Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi baja lehet a macskámnak?...

Lilith1994 kérdése:

Mi baja lehet a macskámnak? (többi lent)

Figyelt kérdés

Pár napja a macskám nagyon csapzott, kb. egy hete.

Tünetei: étvágytalanság, fáradékonyság, gyengeség, meg változott viselkedés


Mi erdő szélén élünk és három macska van még rajta kívül. Nem szeretnénk hogy a többi el kapja ha esetleg valamilyen fertőzés.

Szeretnék kérni tippeket hogy mi lehet.

Egyébként nem nagyon volt rajta seb az elmúlt időben, csak egy picike de az lehetett a párzási időszaktól is az az egy.

Gondoltunk veszettségre is, de annyira nincsenek meg a tipikus tünetek, csak a változó étvágy. A macska nem lett támadó, csak nagyon bújós és ez azért fura mert eddig is szerette ha foglalkozunk vele de most nagyon, csak most nem merünk.


Szerintetek mit kéne tenni?

(Most éppen nincsen itthon készpénz csak holnap lesz szóval az állatorvost most nem tudjuk ki hívni)



#macska #betegség #veszettség?
2013. ápr. 9. 16:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Akkor holnap mindenképp vigyétek el dokihoz. Mi nem vagyunk állatorvosok, nem biztos h beválik, amit mondunk, h mi lehet ez.

De sztem zárjátok el a cicát a többitől, vagy legalábbis ne engedjétek, hogy érintkezzenek vele.

Sztem ti azért kicsit simizhetitek, nemhiszem hogy elkapnátok és ha még veszett is, az nem egyik pillanatról a másikra burjánzik el benne, de vigyázzatok azért, ne karmoljon meg. Nyugodt körülmények között legyen.

2013. ápr. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod. El van zárva a többitől, lent van a kazánházba a többi nem tud be menni hozzá. Adtunk neki tejet de nem issza meg csak ül a kazán tetején elfordulva a lépcsőtől és nézi a falat amikor le mentünk élettársammal még csak nem is reagált a macska.

Egyébként be vinni nem tudjuk a macskát sajnos de az állat orvost ki tudjuk hívni.

Egyébként azért nem tudjuk be vinni szegényt mert nincsen macska hordozó a dobozokat meg nagyon nem szereti a macska.

Egyébként azért gondoltunk ám veszettségre mert gyakran van erre róka. Tegnap előtt is be jött egy az udvarba.

Egyébként párom próbálta simizni, de én sajnos nem tudom rá venni magam mert betegesen félek a veszettségtől kis korom óta, mondhatni belém nevelték.

Párom mondta hogy mikor le ment be gyújtani ( mielőtt haza értem) a macska próbált le ugrani a kazán tetejéről és majdnem össze esett. Szegény cicát annyira sajnálom mert nagyon meg szerettem 7-8 év alatt, még ha gyakran rossz is. :( meg nagyon szép is, perzsa macska.

2013. ápr. 9. 16:37
 3/8 anonim ***** válasza:

Úha. Először is tehéntejet nem szabad adni neki, mert a legtöbb cica laktózérzékeny, hasmenésük lesz, nekünk ezt a doki mondta. De lehet h a tiétek pont a szerencsések közé esik.

Megértem, hogy nem mersz hozzányúlni, figyelni is kell a viselkedését, ha már gyanús akkor jobb nem piszkálni, jobb az elővigyázatosság.

A sok róka az veszélyes, és akár az a pici seb is okot adhat a gyanakvásra, de persze, ha róka lett volna talán nagyobb seb lenne ragta. De lehet, hogy csak ilyen picit tudta megsebezni. Én eddig még csak olyant hallottam, hogy a veszett állat támad, gyors lesz és erős, úgyhogy lehet, hogy ez a majdnem összeesés bizakodásra ad okot, de az elején amúgy a veszettek is ücsörögnek, fekszenek.

Sztem meg kéne próbálni felhívni a dokit, elmondani, mi a cica baja, mire gyanakszol és utána h de most sajnos nincs itthon készpénz, de azért legyen szíves adjon vmi tanácsot. Sztem segíteni fog.

2013. ápr. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszönöm hogy válaszoltál.

nem rendes tejet adunk neki hanem ilyen dobozosat, mert attól mindig jobban lesz. Az a baj hogy nem találok a környéken állatorvost. Na meg a másik baj ilyenkor már nem is rendelnek általában.

Egyébként amikor oltani visszük a kutyusunkat akkor is valahonnan messziről jön az állat orvos. Fel hívtam apámat az előbb. Mondtam neki mi van, azt mondta este meg nézi mi van és reggel valahogyan ki hívjuk a dokit (mert ő sem tudja a számát csak azt nem tudom hogy ez hogy lehet). Egyébként azt hiszem most van veszettség szezon :/

2013. ápr. 9. 16:54
 5/8 A kérdező kommentje:
nem tudom hogy merjek-e bizakodni, mert már volt rossz bőrben de ennyire még nem.
2013. ápr. 9. 17:00
 6/8 anonim ***** válasza:
Akk reménykedj.
2013. ápr. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A cicus ma reggel meg halt :(
2013. ápr. 10. 19:00
 8/8 anonim ***** válasza:
Oh, nagyon sajnálom:(
2013. ápr. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!