Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskát valamire meglehet...

A macskát valamire meglehet tanítani?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 9. 19:52
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Az enyémet egyszer megtanítottam arra, hogy leüljön, ha mondom neki :D
2013. ápr. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 skyton ***** válasza:
Igen, csak nehezebb mint a kutyát.
2013. ápr. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Igen, csak hosszabb idő alatt. Nekem kettő cicám van, az egyik szépen megtanulta a "leülsz,maradsz" parancsot, így nem kell félni, hogy kirohan az ajtón. Ettől többetnem akartam elérni nála.
2013. ápr. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
anyukám annyit mondott a cicának, hogy nem jön be a cica, és akkor tudta, hogy nem jön be. megtanulta. egy másik, három hónaposan a kilincsre ugrált, mert rájött, hgoy azzal nyílik az ajtó, meg se kellett tanítani.
2013. ápr. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
A legtöbb cicát csak rá kell ültetni az alomra, és onnantól kezdve oda végzi a dolgát. Ebből kiindulva bármire meg lehet tanítani őket. De ami még fontosabb! Bármit meg tudnak tanulni maguktól, egyedül!
2013. ápr. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Első vagyok: egy másik macskánk pedig mindig kinyitotta az ajtót :) A frászt hozta ránk először :D
2013. ápr. 10. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
A cicuskák "gyárilag" nagyon okosak. Amihez kedve van, azt megtanulja, de csak ha ő is akarja. Ne a cicát tanítsd, Te tanuld meg, hogyan élj vele együtt. Az alom, az ajtó nyitása ösztönből megy nekik, csak kis terelgetés kell. Ő nagyszerűen megtanulja a Te szokásaidat. A miénk kinti-benti cica. Tudja mikor érünk haza, ott vár minket az ajtóban. Reggel pontosan tudja, meddig lehet benn, a mozdulatainkból tudja hol tartunk a készülődésben. Ilyenkor kedve szerint már megy magától az ajtóhoz, de ha inkább az ágyon lustizna, akkor bizony csellel kell kicsábítanunk. Hát ilyen okosak a cicák.
2013. ápr. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, bár én ezt semmiképpen sem nevezném tanításnak. MOndjuk úgy: alkalmasint meg lehet győzni őket arról, hogy amit szeretnénk, az nekik is megéri.

Tehát, jutalmazással el lehet érni ezt-azt... :)

2013. ápr. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Az én cicám, ha háromszor megmutatom neki, hogy mit csináljon, onnan már tudja is. Most is 5 féle trükköt tud. Pl ha meg akarod tanítani pitizni, ültesd le magad elé, nyújtsd felé a tenyered, a másikba meg fogj egy jutifalatot. A kinyújtott kezeddel fogd meg az ő mancsát majd add a szájába a jutifalatot. Az enyém így nagyon gyorsan megtanulta:)
2013. ápr. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
6%
Én azt hallottam, hogy a macskának mivel kisebb az agya, ezért tök buta is.
2013. ápr. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!