Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek a kiscicák ügyében?

Mit tegyek a kiscicák ügyében?

Figyelt kérdés
Mamám cicája vemhes és meg akarja ôket fojtani ha megszületnek :( (falun mindenki ezt csinálja) Mit tegyek? Mondtam, hogy majd keresek nekik gazdát meg viszek nekik kaját de semmi.
2013. márc. 25. 16:30
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
77%
Egy macska a másik macska kölykeit csak akkor fogadja be, ha hasonlóan az eredeti anyához kicsinyei vannak/voltak. Különben nem jellemző, idegenként kezeli.
2013. márc. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
A kicsik a születésüket követően történő azonnali eltávolítása szinte biztos halált jelent a kicsiknek, mert nem jutnak anyatejhez. Ilyen pici újszülötteket lehetetlen az anyja nélkül táplálni.
2013. márc. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha "lenyúlod" a kicsiket akkor vidd a mamát is. 2hónapig vigyázol rá, akkor a kicsik mehetnek az új gazdihoz aztán, ha van rá kereted és lehetőséged go állatorvos és nem lesz baj többé belőle.
2013. márc. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Én elhoznám az anyacicát titokban. A picik az anyujuk nélkül meghalnak. Legalább 6 hétig nem szabad őket leválasztani. Ha mamád képes lenne megfojtani néhány ártatlan kiscicát, akkor nem érdemli meg az anyacicát sem.. max ha hiányzik neki, akkor vidd vissza az anyát 6 hét után.. azt fogja hinni, h elcsatangolt, de mégis visszatalált hozzá.


Annyit még leírnék, h én keresztanyámék élve elásták a kismacskákat.. ez pici unokatesóm mesélte, aki szemtanúja volt az egésznek. El tudjátok képzelni, h milyen lelkiviláguk lehet.. :(

2013. márc. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Újszülött kiscicák anyacica nélküli nevelése lehetséges?
2014. febr. 22. 17:52
 16/18 anonim ***** válasza:
Én is falun lakok, itt is ez a szokás sajnos, mamámék cicái is hasonló sorsra jutottak, most gyűjtok az ivartalanítására, mert ugye az drága meg ő nem ad ki ilyenre pénzt...Nem könnyű felnevelni a kiscicákat, pláne nem újszülött koruktól. Vidd haza a cicát és a kölyköket, vagy ha van rá kereted akkor ivartalanítsd (legjobb lenne most, ha mégsem megoldható akkor is mindenképp ivartalaníttasd!!) Sajnos nem egyszerű gazdát találni nekik, úgyhogy az ivartalanítás lenne a legjobb megoldás (van doki, akinél tudsz részletre is fizetni, nálunk 9 ezer a nőstény macska ivartalanítása. Ha elmondod a dokinak mi a helyzet, sztem tutira megoldható a részletfizetés)
2014. febr. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
74%
Hol laksz? Most kellene ivartalanítani, és akkor több kiscica nem szenvedne. :( Hogy lehet valaki ennyire szívtelen, hogy szegény cicababákat vízbe folytja? :( Olyanok mint a csecsemők. Biztosan van olyan doki, aki hitelben is megcsinálja. Muszály lenne ivartalanítani. Nagyon nagy a macska hasa már?
2014. febr. 22. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
A helyi állatvédőknek kell szóllni, hogy segítsenek az ívartalanításban. Ha ivartalanítva lesz a terhes macska, akkor nem lessz vízbe fojtás!!!
2014. febr. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!