Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mitől függ a cicám fülének a...

Mitől függ a cicám fülének a hőmérséklete?

Figyelt kérdés
van amikor hideg van amikor meleg és van amikor langyos a füle. mitől függ ez?
2009. szept. 22. 12:14
 1/7 anonim ***** válasza:
A kezed hőmérsékletétől:P A hőérzet relatív, csak azt tudod megállapítani, hogy tőled mi hidegebb, melegebb. Ezért is használunk hőmérőt a pontos méréshez...
2009. szept. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
jajj.. én most komolyan kérdem!
2009. szept. 22. 12:24
 3/7 anonim ***** válasza:
A vérkeringésétől. Valószínű, hogy a macskák sem izzadnak, így esetleg ott is lead hőt. Amúgy mit számít? :)
2009. szept. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
46%

hehe hát sztem is neked is sokk időd van..:P

am sztem attol függ ,hogy milyen nagy a füle ha nagy akkor gondolom nagyobb felületen gyorsabban lehül ezért fordítottan arányos a fül hőmérsékelte a méretével:D

de ha túl nagy a füle és mégis túl meleg akkor borotváld le a fülén a szört, és ragassz rá hővezető pasztával hűtőbordákat sztem nagyon fainul fog kinézni:P

Jasy

2009. szept. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%

Általában a levegő hőmérsékletétől, és a cica testhőmérsékletétől.


A macskák a fülükön keresztül párologtatnak, mert itt kevés a szőr, ami ezt meggátolná. (A kutyák pedig leginkább lihegéssel adnak le hőt, de ki látott már lihegő macsekot :P).

Függ még attól is, h mennyit mozog a cicus (pl.: játék).


De nem kell aggódnod, ez természetes, nem betegség jele.

Remélem kielégítettem a kíváncsiságodat :)

2009. szept. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
32%

A cicád fülének hőmérséklete elsősorban az aznap kiadott széklet mennyiségétől függ, mivel ha vesszük a cica reggeli konstans hőmérsékletét s ebből kivonjuk a cica által reggel leadott cicaszéklet mennyiségével járó hőleadást, megkapjuk, hogy a cicának - miután elvégezte dolgát - lehűl a füle. Na most annak függvényében, hogy a dolgát kint végezte-e el standard körülmények között, vagy bent a szekrény mögött, kell eljárni a füle hőmérsékletével kapcsolatosan, mivel a szekrény mögé kaki miatt a cicának szégyenérzete van, ezért elpirul, de ez természetesen a füle hőmérsékletnövekedését vonja maga után.

A fentiekből kifolyólag tehát egyértelműen nem lehet határozatot hozni a cica füle hőmérsékletváltozásának kiváltó indok mivoltáról.

Viszont, ha a cica füle hidegebb a megszokottnál, azonnal meg kell próbálni valamilyen módon vagy a cicakakit előidézni, vagy akkor hirtelen kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét.

2009. szept. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
jajj te! xD nem baj jót röhögtem! xD
2009. szept. 24. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!