Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kullancsot találtam a macskába...

Kullancsot találtam a macskában! Hogy a legérdemesebb kiszedni belőle?

Figyelt kérdés

Hiába olvasgatom a kommenteked gyakon egyszerűen mindenki mást ír... Valaki azt mondja hogy tépjük ki, valaki azt hogy csavarni kell stb..

Szerintetek melyik a legjobb megoldás?

Azt tudom hogy a bőrhöz minél közelebb kell megfogni.

Meg az is hozzá ad a dologhoz hogy elég nagy meg anya (szerintem) nem meri kiszedni "mert fáj a macskának".

Én is értem hogy fáj de jobb ha kiszedjük belőle.

(csipesz van otthon)

Várom az ötleteket!



2013. ápr. 10. 18:45
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Az kimaradt hogy nincs itthon betadin csak arcszesz meg lehet van valahol még a konyhában alkohol
2013. ápr. 10. 18:50
 2/11 anonim válasza:
13%

El kell vinni orvoshoz hogy ircsák ki a kulancsot

Vagy valamilyen csipeszel szed ki és föld meg

2013. ápr. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Lejárok sétálni 4. éve a cicámmal, sajnos elég gyakran van benne kullancs. Előrebocsátom, hogy Frontline-nal rendszeresen kezeljük, ettől a kullancs elpusztul, mielőtt megszívná magát. Én egyszerűen egy szemöldökcsipesszel szedem ki, megfogom minél közelebb a bőrhöz és kitépem. A feje beszakad, de azt kidolgozza a bőr. Soha nem volt beteg. Ne csavargasd, a közhiedelemmel ellentétben nem "csavarmenetes" a feje :) És nem fáj neki. Alkohollal ne kenegesd, nagyon szárít.
2013. ápr. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
sima szemöldök csipesszel megfogod (csak vigyázz nehogy megcsípd a cica bőrét) és határozott mozdulattal tépd ki....meg se érzi a cica :) kicsit vérezhet utána de begyógyul a bibi.
2013. ápr. 25. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
még annyit,hogy azt a szemöldökcsipeszt már csak kullancs szedésre használd (én öngyújtóval leszoktam fertőtleníteni,de ez nem kötelező)
2013. ápr. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 legion ***** válasza:
Én simán 14 évesen egy fémcsipesszel kirántottam,nem tört bele a feje,aztán ezzel vége is lett a dögnek.Nem nagy kunszt,nem olyan nagy ördöngösség,mint aminek tűnik.....
2014. aug. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Régi kérdés, de hátha valakinek hasznos: én 2 perce szedtem ki a macskából 3-at, egyszerűen csak csípőfogóval kitéptem.
2014. szept. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Óramutató járásának az irányába ki kell csavarni. Fémcsipesszel. Az a biztonságos, mert ha kitéped, akkor benne is maradhat a feje, és elfertőződhet az egész. Még nem is vérzik amikor így csavarva kiszeded. Nekem 2 kullancs volt eddig a macskámban, nem is nyavajgott,minden rendben ment. Így a biztos.
2016. ápr. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Pont fordítva, kedves utolsó, pont fordítva...

Ha csavargatod, akkor szakad bele a feje, egyenes, határozott mozdulattal ki kell húzni és ennyi.

2016. máj. 22. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
0%
!!! a legegyszerűbb és legbiztonságosabb megoldás!!! Egyszerűen a szőrt seperjük vagy fogjuk el a területtől és a kullancsra cseppentsünk étolajat. a kullancs elkezd benne fulladozni és magától kijön (ez alatt az idő alatt tartsuk szemelőtt a macskát, ha kijött belőle, egyszerűen tapossuk el és gond letudva 10-ből 7-szer szakad bele a feje szemöldök csipesz és csípőfogó használatával!
2017. márc. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!