Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen gyorsan jelentkezik,...

Milyen gyorsan jelentkezik, ha valaki allergiás a macskaszőrre?

Figyelt kérdés

Befogadtunk egy kiscicát. 7 hónapos. a gazdája azt mondta, azért válik meg tőle, mert allergiás a szőrére. mikor kértük az oltási könyvét, azt mondták a tappancstól hozták (csak azt nem tudjuk, mennyi idős korában) és náluk maradt.

ha vinni akarjuk az állatorvoshoz mondhatnánk neki, hogy 7 hónapos koráig megvan minden oltása, mert addig a tappancsnál volt és csak pár napot a régi gazdinál? ha pár nap kell, hogy kiderüljön az allergia. De ez az amit nem tudok.

Ja és igen, fel is hívhatnám őket, csak már én érzem magam kínosan, mert mindenféle miatt telefonálgattunk nekik (miket evett stb.)


2013. ápr. 4. 21:14
 1/5 anonim ***** válasza:
2 éve tenyésztettünk macskákat mikor kiderült hogy anyum allergiás rájuk, szóval nem biztos hogy napok alatt kiderül. És ettől még van macskánk továbbra is, hiszen erre van gyógyszer.
2013. ápr. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Felhívtad a Tappancsot és ott is mondták, hogy náluk van az oltási? Ilyen nincs, akkor hogyan vezetné a gazda (vagyis az állatorvosa) a további oltásokat?

Szerintem téged ezzel a dologgal csőbehúztak.

Ha nincs oltási, akkor azt úgy kell kezelni, mintha nem lenne egyáltalán oltása és az állatorvos eldönti, hogy milyen oltássorozatot javasol.

És ha menhelyről hozta ki, akkor van szerződése, általában van benne olyan kritérium, hogyha nem tudja továbbtartani az állatot, akkor először a menhelynek kell szólnia.

De ha esetleg van chip a cicában, akkor lehet hogy az alapján ki lehet nyomozni az oltásait.

2013. ápr. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen derül ki egyből...
2013. ápr. 5. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A kínosan érzed magad-hoz tudnék hozzászólni. Én is szoktam ilyeneket érezni, viszont én fordított esetben biztos pozitívabban vennék egy kérdezősködő embert, mint egy olyat, aki hallgat, mert nem mer kérdezni. A helyedben azt tenném, hogy felírnám az összes kérdésem és felhívnám őket, eleve azzal kezdve, hogy elnézést, de nyugtalan vagy és sok kérdésed lenne, van-e idejük most vagy esetleg egy alkalmasabb időpontban kérdezhetsz.

Én annyira nem értem az embereket, szerintem természetes, hogy sok dolgot nem tudunk, nem születünk teljes tudással, éppen ezért kérdezünk. Amelyik ember normális az válaszol és megérti ezt, amelyik meg pöffeszkedik meg magaslóról beszél az... a cica a lényeg ebben az esetben, nem az, hogy más ember mit gondol. Szerintem nyugodtan hívd őket, remélem kedves ember veszi fel a telefont és sikerül mindent megtudnod.

2013. ápr. 5. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem téged átvert a volt gazdi, mert nyilván nem fogadta volna örökbe a cicát, ha tudja, hogy allergiás a szőrére, és az nem derül ki olyan gyorsan. Van amikor évek múlva jelentkeznek a tünetek, van amikor már napok múlva. De az idő, mire rájön, hogy a cica szőrére allergiás-e, vagy valami másra.
2013. ápr. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!