Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Baja lesz a kiscicának ha...

Baja lesz a kiscicának ha olyan 4-5 hetes kor között választják el?

Figyelt kérdés
Már amúgy rendesen iszik tejet,eszik tejszínt,eszik májkrémet.Sajnos a barátomnak már most el kell hoznia őt mer a kistestvére szörnyen allergiás.
2008. jún. 11. 15:17
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Hát nekem teljesen normális.Sokat játszik,dorombol,hagyja hogy simogassam,eszik rendesen junior tápot stb.
2008. jún. 13. 12:29
 12/21 anonim válasza:
100%

Ha nem olyan sürgős,hagyd még az anyja mellett.8-12 hetes korban aktuális az elválasztás. Cicabarátok figyelmébe: Clare Gibson A macskatartók kézikönyve.

nagyon hasznos tanácsokkal lát el.

2008. jún. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
sajnos el kellet már most hoznia a barátomnak.
2008. jún. 14. 07:10
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Baja nem lesz, de nem a legjobb...6 hetes korig minimum az anyjával kell lennie, de a 8 hét az ideális, ugyanis, ha 6 hetesen választjuk el, nem tanulja meg a gátolt harapást, ez pedíg a késöbbiekben rengeteg sérülést jelent a gazdinak...


De ha a kiscica még az étel mellé szopik, semmiképp ne válaszd el! Ha még a száraztápot se tudja megenni, akkor pláne...

2008. jún. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

A túl korán elválasztott kiscicák egy része sajnos viselkedés-problémás lesz, mert nincs kitől (mama, testvérek) megtanulnia a macskákra jellemző szokásokat.

Másrészt előfordulhat, hogy egészségi problémái is lesznek, mert az immunrendszerük gyengébb, hiszen a mamától nem kapják meg a szükséges ellenanyagokat.

Mindenkinek javaslom, hogy 8 hetes kor előtt ne fogadjanak örökbe kiscicát, ha mégis muszály, sokkal több odafigyelésre lesz szüksége, sok játékra és játékos "oktatásra".

Ezek saját tapasztalatok is, én 4 hetes cicát neveltem fel, és sajnos sok gond van vele, egészségileg is és főleg viselkedésben.

2008. jún. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Ha nem volt más választásod, akkor minek tetted fel a kérdést? Most, hogy megtudtad, hogy jót nem jelent,így jobb? Már úgysincs mit tenni sajnos..
2008. jún. 17. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Mondjuk sztem full komplett a cicám.Eszik rendesen tápot ,iszik vizet,nincs szemilyés zavara.Sztem nem lett semmi baja.Amúgy az anyja már csak anynit csinált velük h odament azt elcsórta a kajájukat.XD
2008. jún. 17. 10:34
 18/21 anonim ***** válasza:

az én cicámat 3 hetesen fogadtam be,eszik,iszik,teljesen jól van,kicsit félénk,de őt mondjuk bezárták,meg párszor bántották is:( De ma már jól van,10 hónapos,3,5kg,imádjuk egymást!

Lehet,hogy még jobban kötődik,mert az esti lefekvés előtt totál szétszopizza a pólómat:)

Szóval nyugi,mostmár tudja,hogy jó helyen van:)

2008. jún. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Szomszédék hoztak a házhoz 4 hetes kiscicát szobacicunak. Nagyon pici volt, sokat nyávogott, de jó fej lett, csak sokat harapdált. Más defektje nem jött ki (bár szegényke fiatalon elhunyt egy balesetben, szóval nem volt alkalmam sokáig tanulmányozni).

Valahol azt olvastam, hogy 8-12 hetes kor az ideális az elválasztáshoz.

2008. júl. 17. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Az én cicám ugy lett mentve.Kb 3 hetes lehetett,ugy kellett cumiztatni.Nagyon hozzá nő az emberhez:) Szó szó tényleg támadott, állandóan játszott volna :) De sztem ez normális kölyök macskánál aki egyedül nő fel egy ember társaságában :) Sőt...ő nála hálásabb cicám sosem volt!:)Kár ,hogy egy autó véget vetett mindennek... :(
2014. jún. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!