Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az ivartalanított nőstény...

Az ivartalanított nőstény macskák tényleg nem csavarognak?

Figyelt kérdés

Van egy lány cicám és szeretném ivartalanítani. Azt hallottam így nem jár majd el annyit itthonról. Kinti cica és félek, hogy elütik, meg kismacskákat sem szeretnék.

Mennyi idő alatt épül majd fel egyébként ivartalanítás után?


2013. ápr. 8. 23:06
 1/6 Neuhauser László ***** válasza:
100%

A felépülési időszak nem tudom mennyi, de nőstény macska lévén, ez egy elég komoly műtét, úgy tudom a petefészket is kiveszik.


ilyenkor ugye a "tüzelési időszak" nem szerepel többé a szótárában a cicusnak, ezért szerintem is kevesebbet csavarok (mert a nőstények főleg olyankor szoktak csavarogni)


De ugyanúgy el fog járni otthonról, vadászi, pl, meg a többi dolgát végezni, csak a tüzelés marad ki, illetva a kandúrkeresés

2013. ápr. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Pár órával a műtét után már egészen jól van, de 24 óráig még nem ehet, és inni is csak 12 órával később kapjon. Másnap már semmi baja nem lesz, de a műtét után ne engedd ki semmiképp 2-3 napig. Kb egy héttel, 10 nappal később varratszedés, ami nagyjából 3 mp-et vesz igénybe majd. Mindenképp ivartalanítsd, nem csak a nem kívánt kiscicák miatt, hanem nagyon sok betegséget megelőzhetsz ezzel, és a cicád is hosszabb életű lesz nagyobb eséllyel. Nem szükséges a gallér sem legtöbbször. Nekem két lánycicám lett ivartalanítva, mindkettő nagyon jól viselte, csak az egyik kis őrült már aznap ki akarta szedni a varratot magának, de odafigyeltünk. A másik jól tűrte, nem is piszkálta, mosakodás közben ha odaért, megszaglászta mi az, és haladt tovább. Mindkettő köszöni szépen jól van, bár a kis őrültke úgy viselkedik, mint egy fiúmacska, megveri a ház környékén járó kandúrokat :) De nem sokat járnak el, akkor is csak itt a környéken, az autóktól félnek, úgyhogy a ház elé nem járnak.
2013. ápr. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ja és alapesetben csak a két petefészkét veszik ki, a méhet akkor szokás, ha valami egyéb probléma is van. Ez két picike pont a testében, kb 3-4 cm-es vágás a hasán, és kint is van.


Ja és nagyon fontos, hogy a műtét előtt 6-8 órával már ne egyen és igyon az állat, mert altatásban zajlik!

2013. ápr. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Azt mondják, attól is függ, hogy mennyi idősen végezték el rajta a műtétet. Az én egyik cicám fél éves volt, mikor sor került rá, azóta is csavargós, sosem áll le. :) Pedig nőstény, csak nem "otthonülős" típus :)
2013. ápr. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 skyton ***** válasza:
100%
Mindenképp ivartalanítani kell a cicát. Az, hogy mennyire fog eljárni már inkább a cicától függ. (A hormonok azért már nem fogják hajtani) Az én cicám a műtét után 2 napig nem evett, sírt, és alig tudott járni. Szóval ha lehet legyen otthon vele valaki az első 2 napban. És figyelni kell, hogy ne tépkedje a varratot.
2013. ápr. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tüzelési időszak nem lesz többé az életében, így az ezzel járó kandúrkeresés is elmarad. Persze autók ellen nem védi meg, hogyha ettől függetlenül szeret kijárni.


Az enyém is ivartalanított nőstény, és 2 napig szenvedett műtét után. Ez macskafüggő. Ahogyan az emberek, úgy a macskák is egyénenként máshogy reagálnak gyógyszerekre. Mint mondtam, az enyémnek nagyon nehezen dolgozta fel a szervezete az altatót, másnap még mindig rosszul volt, sőt rosszabbul, mint első nap, így még vissza is kellett vinnem fájdalomcsillapításra, vitaminpótlásra és kapott étvágyfokozót is. Fél órával később láthatóan jobban volt, pár óra múlva pedig "kutyabaja" sem volt. De abban a két napban nagy szüksége volt minden pillanatban a gazdira. Csak javasolni tudom, hogy mindenképpen legyen vele valaki!

2013. ápr. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!