Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyiből lehetne kihozni a...

Mennyiből lehetne kihozni a macskának a kertbe egy kifutót? Milyen anyagból lehetne elkészíteni?

Figyelt kérdés
Aki készített már ilyet, miből készített és mekkorát? És körülbelül mennyibe került? Valamint hasznos volt-e a macskáknak?
2013. ápr. 9. 13:29
 1/9 A kérdező kommentje:
2m magas és 3*6 m elég lenne 2 cicának?
2013. ápr. 10. 12:15
 2/9 anonim ***** válasza:
Én nem íjazom a kifutós megoldásokat. Tök mindegy, hogy csak a házba, vagy házba és kifutóba - be van zárva - be van zárva. 3*6 m az elmegy, a két méteres magasságot kicsinek találom ennél sokkal magasabbra is szoktak mászni.
2013. ápr. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Be van zárva, de legalább levegőzhet. Akkor mit díjazol? Be van zárva- de legalább él, nemcsak 1-2 évet és nem lesz örök életre nyomorék mondjuk egy kutyatámadás vagy elütés miatt! Szóval senki nem készített még kifutót? Nem tudok segíteni?
2013. ápr. 15. 23:16
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem csak sima fa lécekre fel kell szegelni sűrűbb dróthálót. De én is csak a tévében meg a youtube-on láttam.
2013. ápr. 16. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen én is ilyesmire gondoltam, de ha már csináljuk nagyon jól szeretném, hogy tényleg jó legyen mert különben felesleges munka és pénz. Várok még hátha valakinek van tapasztalata, javaslata. Köszi
2013. ápr. 16. 08:14
 6/9 anonim ***** válasza:

Én csak tervezem, javaslatot tudok írni. 2m-nél lehetne magasabb, mondjuk 3m. Tehetnél oda valami farönköt, amire fel tud ugrani a macska, tud nézelődni, szeretnek a magasban lenni. A szélesség, hosszúság, pénz és hely függő, minél nagyobb, annál jobb. A háló lehetne csibeháló, vagy nézzél barkácsáruházakban, olcsó, de időjárásálló rácsot, hálót. A kennel egyik oldala lehetne a ház széle, így egy oldalt megspórolsz. Barkácsáruházkban van tetőléc, ez elég olcsó, de nem tudom, hogy ez elég erős lenne e. Interneten lehet találni képeket ötletnek, biztos te is sokat nézegettél. Egyenlőre nekem is csak ötleteim vannak, de gondoltam leírom, mert nem sok válasz érkezett eddig.

A kennelben pedig lehetnének farönkök, egy kis bebújós hely, sok dolog nem kell, mert ott inkább levegőzik a macska, napozik, szaladgál, nézelődik. Árnyékot adó rész is jó lehet nyáron, amikor a nagy melegek vannak.

Abban biztos vagyok, hogy hasznos lesz a macskának :) Nekem csak erkélyem van, ráccsal védett, van kint kaparófa, pad, ahol tudnak feküdni, nézelődni. nagyon szeretik. Egy kifutó, ahol van hely szaladgálni maga a tökély lenne nekik :)

2013. ápr. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A 3m helyett, inkább elég lesz a 2.5m is. Rácsnak pedig lehetne sima kerítés háló, a csibeháló lehet, hogy csak keskenyebb darabokban kapható. Ezek jutottak még eszembe.
2013. ápr. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak! Hát a sima dróthálót néztem 6*6 cm a szem mérete, ezen nem fér át a cica. A legjobban pont hegesztett hálóból tetszene, de ez 6* 10 cm szemméretű és azon már szerintem átfér?, ami kisebb lyuk méretű az már nagyon drága. :( A csibeháló az olyan gyengének tűnik nekem, a virágoknak csináltam belőle védelmet a kutya ellen és egyből meghajtogata a kutya :) Bár jól kifeszítve azért biztos erősebb. Köszi a jó ötleteket, várok még! :)
2013. ápr. 16. 10:41
 9/9 anonim ***** válasza:
A 10cm soknak tűnik. Azt mondják, amin átfér a macska feje, ott a teste is átfér, úgy nézd.
2013. ápr. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!