Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kislány cica ivartalanítása...

Kislány cica ivartalanítása után természetes-e a hasi bőr alatti duzzanat?

Figyelt kérdés

Szép napot minden fórumozónak!

Tanácsot / véleményt szeretnék kérni az alábbiakhoz:

Mimike nevű 10 hónapos kislány cicánkat bő másfél hete ivartalaníttatuk. E héten csütörtökön ki is szedte az állatorvos a varratokat. A bőr szépen begyógyult, viszont a varrat teljes hosszában (kb.5 cm), a hasi bő alatt van egy kb.1 cm átmérőjű duzzanat. Az orvos szerint "biztos megütötte a hasát játék közben, majd elmúlik". Én magamtól azt gondolnám, hogy egy csúnya belső varrat, de pont az ő véleménye miatt aggódom, mert láthatólag ő sem tudta, hogy mi az, vagy csak nem akarta a saját munkáját "fikázni". Szóval a kérdés: én gondolom jó és valóban majd elmúlik, vagy nézessem meg másik orvossal?


2013. márc. 31. 16:13
 1/5 anonim ***** válasza:
7%
Ha nem váladékozik akkor én azt ajánlom ho tejföllel kenegesd be neki , majd szépen kösd le! Mi ezt csináltuk a kutyusunkkal! kb 2-3 órahosszáig hagyd rajta majd tiszta,langyos vízzel öblítsd le a cicának! Remélem tudtam segíteni :)
2013. márc. 31. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Vicuska87 ***** válasza:
52%

Hááát őszintén nehéz megmondani! Kemény?? Nem lila, vagy más színű? Mert akkor lehet vérömleny is!

Ha nem, akkor valószínű hogy úgy lett a bőre összevarrva neki!

Én akkor lennék nyugodt (ha az én cicámról lenne szó), hogy egy másik állatorvos ránéz...

2013. márc. 31. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalanítás után kb. két hétig normális jelenség a seb helyén a duzzanat.
2013. márc. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az enyémeknél is volt duzzanat, a belső varratok ezek, elmúlik, ahogy felszívódnak. Beüthette... elég érdekes ez az orvos..
2013. márc. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat és véleményeket, kedvesek vagytok! Mivel a duzzanat láthatóan nem gyulladt és nem "szines" én is csúnya a belső varrat felé hajlok. A kislány is vidám és jó étvágyú, úgyhogy talán kivárom a két hetet ha nem lesz változás. Ha bármi is változik - akár a kedélye is - azonnal elviszem az orvoshoz. De valószínűleg egy másikhoz.
2013. ápr. 1. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!