha lesz cicád biztos jó gazdija leszel!:)
2013. márc. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Még azt hozzátenném, hogy egy macskának 5 óra egyedüllét az semmi. Nekik nagyon sok az alvásigényük, úgyhogy azt az időt, amúgy is végigaludná.

Ezt muszáj megnézni (átolvasni is érdemes), mert kb. ilyen pózokra lehet számítani. :)


[link]

2013. márc. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Talán már bizonyítottam is egy kicsit. Nagyszüleimnél 4kutya van+2cica és szerintem én foglalkozok velük a legtöbbet. Hívásra jönnek a cicák az egyik szerintem nagyin szeret amikor meglát mindig nyávog nekem, hogy simogassam meg.:) Egyszerűen imádom őket! Mindent tudok róluk. A kutyákról talán többet tudok de nagyon szeretem a macsekokat is. Régebbről nagyon sok macskás rajzom, jegyzetem van minden szabadidőmet szinte arra áldoztam, hogy utána járjak azoknak a dolgoknak amik érdekelnek.

Nagyon szeretek állatboltba járni minden kacatot megvettem a kutyáknak, a barátnőmre meg rátukmáltam egy csomó mindent amit meg is vett a cicájának.:)

Tápot már választottam mivel etethetnénk, tálakat, kaparókat, fekhelyeket már nézegettem. Bolhairtótból már van két favoritom, a cicajátékokat egyenesen imádom.:)

Tudom, hogy gyerekes vagyok de nagyon lelkes vagyok és most valamiért túl boldog vagyok.:D

2013. márc. 25. 20:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!