Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A 11 hónapos macskám néha...

A 11 hónapos macskám néha csak úgy eltűnik délután és este 9-11 óra között felugrik a nappali ablakba és bekéredzkedik. Miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés
benti cica
2013. ápr. 1. 13:47
 1/6 A kérdező kommentje:

bocs nem írtam le

ivartalanított kandúr (1,5 hónapja műtötték)

főleg azóta csinálja amióta van kutyánk(kinti kutyus)

2013. ápr. 1. 14:15
 2/6 anonim ***** válasza:
kivancsi a kulvilagra es elmegy koborolni meg akkor is ha ivartalanitva van,attol meg ugyanolyan kivancsi marad
2013. ápr. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen, pontosan, ahogy az előttem hozzászóló írta. A macska nagyon kíváncsi és szeret terep szemlézni is. Lehet vannak kivételek és lakásban is lehet tökéletesen boldog egy cica, de szerintem ha megteheti, akkor szeret kint lenni, attól függetlenül, hogy ivartalanított. Azért gondolom télen ezt nem csinálta. Az enyém is szeret du. kimendegélni és sokszor látom is, hogy csak úgy ücsörög kint, vagy napozik a párkányon vagy játszik a bogarakkal legyekkel vagy a szomszéd macskákkal ülnek néha tök furin. Pl. három macska 3 irányba méteres távolságokban, de látszik, hogy radarozzák egymást. Azért jó, hogy ivartalanítva van, mert ő verekedésekbe tuti nem fog belekeveredni. Én régebben sokszor megijedtem mikor hallottam, hogy kint ölik egymást a macskák (párzási időszak) és féltettem az enyém. De egyszer láttam is mikor ez történt és az én cicám messziről, biztonságos takarásban sasolta őket.

Szóval egyszerűen csak macska, azért csinálja. De látom ő is "jó kisfiú", mert időre hazamegy. :)

2013. ápr. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ilyenek a macskák, nem tudtad??


Az enyém aki ivartalanított nőstény, ő is sokat mászkál kint aztán este a szobám ablakán engedem be, ami két emeletet magasan van a tetőn.

Nálunk alap volt mindig is, hogy a macska az macska, tehát kint van, vadászik, csavarog, stb.

2013. ápr. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2013. ápr. 4. 00:33
 6/6 anonim ***** válasza:

Mert macska és hát na neki is kell a szabadság. Megtanulja a kinti létet.


Az enyém 2 éves koráig teljesen benti volt, aztán amikor elkezdte megzabálni a virágaimat, kivittük hogy egyen füvet. Azt sem tudta mi az először, a madárra is csak nézett amikor bent szálldosott, rá sem bagózott. Na kivittük gyakrabban, aztán már mindig menni akart. Hát így lett belőle 60% benti, 40% kinti macska. Nyáron ha kieresztem reggel, bejön enni meg hűsölni, aztán már megy is és este sem jön haza, hanem kint akar lenni. Én meg vadászom rá hajnali 2-kor is az udvaron.

2013. ápr. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!