Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Meg tudom szelídíteni?

Meg tudom szelídíteni?

Figyelt kérdés
tegnap vettem egy cicát,mikor érte mentem agazdája kezében volt, megfogta simogatta letette, betettük a szállítóba hazfele simogattam, dorombolt, felhoztam a szobámba kiengedtem azóta fúj és morog ha az 5méteres közelébe megyek.....be bújik mindenhova, és ellenséges lett, próbálom szelídíteni,melléülök egy bottal már engedi h simogassam egyszer kézzel is sikerült, de nagyon vad morog akkor is ha simogatom, mit tudnék tenni?

2013. ápr. 7. 20:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Legyen egy nyugodt zuga,ahova elvonul.Nem kell erőltetni,ha megszokja az új környezetet majd magától jönni fog.
2013. ápr. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
hagyd békén pár napig hogy megszokja az új környezetet. az én cicám mikor elkellett vinnem mert bátyám allergiás lett rá, két hétig egy szekrény mögé volt bebujva és sehogy se tudtam kicsalogatni... mint kiderült mikor nem foglalkoztam vele akkor kijött enni wc-zni stb, meg éjszaka mikor aludtunk mászkált egy picit de amint mozgás volt visszabujt
2013. ápr. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%

De bírom az ilyet... TEGNAP vetted, még nem ismer, ez természetes reakció.

Én utcai, idegen cicákat szelídítettem meg, most már akkor dorombolnak ha meglátnak és mindig jönnek. Én eleinte csak beszéltem hozzá, adtam neki szalámit, de ha nem jött oda akkor csak letettem, sokáig nem is közelítettem felé simogatással (mert már előzőleg elszaladt amikor akartam). Egy idő után ő fog hozzád bújni magától, csak kis lépésekben kell haladni, ne akard mindjárt megfogni, megsimogatni. A legvadabb cicával is célt lehet érni 1-2 hét alatt, jelen esetben max. 4-6 nap alatt megoldódik a probléma.


Egyébként vannak cicák akik játék, simogatás közben is vadak (ők ezt játéknak tekintik), harapnak, csikarnak. Ezt legtöbbször kinövik, de hallottam, hogy állítólag hatásos módszer az is ha olyankor amikor neked fáj rászólsz erélyes hangon, esetleg ÓVATOSAN az orrára koppintasz, vagy leteszed és otthagyod ha durvul. Ezeket csak itt olvastam, hogy beváltak személyes tapasztalatom utóbbiakkal kapcsolatban nincs.

2013. ápr. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
nem, arról van szó hogy kicsit vad, hanem nagyon, volt már hogy más cicák hozzám kerültek, de nem így viselkedtek, h megmozdulsz a 10méteres körzetében és neked akar ugrani, próbálom békén is hagyni, de bebujik a szekrény alá az íróasztal alá és amint arra megyek ráugrik, a lábamra.... próbálom agy is a megszokott módszerekkel... azért kérdeztem hátha vkinek van valami ötlete.
2013. ápr. 7. 20:35
 5/6 anonim ***** válasza:
Csinálj neki egy nyugodt, puha és meleg helyet. Próbáld meg valamilyen finom falattal előcsalogatni, és amikor előjön, hagyd ott, hagy egyen. Ezt csinálhatnád többször, és amikor megszokja a cica, hogy nem bántod, csak eteted, és bátran, vagy legalább bátrabban közeledik feléd, akkor lassan, és óvatosan próbáld megsimogatni. Egyébként szerintem maximum 4-5 nap, és már szelíd lesz csak még nem ismer téged, és a környezetet.
2013. ápr. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 csabyyca válasza:
nekem van egy tasmánördögöm és enni valóval szelídítettem meg
2013. ápr. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!