Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám imádja rágni a...

A macskám imádja rágni a papírt, miért? És mit kezdjek vele?

Figyelt kérdés

Imádom, tényleg, de ez kegyetlen idegesítő. Előtte már volt két cicám, ők nem csinálták ezt. De ez állandóan papírt rág. Ami csak a keze (szája...) ügyébe kerül. Hat hónapos lánycica. Jó esetben használt buszjegyeket, vagy papírzsepiből gyúrt galacsinokat rágcsál, rosszabb esetben a jegyzeteimet és tankönyveimet... Ha látom, akkor rácsapok az orrára és elzavarom, de hiába, ha nem figyelek újrakezdi. A cuccaimat nem tudom elpakolni, itt hevernek az asztalon. Nincs hova elzárni, csak polcra, de oda meg úgyis felmászik, a legmagasabbra is. Meg hát mindent elpakolni ha csak egy kicsit is elmegyek... A matekkönyvemnek már nincsenek sarkai, és mindenhol fognyomok vannak benne. De ez még a jobbik, mert a papírok szélét full széttépkedi. Beleteszem őket mappába, de azt is rágja, szétcincálja! A szobából nem akarom kizárni. Ha nagyon belemélyedek, akkor kicsukom, de addig kapar és nyávog, míg vissza nem engedem. Nagyon ragaszkodó, mellettem/rajtam szeret aludni is, ha eltűnök már kétségbeesik (talált cica volt).

A másik bosszantó dolga, hogy a szobában van egy pálmám. Baromi nagy, a földjébe pont bele tud mászni... és ívből kipisilni belőle. Teljesen szobatiszta, tudja hol az alom, az esetek többségében azt használja, de azért így is igen gyakran kell földet és pisit takarítani a parkettáról. Ilyenkor kiabálok egyet, kizavarom, ál-sértődöttséggel elvonul, majd mikor takarítok visszajön, leül mellém, és esküszöm, KIRÖHÖG! Biztos nem figyelemfelkeltés, mert sokat van vele törődve, sokat játszom vele, simizem...

Elég bosszantó már, mihez kezdjek vele? Hogy lehet egy macskát megnevelni? Tapasztalataim szerint sehogy, mert úgyis azt csinálja amit akar, legfeljebb sunyiban. Nyugtassatok meg, hogy tévedek! :D

Ezeken kívül semmi gond vele, tündéri kiscica.

Bocsi, hogy ilyen hosszú voltam.


2009. szept. 22. 09:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Elkényeztetted. Az enyém is hasonló kaliberű.

Múltkor a laptopomon akart aludni mert az meleg. Kb 10x pakoltam le róla, mert valahogy mindíg vissza"sompolygott" és ráugrott.


A pálmával az tudod tenni, hogy alá újságpapírt teszel vagy valami nagyobb tálat, amire ha kipisil akkor nem gáz. Vagy pedig belepakolsz valami pici idegesítő tárgyakat amik zavarnák, hogy kényelmesen odagubbaszson, illetve kipróbálhatod még az alufóliát is. Állítólag arra a legtöbb macska utál rálépni, azzal talán elszoktathatod a pálma és környékéről.


A papír meg nem tudom, szeretnek cincálni, lehet ez a hobbija. szerezz neki játékokat, lógass fel neki cuccokat különböző helyeken, stb, szal adj neki elfoglaltságot, legyen mivel játszania.

2009. szept. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
az enyém is beledolgozott a virágcserépbe én azzal szoktattam le hogy egy genotermet oldalt bevágtam ráhúztam a virág tövére és a másik oldalt összeragasztottam . ha locsolni kellett csak felemeltem de a macs nem piszkálta többet mert zörgött, kb 3 hónapig volt rajta azóta nem nyúl hozzá
2009. szept. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket a pálmához, kipróbálom! :)

Van rengeteg játéka, puha labda, zörgős labda, "hajas" labda, amit tépkedhet, plüss felkötve a kilincsre... Azokkal is játszik, de a papírról nem mond le így sem.

2009. szept. 22. 09:51
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem lehet valamitől frusztrált? Unatkozik, rápirítotok, szeretne valahova mászni de nem lehet, ki akar menni, de nem lehet stb. Az enyém is imádja/imádta a papírt, volt, hogy a tételsorom közepét rágta ki, vagy feltrancsírozott kartondobozokat, a számlákat mindig dugdosni kellett előle. Ő nagyon kivágyott de több, mint fél évig nem mehetett, mert mindig kiszaladt az utcára, így inkább bezártuk, hogy teljesen megszokjon. Viszont, mióta kijár, egész leszokott a papírmániáról. A múltkor este rossz volt, a férjem utána lépett, megkergette a házban, erre morcos lett és neki is esett egy papírnak. Pedig már rég csinált ilyet. Én megfigyeltem, még anno, hogy akkor esik neki igazán, ha feszült. Szórakoztatja is, de, ha feszült akkor mindig papírozás van. Már pedig, ha a tied is ilyen, akkor, ha orrára csapsz, akkor csak feszültebb lesz, és tovább rágcsál. Mi így viszont ráhagytuk. Voltak külön dobozai, papírjai széthagyva a padlón erre-arra, amin élvezkedhetett, így már nem trancsírozott fel fontos dolgokat, csak néha kellett utána összeszedni a fecniket (ugyanis szétköpködi) így legalább vicces látvány is volt, nem az jutott eszembe, hogy basszus megeszi a füzetemet. Jó, hát nem normális papírokat széthagyni, de valamit valamiért. Nálunk bevált. ajándék elhasznált csomagolója, kartondoboz, boríték, szórólapok. A kedvence a lávalámpa doboza volt, mert abba bele is tudott pont mászni és belülről is szépen szétkarmolta, vagy épp a kezét dugta bele, hogy lefogja és a szélét rágcsálta. Ha ez kell neki csinálja. Elvan, ezek a papírok tök ingyen vannak és nagyon édes, ahogy hatalmas szakértelemmel trancsíroz, komolyan, ha nem neked fontos dolgot kap el, jobb nézni, mint a tv-t. Olyan ő mint a gyerek. Rágná a füzetet? Ne hagyd neki, de kapjon helyette egy csodálatos zörgő papírt ami az övé és nyugodtan trancsírozhatja.(egy tescos szórólap tuti van otthon, a többit meg, ami megfelel a célnak eztán elrakod és lesz mit adni neki)


A virág: lehet venni ilyen díszkavicsokat, ha azzal borítod be a földet az jól is néz ki, meg kapirgálni sem tud benne. Esetleg másik virágok, kisebb cserépben a nagy cserepébe állítva. Akkor sem fér hozzá.


Remélem bejön! :)

2009. szept. 23. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A macskák általában nem szeretik a citrusféléket,így ha a földbe narancs/citromhéjat teszel lehet nem fog odamenni,mert utálja az illatát:)
2009. szept. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!