Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Abban kérnék segítséget, hogy...

Abban kérnék segítséget, hogy mit tudok tenni akkor, ha a cica fel-alá járkál és folyamatosan nyávog? Egyszerűen nem tudom mit akar.

Figyelt kérdés
Játéka van, kaja pia van. Ha elkezdek valami mással játszani vele kb 1 percig érdekes. Polcrendszert is kapott hogy fölmehessen, de még mindig jön megy és nyávog?
2013. ápr. 5. 08:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%
Ilyenkor ki szoktuk dobni,mert unatkozik....talán nektek is ezt kéne mert ha sose éhes mindig játszhat akkor könnyen megunja magát,és becsavarodik.
2013. ápr. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor ki akar menni. Én mindig kirakom ilyenkor az udvarra. Egy idő után visszaengedem és mint ha mi sem történt volna, rendes kismacska módjára viselkedik.
2013. ápr. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
a fajtája miatt nem nagyon lehet csak úgy elengedni, de ha minden jól megy a hónapban elkészül egy kifutó rész neki a kerteb, akkor elméletileg az orvosolja majd a problémát?
2013. ápr. 5. 09:19
 4/12 anonim válasza:
22%
Milyen macskád van? Gepárd?
2013. ápr. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Biztos jót fog neki tenni! De azért ügyeljetek sok mindenre, nehogy ki tudjon szökni, árnyékos helye is legyen és az lenne az igazi, ha szabad átjárása lenne a lakásba. :) Milyen cicó?
2013. ápr. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
lakásból nyíló kis területet kap, körbekerítve magasan is nehogy elmenjen :). ragdoll cicáról van szó
2013. ápr. 5. 13:40
 7/12 anonim ***** válasza:
35%

Az én macsekom ugyanezt csinálta/ja.

Gyönyörű lehet a cicád, nekem is nagyon tetszik ez a fajta.

Hát, nálunk is már odáig elment a dolog, hogy kimehet a cica, pedig eleinte szobacicának akartam őt, de ettől függetlenül néha még most is csinálja ezt. És rossz nézni a "szenvedését". Én is játszottam vele, fésülgettem, de hamar megunt és megint mászkált és nyavalygott. Most lesz neki társ macsekja, hogy ne unatkozzon, remélem ez megoldás lesz.

2013. ápr. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

:( Úgy sajnálom az ilyen macskákat. Ő nem lesz attól boldogabb, hogy friss levegőt szív, és nézi a kék eget... Vándorlás, vadászat, cserkészés, szabadság.... Ez az igazi macska lét.


Sok mindentől nyávoghat, az én macskám gyakran kér tőlem dolgokat odafigyelek rá, és megértem mit akar. Mondjuk ha szeretne mutatni valamit a konyhában, odavezet a konyhához, persze csak miután elkezdtem rá figyelni.

2013. ápr. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
35%

Nehogy lelkiismeret furdalásod legyen!!! Erről a cicáról a ragdollról ráadásul azt olvastam, hogy szeret bent lenni és nem az a nagyon kivágyós fajta. Gondolom ivartalanítva is van vagy lesz, ez még jobban hozzájárul, hogy ne az legyen neki az életben a fő boldogsága, hogy kilométereket caplasson és ellenőrizgesse a területét. Ettől függetlenül persze macska marad, akinek elég szabados élete van, de lakásban is tud tökéletesen boldog lenni, sőt ti úgy látom gondoskodtok is a minél jobb légkörről. Én nagyon szeretném érteni a macskám nyelvét meg testbeszédét, de ilyenkor én sem tudom mi a "baja". És nálunk még ki is mehet és ennek ellenére is ilyen.

Tökéletes gazdi szerintem nincs.

Biztos ráfogtok jönni, hogy mi a megoldás.

2013. ápr. 5. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönjük a válaszokat!
2013. ápr. 11. 07:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!