Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskának van természetes...

A macskának van természetes ellensége? Sólyom, héjja, vércse, róka, menyét megtámadja?

Figyelt kérdés
(közvetlen erdő mellett lakom ,a cicam kijárós - reggelente látok kőrözgető vadászmadarakat)
2013. ápr. 10. 06:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A madaraktól nem hiszem,hogy tartani kellene,de a menyét megtámadja a kisebb macskákat,nekünk megölte az egyik kiscicánkat. De szerintem a felnőtt macskákat nem bántja egyik sem.(Esetleg a róka,de még nem hallottam ilyen esetről)
2013. ápr. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Oltani mindenképp kell, főleg veszettség ellen.
2013. ápr. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
62%
Azért szerintem a nagyobb ragadozómadaraktól lehet félteni a cicákat..
2013. ápr. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Kiscicákra veszélyesek lehetnek.
2013. ápr. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
63%
Felnőtt macskának nincs ilyen gondja farkas ,hiúz kipusztult vagy ritka mint a jeti,rókával inkább kerülik egymást,és a menyétfélékkel is, nagy ragadozómadár pl parlagi sas elvileg elkaphatja de igen ritka idehaza az ilyen madár, talán van néhány száz db és főleg rágcsálókra vadásznak. Héja ,vércse meg nem támadja meg. Kis kétdekás kölyökmacskára meg bármi veszélyes ,de jó esetben anyjuk vagy gazdájuk vigyáz rájuk. Viszont a vadászok sportból szeretik kilőni az erdőben bóklászó macskákat és kutyákat is.
2013. ápr. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Patay Zoltán ***** válasza:
0%
Sajnos a kifejletteknek nincs. A róka hülye lenne megtámadni, mivel nem sok közöttük a fizikai különbség. A többi általad említett kis ragadozó, pedig jóval kisebb, mint a macska. Egy ügyes kis foxi viszont képes edzőpartnernek tekinteni. Az enyém kimondottan szereti a szomszédok macskáit. Mióta megvan, nincs macskák által teleszarva a virágoskertünk.
2014. jan. 21. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

A róka simán elviszi őket,sajnos saját szememmel láttam ahogy a róka vitte a szájában a kifejlett macskát.

Ha éhes nekimegy a macskának is.A kiscicákat is elviszi.

Sajnos egyre kevesebb a róka élettere és ha nincs más megoldás és sikerül egy macskát elkapnia akkor el is fogja.☹️

2021. febr. 17. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!