Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit lehet az ellen tenni, ha...

Mit lehet az ellen tenni, ha a macska minden zsinórt (TV, video, stb. ) szétrág. Vagy mi lehet a baja? Ismertek olyan sprayt ami bevállt az ellen, hogy a macska kerülje el azokat a dolgokat, amikhez nem szeretnétek, hogy hozzáférjen?

Figyelt kérdés
2009. szept. 22. 12:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nekem kutyám van és ha elkezdene vezetéket rágni, arra gondoltam, h erőspaprikával kenem be :D
2009. szept. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

kölyök még, vagy már felnőtt a cicád?

lehet unatkozik, és ezzel akarja felhívni a figyelmet magára. szerezz be neki játékokat(nem muszáj venni, az enyém most pl 1 kólás kupakkal játszik vagy 1 órája:D), hogy lekösse magát, a zsinórokra meg mehet a paprikaspray, ahogy az előttem író is írta:)

2009. szept. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Sajnos már nem kölyök. Egyébként ez egy norvég erdei macska. A jellemzőjében is benne van, hogy nem lehet babusgatni, viszont mindig az ember mellett van, de sajna simogatni, tutujgatni nem lehet, mert nem szereti. Rengeteg játéka van, de nem érdekli őt, csak a zsinórok. Mindent szétrág, már szinte mindenhonnan ki van zárva, de ez sem érdeki őt, ahogy beengedem ismét a szobába, egyből a zsinórok felé rohan és már rág is. Nagyon makacs macska. Szerintem direkt azért rág már, hogy bosszantson, egyébként nagyon okos, csak szerintem engem piszkál:-)))) Egyébként a fajta jellemzőjében is benne van, ő a ház ura. Hát tényleg ő:-)))
2009. szept. 22. 12:32
 4/13 anonim ***** válasza:
mi megvettük a fél fressnapfot, de akkor is rágják a kábeleket, az sokkal izgibb. a citrusszag ideig-óráig bevált (narancs v citrom héjjal dörzsöld be) de hát azt is 3 naponta újra kéne kenni... a macskatávoltartó spray-k igazából arra jók csak h pénzt adj ki értük :D szóval citrusfélékkel dörzsöljük azokat amiket nem tudtunk eldugni macskabiztos helyre, illetve ha látjuk h azt cibálja kap a vizpermetezőből, amivel a szobanövényeket kell permetezni. ez a kombó egész hatásos. csak vigyázz nehogy a konektor felé fújd a vizet, mindig elenétes irányból fújd
2009. szept. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igen, már én is spriccelgettem vasalás közben a permetezővel:-))) De ez sem zavarja, kb. 1-2 perc és megint rág, már szétrágta a számítógép hangfal zsinórját az egerét, stb. A telefontöltő zsinórom már lassan negyede lesz a régi hossznak, mert az a kedvence:-))) Azt hiszem valahogy ki kellene szoktatni a kertbe, igaz onnan meg meglóg (és amilyen kis butácska, tuti, hogy vissza se találna), mert az elfelejtettem mondtan, hogy imád megszökni:-)))
2009. szept. 22. 12:43
 6/13 anonim ***** válasza:
huhh, felülértékelem az én kis hisztis nyarvenkámat, ő még nem fedezte fel a zsinórokat, max a kendőm szélével szeret játszani, vagy a hajammal:D ez a dörzsölés lehet bejönne esetleg hagymával, vagy erőspaprikával, nem?(az enyém ezeket nagyon utálja)és ha valami zsinóros játékot vennél/csinálnál neki? így lehet le"cuppanna" róla:)
2009. szept. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, hogy mit kellene csinálni. Lehet, hogy ezt a paprika dolgot megpróbálom, bár ez egy szerintem valami különleges szerzet a mi macskánk. Eddig is rengeteg macskánk volt, de ez valami kis különleges egyéniség, kis undok. De azért olyan kis szerethető:-)) Igaz, most már nem ketten élünk együtt, hanem van egy párom is. Addig mindig egy ágyban aludtunk (persze, pléddel le volt takarva az ő fele), együtt keltünk, még fürdésnél is a fürdőkádon ült:-))) Sőt reggelente még WC-re is együtt mentünk (az ő alomja is ott van):-))) Most meg talán lehet, hogy féltékeny. Pedig a páromat imádja, azt hiszem, hogy szerelmesek egymásba:-)))))))))))))))De lehet, hogy most kevesebb idő jut rá.
2009. szept. 22. 13:02
 8/13 anonim ***** válasza:
Van narancsolajos távoltartó spray. Ma este próbálom ki. Dobj egy mail-t holnap, mert lehet, hogy elfelejtem megnézni ezt az oldalt, s akkor beszámolok a hatásáról.
2009. szept. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Sajnos az enyém is szétszedett pár vezetéket, de szerencsére csak a vékonyakat (pl. telefontöltő). Fogalmam sincs, hogy mit lehetne tenni. A távoltartó spray-k nálunk nem váltak be.
2009. szept. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem az erőspaprikás bekenésen kívül megpróbálhatod azt is, hogy feltűnő helyekre teszel olyan "zsinórokat" amiket rághat, pl bőrszíjat vagy hasonlókat, és hátha hamarabb észreveszi vagy átszokik rá az erőspaprika helyett...
2009. szept. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!