Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Bolha vagy nem bolha?

Bolha vagy nem bolha?

Figyelt kérdés

Az állás a következő:Macskát fürdettem és találtam egy halott bolhát,rögtön pánik,állatorvos-cseppek,permet a bútorokra,minden 90 fokon mosva,porszívózás órákig.Letelt a 24 óra a cseppek óta és nem találtam se élő se döglött bolhát.Lehetséges,hogy 1 rohadt bolha került 20 ezrembe?

(csak benti macskáról van szó,valószínű,,hogy a mindig védett kutya hozta be a bolhát)Ha valakinek van jó ötlete azt szívesen fogadom,hogy még mit tudnék tenni.


2013. ápr. 9. 08:35
 1/7 anonim válasza:
83%
Máskor ne pánikolj egy döglött bolhától.
2013. ápr. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ágyúval verébre:) Hozzánk is hozott már be a kinti macska bolhát, láttam ugrálni a konyhakövön, eltapostam, ennyi!
2013. ápr. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Atya világ! Ez létezhet, hogy így bepánikoltál egy bolhától, ami ráadásul halott is volt? :) Ne izgulj, nem lesz bolhatelep a lakásban, az emberben egyébként sem marad meg!
2013. ápr. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Jogos pánikként tekintek rá,mert ahol van egy bolha ott lehet több is,a petékről nem is beszélve.Magam miatt nem aggódom,nincs bolhám,de az állataimnak se legyen.

Szóval senkinek nincs semmi ötlete/tapasztalata mit tudnék még tenni megelőzésként..

2013. ápr. 9. 09:22
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát esetleg annyit tudsz tenni, hogy jobban odafigyelsz a kutyára. (mert állításod szerint valószínűleg ő hozta be a lakásba) Jobban nézd át a kutya szőrét mielőtt beengeded, esetleg úgy intézni hogy a kutya és a macska ne nagyon találkozzanak, ne feküdjenek egymás mellé...

De a legbiztonságosabb megoldás ha nem engeded be a kutyát egyáltalán. (Nem tudom ez mennyire lehet opció. :) )


Amúgy ha védett a kutya oltással a bolha ellen, van bolhanyakörve, akkor is bolhás lehet? Nincs kutyám úgy hogy nem tudom...


És bár benti a cica, érdemes lenne őt is oltani bolha/kullancs ellen, ha már találkozik más állatokkal.

2013. ápr. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A bolhanyakörv cicáknál elég hatásos. De nem szabad elfelejteni, hogy az csak megelőzésre jó. Ha már bolhás a macsek, akkor bolhás is marad, de ha még nem az, akkor bolhanyakörvvel nem is lesz az.
2013. ápr. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!Megint kitakarítottam magam,de se halott se élő bolha nincs,se bolhaürülék.Érdekes.Mindenki átnézve és semmi,de legalább takarítottam egy jót :)

Sajnos a nyakörv nem opció nálunk így most maradnak a cseppek pár hónapig és a fújkálás 3 hetente.

2013. ápr. 9. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!