Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tanítsam meg a macskámn...

Hogyan tanítsam meg a macskámnak, hogy ne harapjon, ne karmoljon össze mindent, és ne másszon fel mindenhova?

Figyelt kérdés

Bárhol otthagyom, csak rosszat csinál (leborítja a virágot, felmászik az asztalra, szét harapdál mindent, és mindennel játszik) Benti cica lenne, csak így elég vészes bent hagyni, mert mindig figyelni kell rá. Van valami ötlete valakinek? Értelmes válaszokat adjatok.

Pl. ne ilyeneket:

Dobd ki az utcára/udvarra, Üsd agyon, stb.

Válaszotokat előre is köszönöm!


2013. márc. 31. 20:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Kölyök még?

Az enyém is harcolt a virágokkal meg az alomban játszott, idétlen volt kiskorában, de szerencsére már nem csinál semmi "rosszat", felnőtt és ki is kunyerálta magát az udvarra, szóval már kinti-benti lett.

Hát... most mondjam, hogy sok dolgot ezekből ki fog nőni, de érdemes lenne alternatívákat találni. Jól kifárasztani, sokat játszani vele, hogy aztán sokat szundizzon. Sok játékkal elhalmozni, akár egy wc papír henger is lehet játék. Kétoldalú ragasztókat tenni azokra a helyekre amiket rágcsál, ahova felugrik. A virágokra nincs ötletem, ha picik akkor felpakolni, ha nem tudod, akkor félő, hogy kinyírja őket. Nálunk is meghalt pár.

2013. márc. 31. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ja, a karmolászásról nem fogod tudni leszoktatni. Kaparófa, de ez nem garancia, hogy mást nem fog. Állítólag következetesen le lehet szoktatni a felületekről, amit kímélni szeretnél. Nekünk van egy ocsmány itt hagyott kanapénk, szerencsére az az egyik kedvence, meg sajna a fal, a tapéta, de erről én nem tudtam leszoktatni. Igaz nem is erőlködtem. Ezen kívül van két kaparófája, amit szintén használ meg gondolom már kint is élesíti a karmocskáit. Talán ha levágod a körmeit kevésbé csinálja, de ezt nem tudom én még nem vágtam és nem is nagyon olvastam, hogy ez bevált volna bárkinél is.
2013. márc. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a korrekt válaszod! :)
2013. márc. 31. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!