Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Benti cica tartása, hogyan...

Benti cica tartása, hogyan kertes házban, nem szenved, hogy nem mehet ki?

Figyelt kérdés
Eddig kinti- benti cicáim voltak és szerették, hogy szabadok, 2 év alatt 3 cica. Nagyon szeretem őket, mindegyik elvesztése szenvedés volt, pedig gondosan neveltük őket, vigyáztunk rájuk és ivartalanítva voltak. És mégis eltűntek vagy baleset érte őket. :( Tehát cica nélkül nem tudok élni, viszont mostmár csak benti! Érdekelne, hogy ezek a cicák nem szenvednek, például nyáron sokat vagyunk kint, gondolnám ő is kijöhetne? De mivan, ha átugrik a szomszédba és eltűnik? Ti hogy csináljátok benti cicások? Esetleg póráz? Egy kicsi cicát szeretnék örökbefogadni, aki megszokja ezt a benti tartást és a kutyánkat is. Vagy esetleg 2 cica jobban elvan? Bár nálunk mikor 2 cica beindult akkor rendes szétszedték a lakást! Ezt sem szeretném. A házunk kicsi 2 szobás, de van még egy melléképületünk, ami 2 szobás ott nyugodtan beindulhatnának. :) Esetleg később építenék kifutót a kertbe. Köszi a segítséget!
2013. ápr. 9. 11:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az enyémek bent vannak, és jól érzik magukat. Igaz, ők hárman vannak, de szerintem ha rendszeresen játszol vele, kifárasztod, akkor egy cica is elvan egyedül bent. Érdekli őket a kinti világ, de nálunk nincs udvar (még).


Ha lakásban vannak, akkor "cicabiztonságossá" kell egy kicsit tenni a lakást, hogy ne sérüljenek meg, illetve ne tegyenek mindent tönkre, ami az útjukba kerül, és nyilván biztosítani kell nekik kaparófát, ilyeneket, de gondolom, ha volt cicád, ezeket tudod. :)


Udvarba én mindenképpen csak úgy engedném ki őket, ha nem tudnának elmenni onnan. (Ez ősszel aktuális is lesz nálunk, így ezt nekem is meg kell oldanom.) Nagyon féltem őket, mert veszítettem már el cicát én is így, illetve az egyik epilepsziás, és félnék, hogy valahol kint jön rá a roham (szerencsére ritka).

Lekeríteni egy részt, vagy vannak ilyen láthatatlan macskakerítések, nem tudom, mennyire jók, de próbálj ötletelni a témában. Esetleg a melléképület?


A pórázt van, amelyik cica megszokja, és ha olyan környéken vagy, tudod sétáltatni. :)

2013. ápr. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A póráz nagyon jó dolog! Bár én nyugodt környéken élek, a szomszédok is szeretik a cicámat, így ha ki szeretne menni jelez az ajtóban és kiengedem. Mivel ivartalanítva van, nem császkál messze, csak a kertben és a szomszédoknál van, de ők ismerik. Szoktam rá néha a nyakörvét is tenni amin biléta van, a neve és a telefonszámunk is, ezt akk érdemes még ha idegen helyen vagy én a nyaralónban mindig ráteszem, de ő ismeri azt a helyet.
2013. ápr. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Megszokni természetesen megszokja. Imádni a "bezártságot" és igazán szabadnak érezni magát soha nem fogja.
2013. ápr. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! Úgy döntöttem mielőtt cicánk lesz, építek egy kisebb kifutót, végülis a semmitől az is jobb.
2013. ápr. 10. 12:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!