Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Sziámi mellé milyen macskát...

Sziámi mellé milyen macskát érdemes hozni?

Figyelt kérdés

8 hónapos (ivartalanított) sziámi nőstényem keservesen sír ha egyedül marad, így amellett döntöttem, hogy hoznék mellé egy nyugodt természetű, lehetőleg hosszú szőrű fajtatiszta kiscicát. Melyiket javasolnátok? Maine coon-t nem zavarná a sziámi piszkálódó, örökmozgó természete? Mindegy, hogy kandúrt vagy nőstényt hozok mellé?

Tudom a menhely tele van, de eddig nagyon ráfaragtam a menhelyi cicákkal, majdnem mind beteg volt (szívbetegség, vesebetegség...) és nagyon korán el kellett búcsúznom tőlük, így most szóba nem jöhet.


2013. ápr. 2. 13:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Maine coon vagy perzsa.Mindegy milyen nemű,ha ivartalanítva lesz.
2013. ápr. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Vicuska87 ***** válasza:
62%

Az összeszokás az mindig nagy kérdőjel.

Viszont arra számíts, hogy egy maine coon jóval nagyobb lesz majd mint a sziámid. (súlyra)

Mindegy hogy milyen neműt veszel hozzá, hisz úgy is vagy ivartalanítva kapod, vagy ivartalanítási kötelezettséggel.

2013. ápr. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Az összeszokás menni fog, a sziámi részéről biztosan. Nagyon jól kijön más macskákkal. Igen tudom, hogy a coonok szép nagyra nőnek, ezért talán a perzsa lesz a "nyerő" mert a sziámim elég kicsi termetű.

Köszönöm a válaszokat, még hezitálok. Remélem kifogok majd egy nagyon nyugis cicabébit mert a sziámi nagyon rosszcsont :)

2013. ápr. 2. 20:01
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem is most lesz társa a sziámi cicámnak, mert ugyanazt vettem észre, hogy ő nem bírja egyedül. Lehet a sziámik ilyenek? Pedig ezt sehol nem olvastam. Nekem ivartalanított kandúr és most egy ivartalanított Birman fiú lesz a haverja.

Nekem nagyon tetszenek a Ragdollok is, de azért az méretre durva lenne a kis bugris mellé. A Maine Coonok is nagyobb cicák, főleg ha kandúr mellett döntesz, de ők is nagyon cukik és vannak szép színűek. Nem tudom elképzelni együtt őket a méret különbség miatt (képileg). Ha nőstényt választasz, akkor talán, mert ők kisebbek. Természetben meg lehet tök jól kijönnének, nem lehet tudni.

Nekem is azt mondták, hogy ivartalanított állatoknál nem számít a nem. Sokat gondolkodtam, hogy nekünk milyen nemű legyen, de végül a fiú maradt.

2013. ápr. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

:DDDDDDD

Most olvastam az utolsó írásod. Hát, mintha magamat olvasnám. Én is egy kis nyugis cicára vágyom és szerintem lehet meglesz ez a természet.

A perzsa emlékeim szerint elég magának való macska. Lehet a perzsások megcáfolják ezt a kijelentésemet, de nekem 2 ismerős volt és egyik sem igazán szerette a másik macskát. Mondjuk ha kiskorától együtt nőnek fel... nem tudom nekik mit írnak a természetükről, talán azt is érdemes elolvasni, hátha van benne annyi igazság, mint a sziámi leírásban. Persze biztos hiányos és kicsit sablonos is.

2013. ápr. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, tényleg a birmanok meg a ragdollok is nyugisak. Eszembe jutott még a himalájai (a régi fajta, szép orrú), de azokról sem tudok szinte semmit. Na, majd ma nekiülök a fajta elemzéseknek, köszi mindenkinek a tippeket.
2013. ápr. 3. 07:13
 7/10 anonim ***** válasza:
Az egyik ismerősömnek török angórája van. Nem tudom milyen a természetük csak 1x láttam, de nekem tetszik és hasonlít a perzsára.
2013. ápr. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Tényleg az is gyönyörű, köszi a tippet!
2013. ápr. 4. 08:38
 9/10 anonim ***** válasza:
A sziámi elvan bármilyen macskafajatával, nagyon barátságos fajta.
2013. jún. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Perzsa lett végül, pár hét alatt nagyon jó barátok lettek :)
2013. jún. 23. 09:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!