Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A nőstény cicám vemhes lett,...

A nőstény cicám vemhes lett, de elég fiatal. Lehet baja?

Figyelt kérdés
A macskánk február-március elején tüzelt, most pedig valószínűleg terhes, már nő a hasa és az emlői is. Ő tavaly áprilisban született, tehát kb pont egy éves lesz, amikor megszül. Szerintem egy kicsit kis termetű, előző macskámhoz képest... Meg fog tudni szülni? Esélyes, hogy valami baja lesz? Ezután persze ivartalaníttatjuk, de most már nem akarjuk "kikaparni" belőle a piciket...

2013. márc. 26. 00:00
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
9%

Melyik ösztönre gondolsz?

A ivartalanítással rengeteg betegség elkerülhető, a cicád nyugodtabb lesz, és nem utolsó sorban elkerülhetők a nem kívánt szaporulatok.

2013. márc. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Írta az egyik válaszoló, hogy a többi nőstény cica besegít a kölyöknevelésben, erre az ösztönre gondoltam. Hogy működik-e, ha ők ivartalanítottak.
2013. márc. 28. 23:22
 13/25 anonim ***** válasza:
Igen, de nem egészen azt írtam, hogy besegít, csak azt, hogy előfordulhat, hogy segítenek egymásnak. Előfordul, hogy megszoptatják egymás kicsinyeit ha egyszerre van kölykük. De ha a másiknak éppen nincs is kölyke és nem is tud szoptatni, akkor is vigyázhat rájuk amíg az anyjuk távol van, nyalogatja, ápolja, védelmezi őket. Ha esetleg a fiatal anyuka nem tudja mit kell tennie, akkor ellesheti a tapaszatltabbaktól, hogy mit kell csinálni velük.
2013. márc. 29. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
67%

Ezek szerint megtartjátok a kölyköket, és kockára teszitek az állítólag szeretett cicátok életét.

Gratulálok. Felelős állattartás-ezt a kifejezést nem ismered.

Sosem értettem, akkor minek kell kérdezni???

Többen is írtuk, hogy belehalhat az ellésbe.

2013. márc. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Ja mert egy műtét teljesen kockázatmentes igaz? A nőstényeknél eleve nem olyan egyszerű, pláne hogy már terhes is... Inkább benne bízom, meg az ösztöneiben, ha valami komplikáció adódik szülésnél, majd beavatkozunk.
2013. márc. 30. 12:20
 16/25 Vicuska87 ***** válasza:

"ha valami komplikáció adódik szülésnél, majd beavatkozunk."


Így van, csak így tovább! Avatkozzatok be....

Hihetetlen, de igaz, sajnos!

2013. márc. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Már megbocsáss kedves Vicuska87, de eddig akármilyen kérdést tettem fel itt állatokról, te mindig csak a rosszindulatú kommentjeidet írkálod... Nem értem az ilyen minek válaszol egyáltalán, ha jó tanácsot nem tudsz adni, a szemrehányásokat tartsd meg magadnak.

Nem tudom a te macskáid milyen extra körülmények között élnek, hogy te vagy a tökéletes állatbarát...

2013. márc. 30. 14:10
 18/25 Vicuska87 ***** válasza:
53%

Sajnálom, én nem támogatom, az elletést, és a szaporítást, a menhely tele van cicákkal, akiknek nincs gazdájuk, vagy kidobják őket, vagy épp felgyújtják őket!

Én nem értek ezzel egyet, és ezt bátran hangoztatom is, vagyunk még itt szerintem így egy páran!

2013. márc. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
66%

Beavatkoztok???

És mégis, mit csináltok, had' kérdezzem meg?

Tényleg kíváncsian várom a válaszodat-bár félek, nem fog jönni, de ne legyen igazam.

Mit csináltok ha az egyik kölyök elakad? Mit csináltok ha az anyaállatnál erős vérzés indul? Mit csináltok, ha az egyik kölyök élettelenül jön a világra? Tudod hogy kell éleszteni, anélkül, hogy összeroppantanád a kis testét?

(Mert én embereknél ezt tudom, de mégsem vágnék bele SOHA, hogy egy állaton kísérletezgessek. Pláne ha állítólag szeretem Őt.

Továbbra is azt mondom, felelőtlenek vagytok! Nagyon! Pontozzatok le nyugodtan, ez nem érdekel.

És kérlek, válaszolj a feltett kérdéseimre!

2013. márc. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Még valami!

Mivel a cicusod-a Te belátásod szerint is fiatal, nincsenek még anyai ösztönei, ELKÉPZELHETŐ, hogy az ellés nem kis traumát okoz Neki, és elutasítja a kölyköket. Ez esetben remélem készen állsz arra, hogy a megszületésüket követő jópár hétben folyamatosan, éjjel-nappal(!) mellettük legyél, és a kicsiket felügyeld, tápláld megfelelő tejpótló tápszerrel, cumisüvegből. Akár óránkén is. Ugye???

2013. márc. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!