Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ivartalanított macska kevésbé...

Ivartalanított macska kevésbé vált ki allergiás reakciót?

Figyelt kérdés
Valahol azt olvastam, hogy az ivartalanított macska kevésbé allergizál. Nyilván jó, hogy ki van ivartalanítva a macska egyéb okokból is, de engem konkrétan az érdekelne, hogy az allergiára van-e valamilyen kihatása.
2013. márc. 24. 22:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Legjobb tudomásom szerint egy bizonyos fehérje okozza az allergiát, ami megtalálható a macskák faggyúmirigyeiben, nyálában és vizeletében is.

És mivel ennek a fehérjének a termelődése összefügg a hormon-háztartással, így azt állítják a szakemberek, hogy az ivartalanított macskák szervezete kevesebbet termel ebből a bizonyos allergén fehérjéből.

Így elméletileg valóban kevésbé allergizál, de hogy ez a gyakorlatban mennyire észrevehető, azt nem tudom.

Mindenesetre nekünk van egy perzsa cicánk, akit ivartalaníttatunk, de a férjem, aki allergiás, ugyanolyan tüneteket produkál, mint az ivartalanítás előtt, úgyhogy mi nem nagyon vettünk észre különbséget.

2013. márc. 25. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hogyan oldjátok meg így az együttélést, hogy a férjed allergiás? Gondolom lakásban van a cica.
2013. márc. 25. 12:58
 3/5 anonim ***** válasza:

Lakásban van a cica. :) És bárhova mehet a lakásban, bármit csinálhat, semmilyen óvintézkedést nem teszünk az allergia miatt. Az a helyzet, hogy a cica előbb volt itt, mint a férjem, úgyhogy kész tények elé volt állítva. Először megijedtem, amikor kiderült, hogy allergiás, de igazából tényleg nem olyan súlyos a dolog. Néha viszket tőle a szeme és az orra, meg tüsszög, de ez kb. havonta csak egyszer-kétszer fordul elő. Akkor is csak olyankor, ha éppen a mellkasán fekszik a cica. :) És, ha elmegy a cica közeléből, akkor 10-15 perc alatt elmúlik a dolog.

Egyébként igyekszem sokat fésülni a macskát és sokszor porszívózok is, de ezen kívül nem törődünk a dologgal.

Ha komolyan allergiás lenne a férjem, nem tudom, mit csinálnánk, de így még számára is elviselhető a dolog. Főleg, hogy ő is nagyon szereti az állatokat. :)

2013. márc. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
:) Nálunk egyikünk se allergiás, de van a családban, aki igen. Ha jönnek hozzánk (közvetlen családtagokról van szó) nem szeretném, hogy kijöjjön az allergiájuk. Még nincsen macskánk csak szeretnék, de minden oldalról körbejárom a témát, hogy ha lesz, tényleg minden adott legyen. Nekem is a hosszú szőrű cicák tetszenek jobban, nekik ugye több szőrük is van, amit elhullatnak. De ha egyszer olyan aranyosak :)
2013. márc. 26. 10:54
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem meg lehet oldani a dolgot, bár nem tudom, hogy mennyire allergiás az illető. Tv-ben láttam már olyat, hogy egy allergiás attól is tüsszögni kezdett, ha belépett egy macskás lakásba, de én még nem találkoztam ilyennel. Több allergiást is ismerek, és nekik általában csak akkor jön ki, ha huzamosabb ideig egy légtérben vannak a cicával, és közel megy hozzájuk. De pl. találkoztam egyszer egy olyan macskatenyésztővel, aki allergiás volt rájuk, de azt mondta, nem érdekli, mert annyira szereti őket. Úgyhogy lehet, hogy a hozzáállás is befolyásolja a dolgot.

Szerintem a legtöbb esetben elég, ha nem érintkezik közvetlenül az allergiás a cicával (már, ha ezt engedik a lakás adottságai), és jól ki van takarítva az adott helyiség.

Na igen, olyan aranyosak. :) Én macskákkal nőttem fel, úgyhogy el sem tudnám képzelni úgy az életet, hogy ne legyen itthon legalább egy cica. :) Remélem sikerül megtalálni a megoldást! :)

2013. márc. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!