Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ti egy átlagos nap miket...

Ti egy átlagos nap miket szoktatok adni a cicátoknak? Szoktatok nekik adni tápot? Ugyanúgy reggeli, ebéd, vacsorát kap? Szerinted szép a cicád?

Figyelt kérdés

Kiváncsi vagyok, hogy ki, hogy tartja a cicáját. Nekem van kettő is, és szeretném leelenőrizni, hogy jól csinálom e.

Köszönöm mindenki válaszát.


2013. márc. 31. 18:58
1 2
 1/12 anonim válasza:

Szia!

Nekünk három van, és íme ,amit kapnak:

Reggeli:sonka szelet, amikor azt eszünk, adunk nekik is.

Macskatáp.

Néha egy kis nyers májat is adunk nekik.

-esetleg nyers húst(már ha szeretik)

Tejet is adhatsz nekik.

Most kb. ennyi jutott eszembe.

Ja, és igen, szépek.Jó húsban vannak::)

2013. márc. 31. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Azt olvastam tejet nem ajánlott adni nekik, annak ellenére ,hogy szeretik. A laktóz miatt igen nehezen tudják megemészteni.
2013. márc. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekem egy kandúrom van. Reggel általában az előző napi maradékból kap. Táp mindig van előtte, mert szereti rágcsálni ha megéhezik. Délben kap megint házi kosztot, főleg ha az ebédből van csont vagy egyéb. Este csak táp megy neki, de van amikor az sem, mert meghagyja. Ilyen szép cica még nem volt a kertemben, szép dús szőre van, koromfekete. Remélem sokáig megmarad mert ami a macskákat illeti sajnos sok hamar elpusztult a kutya miatt!
2013. márc. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az én cicám már felnőtt (1 év 9 hónap), ezért már nem eszik feltétlen napi 3x, de ez változó. Száraz táp mindig van kint neki, nálunk nagyon szereti, eddig kapott már kb. 6 félét, de mindig mindet megeszi és nem kényszerből. Reggelire és vacsorára kap tasakos kaját, mert ő csak azt eszi a nedvesek közül, ebből sem mindegyiket itt már válogat. Ha napközben itthon vagyunk, akkor néha napközben is kap, ha kér. Az változó, hogy mikor mennyit eszik, van mikor egyszerre megeszi az egészet van mikor többszöri alkalomra. Én most már kezdem a nyers húsra is szoktatni, mert 2 hét múlva lesz neki "társa", haverja és őt nyers hússal is etetik és szeretnék ha ez így maradna. Én meg azt szeretném, ha mindketten ugyanazt ennék. Ezért tápot is váltottam, ami kölyöknek és felnőttnek egyaránt jó, amit szintén szeret. Kapott már nyers májat egyszer-egyszer megeszi meg olajos halból is egyet benyom, de több nem kell neki. Néha kunyerál, amit én nem szeretek, de nem akarok szemét sem lenni, így pár lefety gyümölcsjoghurt, túrórúdi, néha még pár falat sima vajas kenyér is lecsúszik, mert ugye zöldséget azt nem eszi, még a külön neki párolt répát is otthagyta. Ma az almámat is kinézte a számból, de nem jött be neki. Tudom nem szabadna neki ezeket adni, de nem tömöm vele. Vizezett tejet vagy tejet is szokott néha kapni, pár kanál tejfölt. Néha jutalomfalatokat is, de ez nem jellemző.

Én szeretném ha változatosan ennének és lehetőleg egészségesen. Tavaly rászoktam a macska béres cseppre, szerintem ősszel megint jön egy kúra.

Szerintem szép a cicám. :) Szép puha, fényes bundája van, kis hülye bandzsa feje, ami inkább mókusos, mint macskás és szép kis kecses teste, mert tartja a 4 kg. körüli súlyát.

Te hogyan eteted a tieid? Szerinted szépek?

2013. márc. 31. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Nekem kb egy 4éves és egy 6 éves cicám van. Szerintem baromi szépek, úgy fogadtuk be őket 2és fél éve.

Reggelire ezeket szoktam nekik adni: mivel sulizom és hamar kell itthonról elindulnom nincs sok időm ezért:

szoktunk enni vasárnap fél kg párizsit vagy májast vagy virslit. Ezt beosztom nekik 3napra. Ha májast veszek azt egy fél szelet kenyérre kenem és felvágom kis kockákra-kenyérhéjja nélkül.

Csütörtökön meg pénteken konzervet kapnak. Ezt elfelezem a két napra 1-1 szelet kenyérrel tunkomol ki nekik.

Hétvégente meg később kelek akkor mindig váltizó általában vacsorából kapnak vagy tojásrántottából.

Ebédre amit mi eszünk, ezeket szokták

levesből szoktam lencselevest kolbásszal, tejföllel, krumplilevesnek a levét kolbásszal, tejföllel, gulyáslevesnek a levét vele húst és nokedlit, tojáslevest, húslevest tésztával, frankfurtileves levét virslivel, májgombóclevest

rizseshúst, tarhonyáshúst, kagylótésztát pörkölttel, hentestokány tésztával, resztelt májat, sonkás-sajtos tésztát, húsgombócot, rizottot, főtt húst, lencsefőzeléket kolbásszal, karajhusit, krumplifőzelék szaftját pörkölttel, fasírtott, rántott húst, párizsit, sült tarját, sült virslit, stefánia vagdaltot, milánóit, rakottkrumplit-abból a tejfölös tojást kolbásszal, túróstésztát szalonnával, ezekhez egy-két marok száraztáp


délután adok nekik tejet-2dl, tejfölt, natur joghurtot vagy túrót-ezt kiszoktam keverni egy kis tejföllel


vacsorára meg amik maradtak azokból, vagy olajos halat egy kis kenyérrel, vagy sajtkrémes kenyeret, virslit, kolbászt, párizsit, sonkát


minden hétvégén kapnak nyers húst egy 1db főtt tojásságát és 1db nyers tojássárgát összekeverve egy kis tejjel

2013. márc. 31. 23:18
 6/12 Mecse ***** válasza:
100%

Konzervet egy nap 2-szer 3-szor (Smilla, Leonardo, Schesir, Applaws), vagy pedig ha éppen nem ezt akkor nyers húst, mondjuk csirkemellet vagy darált csirkenyakat, májat, szívet (csirke).


Amíg alszom addig előtte van hagyva száraz táp (Orijen) hogyha megéhezne akkor tudjon mihez nyúlni mivel a konzervet nem tudom előtte hagyni amíg 8+ órát alszom, megkeményedik meg nem is szereti ha állott.


Ő nem válogat prémium tápok között mivel nem volt soha felajánlva neki választási lehetőség meg nem hisztizhetett hogy neki valami mondjuk nem kell. Nagyon változatosan etetem de mindig minőségi eledellel.


Nem megbántani akarlak kedves kérdező de olvasni is fájt hogy miket adsz a cicáidnak. Én elhiszem hogy szépek, de a fűszerekre semmilyen szüksége nincsen a macskák emésztőrendszerének, és azzal hogy emberi kajával meg kenyérrel (mindenhez) tömöd őket, többet ártasz mint gondolnád. Most gondolom erre kontraként jönne hogy de szeretik és megeszik. Igen, a kisgyerek is enné a csokit meg a cukrot egész nap ha tehetné, ettől még ez nem hasznos neki.


Nem bántani akarlak, de azért macskák, és azért van szükségük macskaeledelre, a macskaeledelnek van olyan beltartalma amit ők a leghatékonyabban tudnak hasznosítani (ld. taurin, plusz vitaminok olyan aránya amilyen macskáknak kell), és nuku fűszerek.


Az ember egyen embernek való ételt a macska pedig macskának valót, azért mert ez az előnyös, nem azért mert én pl. sajnálom tőle az emberi kosztot, igazából az ő kajája drágább mint az enyém :DD... De tudom hogy neki az tesz jót, a testének arra van szüksége és így fog remélhetőleg 20 évig élni.


Ha nem is tudtok prémium konzerveket vagy száraz tápot megvenni nekik, vannak egészen megfizethető olcsóbb nem rosszak amikben ettől függetlenül ott van amire a cicáknak szüksége van.

2013. ápr. 1. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Reggel és este szokott enni, akkor jön és kér. Napközben csak ritkán éhezik meg, de mindig van előtte száraz macskatáp, így akkor eszik amikor akar.

Reggel konzerv macskatápot kap, előtte tejet iszik. Este ugyanez, néha eszik hozzá száraz tápot.

Nagyon szép cica, szép nagy (de nem kövér), hanem kecses. A bundája selymes, puha, nem hullik a szőre.

2013. ápr. 1. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"1db nyers tojássárgát összekeverve egy kis tejjel"

Ezt miért így?

Én is furcsállom az étrendjüket, kedves kérdező, inkább emberi, mint macskának való.

2013. ápr. 1. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az én cicám reggel és este kap alutasakos nedves tápot. Napközbe pedig tud ropogtatni száraztápot, ha megéhezne, az mindig van előtte, plusz friss víz.

Napközben néha kap jutalomfalatokat, cica kolbászt, macskafűtablettát, "fogkőt leszedő, fogat ápoló, tisztán tartó" jutalomfalatot, stb De ezeket nem minden nap kap, nehogy elhízzon.


8 hónapos, ivartalanított, vörös-cirmos kandúrka, szerintem nagyon szép. :) Nekem ő a legszebb!

2013. ápr. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Elsősszőr is, NYERS MÁJAT NEM SZABAD a cicának adni, mert a macsek fogainak nem egészséges, és ugyan úgy mint azt embereknél, elromlik a foguk,büdös lesz a szájuk és ha nem veszi észre a kedves gazdi akkor vagy ki kell húzatni vagy saját magától elkezd rohadni, azt pedig remélem hogy nem kell leírnom hogy mivel jár. Síma tejet amit mi emberek iszunk azt szintén nem kaphatja mert túl nehéz a gyomrának és baja is lehet tőle.


Amúgy reggel, délbe, este is kap enni, nem mindig eszi meg a déli kajáját, amúgy majdnem mindig azt kap amit szeretne :) Ha a konzervet kéri akkor azt kapja ha szárazat akkor azt, de van amikor a mi kajánkból adunk mert csak "csemegézni" szeretne a cicus :D

2013. ápr. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!